Şubat Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

8 Şubat 2016 tarihi itibari ile başvuruları bitmiş olan Şubat ayı 30 bin öğretmen öğretmen atamalarının sonuçları ne zaman açıklanacak?

banner396

Şubat Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

8 Şubat 2016 tarihi itibari ile başvuruları bitmiş olan Şubat ayı 30 bin öğretmen öğretmen atamalarının sonuçları ne zaman açıklanacak?

09 Şubat 2016 Salı 08:56
Şubat Ataması Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
8 Şubat 2016 tarihi itibari ile başvuruları bitmiş olan Şubat ayı 30 bin öğretmen öğretmen atamalarının sonuçları ne zaman açıklanacak?

2-8 Şubat 2016 tarihleri arasında başvuruları alınan Öğetmen Atamalarında, atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu atama döneminde diğer atamalardan farklı olarak 2 Tercih dönemi olacak. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacaktır.

Atama Sonuçları İçin Tıklayınız.

Öğretmen adayları, 40 okul tercihinde bulundu ve tercihlerine yerleşemeyenlerden 41'i seçenler, branşında boşluk kalan herhangi bir okula yerleşecek. Atama sonuçları http://ikgm.meb.gov.tr adresinde açıklanacak.İlk atama ile yerleşen öğretmen adayları 29 Şubat 2016 tarihinde atanmış oldukları okulda görevlerine başlayacaklardır.

ATAMA İŞLEMLERİNİN TEBLİGATINA DAİR BİLGİLER

 Atama kararnameleri, il milli eğitim müdürlüklerine internet ortamında gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirtikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Tebligat, adayın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılır. Adaylar, tebligatın yapılmış sayıldığı tarihten itibaren 657 sayılı Kanunun 62 nci ve 63 üncü maddelerinde belirtilen sürelerde göreve başlamak zorundadır. (Yani ikamet ettiği il'e atananlar ertesi gün, başka bir il'e atananlar ise 15 gün içinde, atandıkları yere gidip istenen belgeleri teslim etmelidir.)

 Tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

ATAMASI YAPILANLARDAN İSTENEN BELGELER

Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler:

- Lisans diploması, yurtdışında okuyanlar için denklik belgeleri istenecek...
-Askerlik ve adli sicil için sadece beyan alınacak, belge istenmeyecek
- Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (2 adet),
- Mal bildirimi (il milli eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
- Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
- Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,
-Milli sporcular, yukarıdaki belgelerin yanında elektronik ortamda beyan ettikleri 12/05/2011 tarihli ve 27932 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 12/05/2011 tarihi ve sonrasında düzenlenen/denklik işlemleri yapılan milli sporcu belgesi/belgeleri veya kurumca onaylı örneği,
- Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,
- Diğer kamu kurumlarında görev yapmakta olanlardan yetkililerce onaylanmış muvafakat belgesi (Ek-4/a yazı çerçevesinde alınan Ek-4/b muvafakat belgesi).
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 09.02.2016 09:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394