Bu Memurlar Ayakkabı Parası Alıyor?

“Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği” çerçevesinde “ayakkabı / bot / lastik çizme / fotin” yardımı da yapılmaktadır.

Bu Memurlar Ayakkabı Parası Alıyor?

“Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği” çerçevesinde “ayakkabı / bot / lastik çizme / fotin” yardımı da yapılmaktadır.

01 Temmuz 2015 Çarşamba 22:03
Bu Memurlar Ayakkabı Parası Alıyor?
 “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği” çerçevesinde “ayakkabı / bot / lastik çizme / fotin” yardımı da yapılmaktadır.

Giyecek yardımı yapılacak memurlar ile yapılacak yardımın cinsi, miktarı, kullanım süresi ve niteliğine “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği” eki cetvellerde yer verilmiştir.

Kendilerine giyecek yardımı olarak “ayakkabı / bot / lastik çizme /fotin” verilmesi öngörülen Devlet memurlarına, kadro unvanlarına ve görev yerlerine göre bu yardımın yılda 1 ya da 2 çift şeklinde yapılması söz konusu olabildiği gibi iki yılda 1 çift şeklinde de yapılabilmektedir.

Yönetmelik, ayakkabı / bot / lastik çizme / fotin yardımının her yıl Nisan-Mayıs aylarında yapılacağını; kapsamdaki unvanlarda göreve ilk başlayanlara Nisan-Mayıs ayları beklenmeden yardımı yapılacağını; aday memur olarak göreve başlayanların da bu yardımdan asil memurlar gibi yararlanacaklarını; kullanma suresi dolmadan söz konusu giyeceğin yeniden verilmeyeceğini ancak bu giyeceklerin görev nedeniyle kullanılamaz hale gelmesi halinde genel veriliş zamanı beklenmeksizin yenisinin verileceğini hükme bağlamıştır.

Giyecek yardımı kapsamında verilecek “ayakkabı / bot / lastik çizme /fotin”in bedeli, Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen standart fiyatlar esas alınarak bazı personele nakden ödenmektedir.

Ayakkabı parası ödenen memurlar

Giyecek yardımı kapsamında kendilerine ayakkabı / bot / çizme / fotin yardımı yapılan Devlet memurlarından, söz konusu yardımın bedeli “nakden” ödenenlere aşağıdaki tabloda yer verdik.

UNVANI / SINIFI ÖZELLİĞİ CİNSİ ADET
*Ambar Memuru Açık yerde çalışan Ayakkabı Yılda 1 çift
Soğuk hava deposu, buzhane, buz fabrikası, kombina vb. yerlerde çalışan Ayakkabı Yılda 1 çift
Lastik Çizme İki yılda 1 çift
*Ayniyat Memuru Açık yerde çalışan Ayakkabı Yılda 1 çift
*Rasat Kontrol Memuru - Rasatçı Lastik çizme veya bot İki yılda 1 çift
*Şoför, İcra Memuru, Matbaacı, Ciltçi, Hemşire, Ebe, (gezici) Sağlık Memuru Ayakkabı Yılda 1 çift
*Veteriner, Hayvan Sağlık Memuru, Veteriner Sağlık Teknisyeni (hayvanlarla direk temas eden) Lastik çizme veya bot İki yılda 1 çift
*Teknik Hizmetler Sınıfı personeli Atölye, Fabrika, Telekomünikasyon Tesisinde Fiilen Çalışan Lastik çizme veya bot Yılda 1 çift ayakkabı ya da İki yılda 1 çift bot
Açıkta Çalışanlar (Arazi, Şantiye, Maden İşletmesi ve Radyoling İstasyonlarında Çalışanlar) Lastik çizme veya bot Yılda 1 çift ayakkabı ya da İki yılda 1 çift bot
Laboratuvarda fiilen çalışan Ayakkabı Yılda 1 çift
*Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli Ayakkabı Yılda 1 çift

Ayakkabı yardımı nakden ödenmeyen memurlar

Giyecek yardımı kapsamında kendilerine ayakkabı, bot, lastik çizme veya fotin yardımı yapılan Devlet memurlarından bazılarına, söz konusu yardım ayni olarak verilmektedir. Giyecek yardımı ayni olarak verilen memurlardan bazıları şöyle:

UNVANI / SINIFI ÖZELLİĞİ CİNSİ ADET
*Bekçi (Üniformalı) Açık yerde çalışan Bot veya fotin Yılda 1 çift
Ayakkabı Yılda 1 çift
Kapalı yerde çalışan Ayakkabı Yılda 1 çift
*İtfaiye, Zabıta, Bando, Orkestra Personeli, Orman Muhafaza Memuru, Muhafaza Memuru, Kolcu, Gemi Adamı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Gümrük Sahasında Görevli Gümrük Memurları v.b Resmi kıyafet taşıyan Ayakkabı veya bot Yılda 2 çift
*İnfaz ve Koruma Memuru Bot Yılda 2 çift
*İlk ve Acil Yardım Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, İlk ve Acil Yardım Komuta Kontrol Merkezi ve İlk ve Acil Yardım İstasyonlarında kadrolu olarak fiilen çalışan Tabip, Tıbbi Teknolog, Sağlık Memuru, Teknisyen, Hemşire ve Şoför 12 Acil Sağlık Hizmetleri Personeli Bot İki yılda 1 çift
*Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli Resmi kıyafetli olan Ayakkabı Yılda 1 çift
Bot Yılda 1 çift
Sivil görev yapan Ayakkabı Yılda 1 çift
*Milli İstihbarat Hizmetleri Sınıfı Ayakkabı Yılda 1 çift

memurunyeri.com

Son Güncelleme: 01.07.2015 22:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.