Nabi Avcı Açıkladı! ''Mülakat Çok Önemli''

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, mülakat kalksın söylemlerine cevap verdi.

MEB Personeli 27.07.2016, 15:24 27.07.2016, 15:45
5279
Nabi Avcı Açıkladı! ''Mülakat Çok Önemli''
Eski Milli Eğitim Bakanı, yeni Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, öğretmen alımları hakkında önemli bir açıklamada bulundu. 

Nabi Avcı; KPSS tek başına yetmez dedi. Nabi Avcı, öğretmen alımları hakkında son zamanlarda konuşulan mülakat kaldırılsın söylemleri hakkında çok önemli bir açıklama yaptı.

Öğretmen alımlarında KPSS ÖABT'nin tek başına yeterli olmayacağını, mülakatların mutlaka yapılması gerektiğini söyledi. Bu konuda "matematik bilmek bir şey, matematiği öğretmek başka bir şey" ifadelerini kullandı.

Herkesin merak ettiği, Öğretmen alımlarında mülakat kalkacak mı? sorusuna Nabi Avcı kısa bir şekilde cevap vermek yerine şöyle bir açıklamada bulundu;

" Öteden beri bizim öğretmen seçme ve değerlendirme ve görevlendirme yöntemimizin çok sağlıklı olmadığını herkes kabul ediyordu. Niye sağlıklı değil, çünkü bugüne kadar kamudaki diğer alımlarda olduğu gibi KPSS esas olarak alınıyordu. KPSS dediğimiz sınavda netice itibariyle bilgi ölçen bir sınav, ama öğretmenlik sadece bilgi ile yapılan bir müessese değil. Siz çok iyi matematik biliyor olabilirsiniz, ama matematik bilmek ayrı bir şey matematiği öğretmek farklı bir şey. Dolayısıyla öğretmenliğin çok önemli özellikler isteyen bir meslek olduğunu kabul etmeli. Dolayısıyla hem bu özellikleri taşıyan, hem bilgisi ile gerekli nitelikleri taşıması  gerekir.Milli Eğitim Bakanlığı bu öğretmen seçmelerini, mülakatlarla takviye ederek yapacak. Milli Eğitim Bakanımızın açıkladığı gibi bu durum (mülakat) çok daha sağlıklı olacaktır." 

Kpsscafe.com.tr
Yorumlar (4)
Selim 3 yıl önce
Doğru Mersin'de bir müdür çocuklara belinde sakal öptürüyordu..
sabri 3 yıl önce
oy avcılığı yapmayın,kpss artı güvenlik soruşturması yapın da samimiyetinizi görelim.
Mülakat ne ya 3 yıl önce
Başkanlık sistemi referanduma gidecekse kesinlikle önce bu aptal sınav kalkmalı
Torpilli resmileştirmeyin 3 yıl önce
Mülakat olduğu sürece üniversiteyi bitirenlerden size oy çıkmaz boşuna başkanlık için referanduma gitmeyin

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-1°
kapalı