Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Proje Hayata Geçiyor! MEB'de Yeni Dönem

Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Düzenlemeler Kalkınma Bakanlığı'nın bu yılki yatırım planı içerisine alınan destekleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, Milli İzleme Sistemi oluşturuldu. 3 sene boyunca 14 milyonluk yatırım yapılan Milli İzleme sistemi süreç  odaklı ölçme ve değerlendirme işlemleri yapacak.

MEB Personeli 09.07.2017, 23:05 10.07.2017, 00:13
2617
Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Proje Hayata Geçiyor! MEB'de Yeni Dönem

MEB Sınavlarında Yeni Dönem Başlıyor! 

Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Düzenlemeler Kalkınma Bakanlığı'nın bu yılki yatırım planı içerisine alınan destekleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, Milli İzleme Sistemi oluşturuldu. 3 sene boyunca 14 milyonluk yatırım yapılan Milli İzleme sistemi süreç  odaklı ölçme ve değerlendirme işlemleri yapacak. Sistem her bir öğrencinin ne kadar bildiğine değil, ne kadar öğrenme kapasitesi olduğuna yönelik tespitler gerçekleştirecek. Öğrencilerin neleri öğrenip neleri öğrenemeyeceğine yönelik nokta tespitler yapılması için kurulan sistemle birlikte öğrenme eksikliklerinin giderilmesi ve en alt düzeye indirilmesi için her öğrenciye ayrı ayrı geri bildirim yapılacak. 

Proje çerçevesinde soru bankası yazılımı, veri tabanmı izleme yazılımı ve uzmanlardan oluşan analiz ekibi kurulacak. Müfredat doğrultusunda oluşturulacak soru bankaları, her yıl ARalık ayında il genelinde gerçekleştirilecek ortak yazılı sınavlarda kullanılacak. Proje çerçevesinde okullar her öğrenciye ayrı ayrı ev ödevi verebilecek. Öğrencilerin eksiklikleri doğrultusunda öğretmenler , öğrencinin noksanını tamamlamak için farklı ödevler verebilecek.

Milli İzleme Sistemi çerçevesinde il bazında yapılacak olan sınavlarda öğrencilere açık uçlu sorular sorulacak. Öğrencilerin her bilgiyi kullanmaları ve muhakeme yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanacak.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

Yorumlar (0)

Yeni Nesil Çözümleri için OmniTicaret!

-0°
kapalı