Polislere Ek Gösterge Verilecek mi? Verilirse Kaç Lira Olacak?

Her memur için önemli olduğu gibi Ek gösterge Polis memurları için de büyük önem arz ediyor. Peki ya Polislere Ek gösterge Verilecek mi ?

banner396

Polislere Ek Gösterge Verilecek mi? Verilirse Kaç Lira Olacak?

Her memur için önemli olduğu gibi Ek gösterge Polis memurları için de büyük önem arz ediyor. Peki ya Polislere Ek gösterge Verilecek mi ?

20 Ekim 2015 Salı 15:55
Polislere Ek Gösterge Verilecek mi? Verilirse Kaç Lira Olacak?
 Ek gösterge devlet memurlarının en çok önem verdiği konuların başında yer almaktadır. Aylık brüt ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yeri olan unsurlardan bir tanesidir. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık göstermektedir.  Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile,2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır. Bunu aşağıdaki tablo sayesine rahatlıkla görebilirsiniz.
Örnekler üzerinden hareket etmek gerekirse; öğretmen olarak eğitim öğretim sınıfında görev yapmakta olan birisi Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçtikten sonra ya da mühendis olarak Teknik Hizmetler Sınıfında görev yapmakta iken Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçen kişiler 5434 sayılı T.C. emekli sandığı kanunu hükümlerine göre aylık ve ikramiye hesaplamasında ek gösterge rakamları ne olacaktır? Bu konu 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde düzenlenmiştir.

    “Ek Gösterge: Bu Kanuna tabi kurumların kadrolarında bulunan personelin aylıkları; hizmet sınıfları, görev türleri ve aylık alınan dereceler dikkate alınarak bu kanuna ekli I ve II sayılı cetvellerde gösterilen ek gösterge rakamlarının eklenmesi suretiyle hesaplanır. II sayılı cetvelde yer alan unvanlarda değişiklik yapmaya ve yeni unvanlar ilave etmeye Bakanlar Kurulu yetkilidir.
   
Bu ek göstergeler, ilgililerin belirtilen sınıf ve görevlerde bulundukları sürece ödemelere esas alınıp, terfi bakımından kazanılmış hak sayılmaz. Kurumların 1, 2, 3 ve 4 üncü dereceli kadrolarına atananlara uygulanacak ek göstergeler, ilgililerin daha önce bulunmuş oldukları kariyerleri ile ilgili sınıf veya ekli I sayılı Cetvelin Genel İdare Hizmetleri Sınıfı (g) bölümünde belirtilen görevlerde kazanılmış hak aylık derecelerine göre alabilecekleri ek göstergelerden düşük olamaz.” hükümlerini içermektedir.

Yukarıda bulunan kanuna göre ek göstergelerin, ilgililerin tabi oldukları sınıf ve görevlerde bulundukları sürece ödemelere esas alınacağı fakat terfi bakımından kazanılmış hak sayılmayacağı belirtilmiştir. Ayrıca ilgililerin daha önce bulunmuş oldukları kariyerleri ile ilgili sınıf veya 657 sayılı Kanuna ekli ek gösterge cetvelinde yer alan ek göstergelerin, ancak kurumların 1, 2, 3 veya 4. dereceli kadrolarına atanmaları halinde düşük olamayacağı,

şartlarının hasıl olması halinde mümkün olacağı anlaşılmaktadır.

POLİSLERE EK GÖSTERGE VERİLECEK Mİ?

CHP, HDP ve MHP'den sonra AK Parti, seçim beyannamesini bugün açıklıyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin ATO Congresium'da düzenlenen Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı'nda asgari ücretlilerle ilgili müjdeyi verdi. Davutoğlu: "Asgari ücret bin 300 TL olacak. Enflasyon oranına göre artacak. Polislerimizin 2.200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkaracağız. Askerlerimizle ilgili de bir çalışma yürütülüyor.Taşeron işçileri kamuda istihdam edeceğiz." dedi.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.10.2015 16:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394