Memurların Geçici Görev Süreleri Ne Kadar ?

Memurların geçici görev süreleri ne kadar ? Memurlar geçici olarak ne kadar süre görevlendirilebilirler ? Sorularının cevabı haberimizde...

banner396

Memurların Geçici Görev Süreleri Ne Kadar ?

Memurların geçici görev süreleri ne kadar ? Memurlar geçici olarak ne kadar süre görevlendirilebilirler ? Sorularının cevabı haberimizde...

27 Ocak 2016 Çarşamba 09:36
488 Okunma
Memurların Geçici Görev Süreleri Ne Kadar ?
Memurların geçici görev süreleri ne kadar ? Memurlar geçici olarak ne kadar süre görevlendirilebilirler ? Sorularının cevabı haberimizde...

Bazı kamu personellerinin akıllarına gelen ve bir çok kamu personeli tarafından dillendirilen soru memurların geçici görev süreleri ne kadar olur şeklinde. Bizler kpsscafe.com.tr olarak bu soruyu cevaplıyoruz. 

Her zaman belirtildiği gibi memurlar ile iklili tüm işlemler 657 Devlet Memurları Kanunda belirtilmiştir. Memurlar akıllarına gelecek tüm sorular için 657 Devlet Memurları Kanunu kullanarak cevap bulabilirler. 

Bizlerde kpsscafe.com.tr olarak yukarıda ki sorunun cevabını bulabilmek için 657 Devlet Memurları Kanununu inceledik. 

Devlet memurlarının geçici olarak görevlendirilebilmeleri için görevlendirileceği kamu kurumunun talebi ve göreve gönderecek olan kamu kurumunun izini olması gerekiyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 8. maddesine göre devlet memurlarının geçici olarak görevlendirilebilmeleri için bazı şartlar belirtilmiştir.



Bu şartların içince geçici göreve gidecek devlet memurunun ne kadar süre ile gönderileceği belirtilmiştir. Memurlar bir yıl içerisinde altı aydan fazla geçici göreve gönderilemezler. 

Devlet memurunun geçici görevlendirme süresi bitti ise ancak personel eksiği devam ediyorsa memurun yeniden görevlendirilmesi için Devlet Pesonel Başkanlığı tarfından izin alınması gerekir. 



Memurların Geçici Görev Süreleri Ne Kadar ? 
>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 27.01.2016 09:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394