Hamile Olan Memura Nöbet Görevi Verilebilir Mi?

Devlet memuriyetinde görev yapmakta olan hamile bir memurdan nöbetçi olması istenebilir mi? Detaylar haberimizde...

banner396

Hamile Olan Memura Nöbet Görevi Verilebilir Mi?

Devlet memuriyetinde görev yapmakta olan hamile bir memurdan nöbetçi olması istenebilir mi? Detaylar haberimizde...

04 Şubat 2016 Perşembe 13:22
608 Okunma
Hamile Olan Memura Nöbet Görevi Verilebilir Mi?
Devlet memuriyetinde görev yapmakta olan hamile bir memurdan nöbetçi olması istenebilir mi? Detaylar haberimizde...

Hamile olan memurlara 657 sayılı devlet memurları kanunu gereğince doğum izni olarak belirli bir süre tanınabilmektedir. Peki hamile olan bir memura nöbet görevi verilmesi konusunda 657 sayılı devlet memurları kanunu ne demektedir?

Eğer hamile olan memur 657 sayılı kanuna bağlı olarak görev yapmakta ise bu konu kanunda geniş bir şekilde belirlenmiş bulunmaktadır.

Şöyle ki, 657 sayılı devlet memurları kanunun 101. maddesinde eğer o kurumun 24 saat devamlılığı var ise o kurumda görev yapmakta olan personellerin çalışma şartları ilgili kamu kurumu tarafından düzenlenmelidir.

Ancak bayan memurlar ile ilgili olarak doktor tarafından kendilerine verilen raporun belirtilmesi durumunda hamileliğin 24. haftasından önce kendilerine kesinlikle nöbet ücreti verilemez.

Hamileliğin 24. haftasında ise gece nöbeti ve aynı şekilde gece vardiyası verilemeyeceği 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtilmiştir.

Tüm bunlara ek olarak da hamile memura doğum yaptıktan sonra ki 2 yıl süresi boyunca gece nöbeti yada gece vardiyası görevi verilemez.



>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 04.02.2016 13:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394