Engelli memur alımı başvuruları DPB son gün

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı puanına göre kamu kurumlarına bin 950 engelli memur alımında başvurular 11 Aralık Cuma gecesi saat 23:59'da sona erecek. Başvurular ve tercihlerle ilgili genel bilgiler ve adayların dikkat etmesi gereken noktalar...

Engelli memur alımı başvuruları DPB son gün

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı puanına göre kamu kurumlarına bin 950 engelli memur alımında başvurular 11 Aralık Cuma gecesi saat 23:59'da sona erecek. Başvurular ve tercihlerle ilgili genel bilgiler ve adayların dikkat etmesi gereken noktalar...

11 Aralık 2015 Cuma 13:28
Engelli memur alımı başvuruları DPB son gün
Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı puanına göre kamu kurumlarına bin 950 engelli memur alımında başvurular 11 Aralık Cuma gecesi saat 23:59'da sona erecek. Başvurular ve tercihlerle ilgili genel bilgiler ve adayların dikkat etmesi gereken noktalar...

İlköğretim/Ortaokul/İlkokul eğitim düzeyinden 210, Orta öğretim düzeyinde 1.549,  Önlisans eğitim düzeyinden 126, Lisans eğitim düzeyinden 65 olmak üzere toplam 1.950 kadro adayların tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.

Adayların başvuruları 4 - 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak olup, yerleştirme ve kura sonuçları 16 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr)  tercih gönderme işlemleri 11 Aralık 2015 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

Bu amaçla hazırlanan 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. Adaylar, 2015/2 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercih yapacak adayların bu kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2014-EKPSS’ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır.

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.

2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar (ataması yapılsın veya yapılmasın) bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edemezler.

Mezun olunan eğitim düzeyi, program/alan/dal ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir kadroya tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden eğitimi bilgilerini kontrol edebilirler. Eğitim bilgilerinde eksiklik ve/veya hata olan adaylar, tercih yapmak istedikleri kadroların gerektirdiği eğitim bilgilerini, 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında resmî iş günlerinde ve resmî iş saatlerinde, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yetkisindeki Başvuru Merkezlerinde güncelleyebileceklerdir.

EKPSS SONUCU İLE YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

- Yerleştirme yapılırken sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/dal/bölüm/program ile kadrolar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

- Yerleştirme işleminde  adaylar  puanlarına  ve  tercih  sıralarına  bakılmak  suretiyle  kadrolara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci  tercihine,  ikinci  tercihine  yerleşemeyen  aday  üçüncü  tercihine  yerleştirilmeye  çalışılacak, yerleştirme  işlemi  bu  şekilde  devam  edecektir.  Bir  adayın  son  tercihine  de  daha  yüksek  puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadroya yerleşememiş olacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

KURA İLE YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyinde kuraya başvuran adaylar arasından kura çekimi ile yerleştirme yapılırken;

- Kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

- 657 sayılı Kanunun 36 nci maddesine göre 11 inci dereceli kadrolar için İlkokul mezunları kura ile yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

- 657  sayılı  Kanunun  41  inci  maddesine  göre  öncelik  eğitim  durumu  itibariyle  ilköğretim/ortaokul mezunlarına verilecektir. İlköğretim/ortaokul mezunu adaylardan kura ile çekilen aday, boş kadro bulunan tercihleri arasından en üst sıradakine yerleştirilecektir. Tercihleri arasında boş kadro bulunmayan aday yerleştirilemeyecektir. Kurada çekilen aday, işlemi gerçekleştirildikten sonra kura listesinden çıkarılacak ve kuraya kalan adaylar ile devam edilecektir. Kura işlemi tercih edilen tüm kadrolara yerleştirme yapılıncaya  kadar  devam   edecektir.  İlköğretim/ortaokul  mezunlarının  kura  ile  yerleştirme  işlemi sonrasında boş kalan kadrolara ilkokul mezunları aynı şekilde kura ile yerleştirilecektir.

- Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan engellilerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılacaktır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebileceklerdir.

- 2014-Kura  ile  yerleştirme  için  ÖSYM  sistemine  başvuru  yapmayan  adaylar,  Tablo-1’den  tercih yapamazlar.

EKPSS Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu için tıklayınızEngelli Kamu Personel Seçme Sınavı puanına göre kamu kurumlarına bin 950 engelli memur alımında başvurular 11 Aralık Cuma gecesi saat 23:59'da sona erecek. Başvurular ve tercihlerle ilgili genel bilgiler ve adayların dikkat etmesi gereken noktalar...
Son Güncelleme: 11.12.2015 13:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bulent yurtasan 2 yıl önce

devlet personel başkanlığı internet adresi http.//.www.dpb.gov.tr

Avatar
Bülent yurtasan 2 yıl önce

T.C başbakanlık Devlet personel başkanlığı www.dpb.gov.tr enes Polat.?.《