Özür Grubu Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının yapması beklenen özür grubu atamaları Şubat'ta mı yapılacak? İşte detaylar...

MEB Personeli 30.11.2015, 12:07 30.11.2015, 12:14
604
Özür Grubu Atamaları Ne Zaman Yapılacak?
 Milli Eğitim Bakanlığının yapması beklenen özür grubu atamaları Şubat'ta mı yapılacak? İşte detaylar...

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin sonlarına doğru yaklaşırken en çok merak edilen konulardan biri de ara tatilde özür durumuna bağlı atamaların olup olmayacağı. Bakanlık, 2016 yılı Şubat ayında yani 15 tatilde özür grubu atamaları gerçekleştirecek mi?

 Bilindiği üzere özür grubu atamaları eş durumu, sağlık atamaları gibi bir çok durum ile ilişkilendirilebilir. En çok yer değiştirme talebi doğal olarak eş durumu tayinleri için gelmektedir. Eş özrüne bağlı olarak yer değiştirme talebi her özür grubu atama döneminde en çok talep edilen durumlardan olmaktadır.

 Milli Eğitim Bakanlığı, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ara döneminde, sömestırda özür grubu atamaları yapmayı planlıyor. Atamalar ile ilişkin açıklamanın ilerleyen günlerde yapılması bekleniyor. Detaylı takvim MEB tarafından aşağı yukarı 1 ay içerisinde açıklanabilir.

 Özür grubu atamaları ile eş durumu, sağlık özrü gibi öğretmenlerin yer değiştirme talepleri her zaman olduğu gibi bu yıl da MEB tarafından yerine getirilecek. Süreci takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi vermeye devam edeceğiz.

 2016 yılı Şubat ayı özür grubu atamaları ile ilgili her şey kpsscafe.com.tr'de olacak.

(mebpersonel.com)
Yorumlar (0)
kapalı