Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru Klavuzu

Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru Klavuzu

banner396

Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru Klavuzu

Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru Klavuzu

01 Ekim 2015 Perşembe 12:15
Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru Klavuzu
2015-2016 MEB Takviye kursu başvuruları devam ediyor. Yayınlanan E-Kılavuzda yer alan bilgiye göre e-Kurs’ta yer alacak öğretmen başvuruları  14-25 Eylül tarihleri arasında  http://odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr adreslerinden gerçekleştirilecek.  21 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında ise öğrenci başvuruları alınacak. 

E-Kurs’a Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecektir.  

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, E-Kurs’a katılmak istedikleri takdirde okul kurumlarından alacakları EBA şifresi E-Kurs modülü üzerinden veya kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecekler. İşlenilmesi istenen derslerle ilgili kurs açılmaması durumunda kurs merkezine açılması için taleplerini yazılı olarak iletebilecekler. 

E-Kurs Kurs Merkezleri 


Kurs merkezi olmak isteyen örgün eğitim kurumları ile halk eğitim merkezlerinin kurs merkezi müracaatını e-kurs modülü üzerinden, Eylül ayının ilk haftasında yapar. e-Kurs modülünden hangi derslerle ilgili ve haftalık kaçar saat kurs açacaklarını başvuru ekranından sisteme işler. Kurs merkezi olmak isteyen kurum, imkânları ölçüsünde, her sınıf düzeyinde en az 6 dersten kurs açma isteğinde bulunarak öğrencilerin tercihine sunar. İl/ilçe komisyonundan onay alan kurslar, yeterli talep olması halinde açılmış olur (14-18 Eylül).
3.1. Kurslara bizzat başvuran öğrenci veya kursiyerlerin müracaatlarını alır.
3.2. e-Kurs modülü üzerinden başvuru yapacak öğrenci/açık öğretim öğrencisi ve mezunlara eba/e-Kurs kullanım şifresi verir.
3.3. Kurs öğretmenleri tarafından hazırlanan ders planlarını inceleyip onaylar.
3.4. e-Kurs modülü üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait ağırlıklı yılsonu başarı puanı, Bakanlıkça veya kurs müdürlüğünce yapılacak tarama test sonuçları; kursiyerlerin diploma notu gibi ölçülebilir kriterleri de dikkate alarak sınıf oluşturma iş ve işlemlerini yapar.
3.5. Kursa başvuru yapan kadrolu veya ücretli öğretmenlerin e-kurs modülü üzerinden derslere atamasını yapar, haftalık ders çizelgelerini oluşturur, ilan eder.
3.6. Kurs çalışmalarında plan ve programları onaylar, uygulanmasını sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri alır.
3.7. Kurslara başvuran açık öğretim öğrencileri ile mezunların, belgelerini inceleyerek bulundukları sınıf düzeyine göre rehberlik eder, kurs kayıtlarını yapar.
3.8. Kurs çalışmalarında yönetici, öğretmen ve personel görevlendirmeleri ile yapılacak ücret ödemelerine ilişkin iş ve işlemleri yürütür. Kursun işleyişi ile ilgili idari, mali ve diğer hususlarla ilgili her türlü iş ve işlemleri yapar
3.9. Kurslarda görev alan öğretmen ve personel ile kurslara katılan öğrencilere ilişkin devam, devamsızlık, takibini yapar (Sağlık raporuna dayalı hastalıklar, tabii afetler, anne, baba ve kardeşlerden birinin ölümü gibi özürler sebebiyle oluşan devamsızlıklar, devamsızlık süresinden sayılmaz).
3.10. Kurs merkezince tutulması gereken defter ve dosyaları tutar.
3.11. DYK’nın işleyişini, düzen ve disiplinini sağlayıcı tedbirleri alır.
3.12. Yönerge hükümlerine göre verilen diğer görevleri yapar.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 01.10.2015 12:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394