MEB Öğretmen Rotasyonu Sonuç Açıklama Tarihi

Öğretmenlerin rotasyon sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

banner396

MEB Öğretmen Rotasyonu Sonuç Açıklama Tarihi

Öğretmenlerin rotasyon sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

30 Temmuz 2015 Perşembe 17:06
MEB Öğretmen Rotasyonu Sonuç Açıklama Tarihi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), binlerce öğretmenin beklediği rotasyon sonuçlarının ne zaman belli olacağını açıkladı.

MEB'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

26-28 Temmuz 2015 tarihleri arasında başvuruları alınan, 2015 yılı Öğretmenlerin Aynı Eğitim Kurumunda Azami Çalışma Süresine Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları 03 Ağustos 2015 tarihinde açıklanacaktır. 

Öğretmenlerin aynı eğitim kurumunda azami çalışma süresi

MADDE 48 – (1) Öğretmenler, aynı eğitim kurumunda adaylık dâhil toplamda en fazla 12 yıl görev yapabilir.

(2) Aynı eğitim kurumunda yer değiştirme yapılacak yılın 30 Eylül tarihi itibarıyla toplam 12 yıl görev yapan öğretmenlerin atamaları, yapılacak duyuru üzerine ders yılının sona erdiği tarihten itibaren en fazla iki ay içinde, coğrafi durum ve ulaşım şartları göz önünde bulundurularak valiliklerce belirlenen ilçe gruplarında olmak üzere alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri doğrultusunda hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Tercihlerine atanamayanlar ile tercih yapmayanların atamaları ise aynı eğitim kurumundaki görev süresi en fazla olandan başlamak üzere alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan ilçe gruplarındaki eğitim kurumlarına valiliklerce resen yapılır.

(3) Duyuruda; alanlar itibarıyla boş öğretmen kadroları, bu madde kapsamında ataması yapılacaklardan boşalacak muhtemel öğretmen kadroları, başvurunun yapılma şekli, başvuru yeri ve süresi ile diğer hususlara yer verilir.

(4) Bu maddeye göre yapılacak atamalarda, öğretmenlere en fazla 40 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilir.

(5) Bu madde kapsamında yer değiştirecek öğretmenlerin hizmet puanlarının hesabında başvuru tarihinin son günü dikkate alınır.

(6) 8 yıllık görev süresinin hesabına; aynı eğitim kurumunda ikinci görev kapsamında yönetici olarak geçen görev süreleri hariç olmak üzere yıllık izin, hastalık izni, vekâlet, geçici görev ve benzeri nedenlerle fiilen yapılmayan öğretmenlik görevleri de dâhil edilir.

(7) Adı değişen, dönüşen veya birleştirilen eğitim kurumlarında geçen sürelerin tamamı 8 yıllık görev süresinin hesabında birlikte dikkate alınır.

(8) Spor liselerinin beden eğitimi ve güzel sanatlar liselerinin müzik ve görsel sanatlar/resim öğretmenliklerine ilgili mevzuatı uyarınca sınavla atanmış olanlardan aynı eğitim kurumunda 8 yıllık görev süresini dolduranların başka eğitim kurumuna atamaları, aynı kapsamda bulunan eğitim kurumları ile sınırlı olarak yapılır.

(9) Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan eğitim kurumlarında görev yapanlar hariç olmak üzere alanı sınıf öğretmeni olan öğretmenlerden ara sınıflarda görev yapmakta iken aynı eğitim kurumunda 8 yıllık görev süresini dolduranların başka eğitim kurumuna atamaları, aynı sınıf ve şubeyle devam etmeleri şartıyla 4 üncü sınıfı okuttukları ders yılının sona erdiği tarih itibarıyla yapılır.

(10) Kadrolarının olduğu ilçe gruplarında bulunan eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro açığı bulunmayan öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri, aynı kapsamdaki bir sonraki atama dönemine kadar ertelenir.

(11) Bu madde hükümleri, terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların öğretmen olan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşleri; engelli öğretmenler; engellilik durumuna bağlı yer değişikliği yapanlardan bu durumları devam eden öğretmenler ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler hakkında uygulanmaz.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 30.07.2015 17:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
burcu 3 yıl önce

yazıklar olsun rotasyon sadece bekar olan evli olmayan eşi çalışmayan öğretmenlere uygulanacak yüce rabbime havale ediyorum bekar olanların da aileleri var ben annem ve ablamla yaşıyorum benim ailemde değerlidir sendikalar da sadece eşi çalışan öğretmenler için karşı çıksınlar

Avatar
Cem Anadol 3 yıl önce

Rotasyon başlarını yiyecek inşAllah

Avatar
Azmisavset 3 yıl önce

Aynı okulda 18 yıl çalıştım tayinle başka okullara gittim. Tekrar 4 yıl sonra geri geldim. EyvAllah gidelim ama aynı okul da 25 yıl çalışmış 18 yılını idareci olarak geçirmiş kişi rotasyona ugramıyor ben rotasyona uğruyorum. Hani aynı okul da 15 yılonı doldurünlar gidecekti. Hak yerina haksızlıklar yapıyorsunuz. Arkadaşımın gitmesin den yana değilim. Benim için her Yer Erzincan ben rüştümü ispat etmiş bir öğretmenim har yer de çalışırım ama isyanım haksızlıklara halı yarınlara dostlar

Avatar
Ayşe 3 yıl önce

Bakanımız rotasyonu isteyenlerin istemeyenlerden çok fazla olduğunu söylemiş. Ama benim gibi daha sonraki yıllarda uygulanacağını bilecek kadar aklı olan öğretmenleri unutmuş. Bunu düşünerk bir hesap daha yapın derim. Bu sadece benim naçizane bir fikrim. Allah hiç birimizi pişman etmesin

banner389

banner394