Tarım Bakanlığı unvan değişikliği sınavı

Tarım Bakanlığı unvan değişikliği sınavı için duyuru yayınladı. Buna göre 4891 kadro için unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.

banner396

Tarım Bakanlığı unvan değişikliği sınavı

Tarım Bakanlığı unvan değişikliği sınavı için duyuru yayınladı. Buna göre 4891 kadro için unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.

10 Kasım 2014 Pazartesi 13:23
Tarım Bakanlığı unvan değişikliği sınavı
 Tarım Bakanlığı unvan değişikliği sınavı için duyuru yayınladı. Buna göre 4891 kadro için unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.

Sayı :81385164.774.07/ 1 0.11.2014*0 30298 /2014
Konu :Unvan Değişikliği Sınavı

GENELGE

2014/1

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümlerine göre Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak görev yapmakta iken en az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitim sonucu kazanılan unvanlara ilişkin görevlere atanmalarını teminen, ihtiyaç duyulan ve boş bulunan kadrolar için Unvan Değişikliği Sınavı açılması Makam'm 05.11.2014 tarih ve 81385164.774.07/157 sayılı Olur'u ile uygun görülmüştür.

Unvan Değişikliği Sınavı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ile Bakanlığımız Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılacaktır.

Unvan Değişikliği Sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında yapılacak protokol çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilecek sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Unvan Değişikliği Sınavına katılacak adayların duyuruda belirtilen sınava katılma şartlarını son başvuru tarihi itibariyle taşımaları gerekmekte olup, müracaatlarda kişi beyanı esas alınacaktır. Müracaat edecek personelden mezun olduğu okul itibariyle Unvan Değişikliği Sınavı kapsamında atanamayacakların müracaatları Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı görüşü doğrultusunda değerlendirilecektir.

Sınav açılan kadro unvanları ve sayıları (Ek-1)'deki listede, kadro unvan ve branşları ise (Ek-2)'deki listede belirtilmiştir.

Bakanlığımız personelinden en az ortaöğretim düzeyinde mesleki veya teknik eğitimi bitirerek intibakları yapılanların mezun oldukları bölümlerin değerlendirilmesi sonucu tespit edilen kadrolar için yapılacak Unvan Değişikliği Sınavı müracaat şartlan (Ek-3)'te açıklanmıştır. Aday memur statüsünde bulunanlar bu kadrolar ve sınav için başvuruda bulunamazlar.

Unvan Değişikliği Sınavına müracaatlar 14 Kasım 2014 tarihinde başlayıp, 08 Aralık 2014 saat 17:00'ye kadar http://www.tarim.gov.tr adresinden yapılacaktır. Bu tarihten sonra Bakanlığımıza Kurumlararası nakil olan personel 22/12/2014 saat 17:00'ye kadar Genel Müdürlüğümüze başvurması halinde Unvan Değişikliği Sınav başvuruları kabul edilecektir.

Adaylar, http://www.tarim.gov.tr/PERGEM adresine girdiğinde, ekranda yer alan "Unvan Değişikliği Sınav Başvurusu" linkinden, gerekli açıklamaları okuduktan sonra, açıklama sayfasında yer alan linke tıklayarak tek bir unvan için müracaat yapacaklardır.

Adaylar bilgisayar ortamında yaptıkları müracaat formlarının üç nüsha çıktısını alarak bir sureti kendilerinde, bir sureti görev yaptıkları birimde muhafaza edilmek üzere, diğer suretinin ise Birim Amirlerince incelenerek imzalanıp tasdik edilmesi ve diploma ya da geçici mezuniyet belgesi fotokopisini (sadece programcı kadrosuna müracaat edecekler için istenilen niteliklere haiz onaylı sertifika suretini) görevli oldukları birimlere teslim ederek müracaatlarını tamamlayacaklardır.

Başvuru formları ve diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopileri (sadece programcı kadrosuna müracaat edecekler için istenilen niteliklere haiz onaylı sertifika) Taşrada İl Müdürlükleri ve Kuruluş Müdürlüklerince, Merkezde ise bağlı oldukları birimlerin Koordinasyon Birimlerince doğruluğu onaylanarak toplu halde en geç 12/12/2014 tarihi mesai bitimine kadar Acele Posta Servisi (APS) veya Kargo ile Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünde olacak şekilde intikal ettirilecektir. İlçe Müdürlükleri kendilerine yapılan müracaatları, belirtilen süreleri aşmamak kaydıyla en kısa sürede İl Müdürlüklerine intikal ettireceklerdir. Gecikmelere sebebiyet verilmesi yasal sorumluluk oluşturacağından gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Unvan Değişikliği Sınavı ders notları, http://www.tarim.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.

Eksik veya yanlış doldurulan başvuru formları ile son müracaat tarihinden sonra yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.

Belirlenecek takvim doğrultusunda Unvan Değişikliği Sınavının yapılacağı yer, tarih ve sınavla ilgili diğer hususlar http://www.tarim.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Sınavda başarılı olanlardan atanma şartlarını taşımadıkları anlaşılanlar ile atama yapılıncaya kadar atanma şartlarını kaybedenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atama yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecektir.

Unvan Değişikliği Sınavı kapsamında, ilan edilen kadrolara mahkeme karan, soruşturma raporu veya Bakanlar Kurulu Kararı gibi mücbir sebeplerden dolayı atama yapılması ya da yapılmaması gerektiğinde, söz konusu mahkeme kararı, soruşturma raporları veya Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda Bakanlığımız Taşra Teşkilatı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin ilgili hükümleri uygulanacaktır.

Unvan Değişikliği Sınavını kazanan personel, görev yaptığı Müdürlükteki norm kadrosu uygun olan münhal kadrolara atanacaktır. Bu personel arasından normun dolu olmasmdan/dolmasmdan dolayı aynı Müdürlüğe atanamayanlar daha sonra Personel Genel Müdürlüğünce Bakanlığın ih ;yaçları doğrultusunda ilan edilecek Müdürlüklere puan ve tercihlerine göre yerleştirilerek atamaları yapılacaktır.

Sayı :81385164.774.07/ ..../..../2014

Konu :Unvan Değişikliği Sınavı

Unvan Değişikliği Sınavını kazanan personelden; Bakanlığın ihtiyaçları doğrultusunda Personel Genel Müdürlüğünce belirlenecek unvan ve branşlar için müracaat eden personelin yine Personel Genel Müdürlüğünce daha sonra ihtiyaç duyulması halinde ilan edilecek yerlere yapılacak tercihler ve sınavda alınan puana göre yerleştirmeleri yapılacaktır.

Unvan Değişikliği Sınavı sonunda atamaların Valilikler emrine yapılmasından sonra Valiliklerce yapılacak atamalarda; İl Müdürlüklerinin (Merkez) personel ihtiyacı da dikkate alınarak ve İl genelinin kadro-ihtiyaç durumları da değerlendirilmek kaydıyla Mühendis ve Veteriner Hekim istihdam edilmeyen İlçe bırakılmayacaktır.

Unvan Değişikliği Sınavını kazanan personelden özür durumunu atama işleminden önce belgelendirenlere, Bakanlığımız Taşra Teşkilatı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Yazılı talepleri halinde Unvan Değişikliği Sınavına katılacakların sınav günü dahil olmak üzere sınavdan bir gün önce ve bir gün sonra idari izinli sayılacaktır. Sınav işlemleri ile ilgili adaylar tarafından karşılanacak olan sınav harcı ve sınav sonuçlarına itiraz harcı dışında Bakanlık tarafından yapılacak harcama ve ödemelerin ilgili harcama kaleminden Birimi tarafından yapılacaktır.

Bilgilerinizi, gereğini ve ilgililere tebliğini rica ederim.

UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇILAN KADROLAR
UNVANI

TOPLAM KADRO SAYISI

Mühendis

600

Veteriner Hekim

150

Biyolog

50

Ekonomist

18

Ev Ekonomisti

22

Diyetisyen

2

İstatistikçi

20

Kameraman

5

Fotoğrafçı

1

Spiker

1

Matbaacı

2

Kimyager

20

Matematikçi

2

Sosyolog

20

Programcı

48

Tekniker

1650

Veteriner Sağlık Teknikeri

950

Sağlık Teknikeri'

625

Teknisyen

415

Veteriner S ağlık Teknisyeni

225

Laborant

65

GENEL TOPLAM

4891


EKLER İÇİN TIKLAYINIZ


>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 10.11.2014 13:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394