Memurlar Başka Bir Kurumun Haklarında Yararlanabilir Mi ?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Memurları çalıştıkları kurumdan farklı olarak başka bir kurumun haklarından yararlana bilir mi sorusuna cevap veriyoruz...

banner396

Memurlar Başka Bir Kurumun Haklarında Yararlanabilir Mi ?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Memurları çalıştıkları kurumdan farklı olarak başka bir kurumun haklarından yararlana bilir mi sorusuna cevap veriyoruz...

29 Ocak 2016 Cuma 11:00
41 Okunma
Memurlar Başka Bir Kurumun Haklarında Yararlanabilir Mi ?
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Memurları çalıştıkları kurumdan farklı olarak başka bir kurumun haklarından yararlana bilir mi sorusuna cevap veriyoruz...

Bilindiği üzere yemek yardımı 657 Sayılı Devlet Memurları kanununun 212. maddesi uyarınca verilmektedir. Bu madde doğrultusunda bu maddeden yararlanılarak bir yönetmelik yürülüğe konulmuştur. 

Akıllarda olan diğer bir merak konusu ise stajyer öğrenci yemek yardımından yararlanabilir mi şeklinde. Bizler kpsscafe.com.tr olarak bu soruyu cevaplıyoruz. 

Yönetmelik kapsamında stajyer öğrenci olmadığından yemek yardımından yararlanamazlar. 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 212. maddesi gereğince yemek yardımı maddesi doğrultusunda çıkarılan yönetmelik sadece Devlet Memurlarını kapsadığından stajyer öğrenciyi kapsamıyor ve stajyer öğrenciler yemek yardımından yararlanamıyorlar. 

Ayrıca memurlar başka bir kurumun yemekhanesinden yararlanabilir mi sorusuna cevabımız şöyle;

Devlet Memurları çalıştıkları kurumlardan farklı olarak başka bir kurumda yemek yemek istediğinde kurumun yemek başına belirlediği fiyatı ödediklerinde başka bir kurumdan yemek yiyebilirler. 



Memurlar Başka Bir Kurumun Haklarında Yararlanabilir Mi ? 
>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 29.01.2016 11:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394