MEB Görevde Yükselme Sınavı (GYS) Sonuçlarının Açıklanma Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın şef ve memur unvanlı kadrolar için 6 Aralık 2015 tarihinde yaptığı görevde yükselme sınavının sonuçları 6 Ocak Çarşamba günü açıklanacak.

banner396

MEB Görevde Yükselme Sınavı (GYS) Sonuçlarının Açıklanma Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın şef ve memur unvanlı kadrolar için 6 Aralık 2015 tarihinde yaptığı görevde yükselme sınavının sonuçları 6 Ocak Çarşamba günü açıklanacak.

03 Ocak 2016 Pazar 16:24
MEB Görevde Yükselme Sınavı (GYS) Sonuçlarının Açıklanma Tarihi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın şef ve memur unvanlı kadrolar için 6 Aralık 2015 tarihinde yaptığı görevde yükselme sınavının sonuçları 6 Ocak Çarşamba günü açıklanacak.

Görevde Yükselme Sınavı ile 2 bin 217 şef ve 3 bin 174 memur kadrosuna atama yapılacak.

SONUÇLAR AÇIKLANDI - TIKLAYINIZ

Sınavın Değerlendirilme Şekli

a. Adayın cevap kâğıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulur.

b. Okutulan cevap kâğıtlarında doğru cevap sayıları tespit edilir. Yanlış cevaplar dikkate alınmaz.

c. Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanır.

d. Değerlendirme 100  puan  üzerinden yapılarak, 70  ve  üzerinde puan  alan  adaylar başarılı sayılır.

e. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

f. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 12/10/2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan “MEB Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme suretiyle atanması hakkında Yönetmelik “18 inci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “Yapılan sınavlarda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır. Ancak, soruların yüzde beşinden fazlasının hatalı olduğunun birinci fıkrada belirtilen süre içinde yapılan itirazlar üzerine veya herhangi bir şekilde tespit edilmesi hâlinde, sınav iptal edilir ve en kısa sürede yeni sınav yapılır.” hükmü gereğince cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

g. Adayların sınav puanı eşit olması halinde başarı sıralaması, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 21 inci maddesi hükümleri doğrultusunda yapılacaktır.

Hangi Durumlarda Adayların Sınavı Geçersiz Sayılacak?

Aşağıda açıklanan kurallardan herhangi birine uymadığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

a.  Başvuru şartlarını taşımadığı halde adayın sınava girmesi,
b.  Cevap kâğıdı ve soru kitapçığının sınav güvenlik kutusundan çıkmaması, eksik çıkması veya yırtılarak zarar görmesi,
c.   Herhangi bir adaydan ya da dokümandan aday tarafından kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi,
d.  Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,
e.  Başka adayın sınav evrakının kullanılması,
f.   Adayın yerine başkasının sınava girmesi,
g.  Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz vb. iletişim araçları ve defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında adayın yanında bulundurması,
h.  Cevap  kâğıdının  değerlendirmesi yapılırken sistemin kopya  analizi  sonucunda ikili/toplu kopya çekildiğinin tespit etmesi,
i.   Sınav evrakına zarar verilmesi (soru kitapçığını, cevap kâğıdını yırtmak, teslim etmemek ve benzeri),
j.   Merkezi Sistem Sınav Yönergesinde belirtilen sınav kurallarının ihlal edilmesi durumunda sınav görevlilerinin tuttuğu tutanaklar da dikkate alınarak adayın sınavı/testi geçersiz sayılır.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Görevde yükselme sınavı sonuçları 6 Ocak 2016 Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanlığı ile İnsan Kaynakları genel Müdürlüğü'nün web sayfalarında açıklanacak.

Sınav Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilecek?

Adaylar, sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr ve  http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde yayımından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde dilekçe ile doğrudan İKGM’ye yapacaklardır. İKGM bu itirazları toplu olarak ÖDSGM’ye gönderecektir. ÖDSGM aday itirazlarını  10  (on)  iş  günü  içerisinde  inceleyip  sonuçlandırarak  İKGM’ye  bildirecektir.
 
İtirazların  ÖDSGM’ye  gelen  evrak  kayıt  tarihi  geçerli  olacaktır.  İtirazlara  yönelik  tüm sonuçlar adaylara İKGM tarafından bildirilecektir.

Adaylar, itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 (Yirmi TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

“Banka  dekontu,  T.C.  kimlik  numarası,  adı,  soyadı,  imza  ve  adresi”  olmayan dilekçeler, faksla yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarını açıklandığı gün MEB ile aynı anda kpsscafe olarak web sayfamızdan açıklayacağız.Milli Eğitim Bakanlığı'nın şef ve memur unvanlı kadrolar için 6 Aralık 2015 tarihinde yaptığı görevde yükselme sınavının sonuçları 6 Ocak Çarşamba günü açıklanacak.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 03.01.2016 16:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
FARUK 2 yıl önce

SENDİKALARA SESLENİYORUM BİRAZDA BİZİMLE İLGİLENİN YA HEP ÖĞRETMENLER YA BİZ İNSAN DEĞİLMİYİZ YANİ

Misafir Avatar
harranlı 2 yıl önce @FARUK

kardeş ne yaparsan yap sendikalar hizmetli hakkını savunmuyor senin yapacagın tekşey hakkını savunan sadece memur ve hizmetli sendikalarına üye olmak

Beğenmedim! (1)
Avatar
emre 2 yıl önce

Sinavlarda cevap seçeneklerini 5 şıklık az 29şıklık olsun az gelirse ingilizlerin harfine de baş vururuz

Avatar
FARUK 2 yıl önce

NEDEN MEMURLARA 5 ŞIK TA MÜDÜR YARDIMCILARINA 4 ŞIK ANLAMIŞ DEĞİLİM VALLA

Avatar
FARUK 2 yıl önce

SENDİKALARA SESLENİYORUM BİRAZDA BİZİMLE İLGİLENİN YA HEP ÖĞRETMENLER YA BİZ İNSAN DEĞİLMİYİZ YANİ

Avatar
Okan 2 yıl önce

Sınavı geçip ama atanamayanlar ne olcak

Avatar
ali 2 yıl önce

Eğitim-Bir Sen çan eğrisinin uygulanması konusunda ne yapıyor acaba merak ediyorum. İstifa ediyorum Eğitim-Bir Senden

Avatar
Ugur kabankaya 2 yıl önce

Egerki ögretmenin hakkı aranılacak savunulacak olsa, tūm sedikacılar seferber olur en azılı avukat olur,söz konusu bizim istegimiz olunca, çan egrisi talep yazı ları yazdılar....o kadar..bizlerde hala bu sendikalarda ūyeyizzz.hiç kimse çan egrisi olacak diye heveslenmesin

Avatar
selma 2 yıl önce

bencede ikinci bir hak verilme iyi ya sınavı kazan kadro yok diye atama çıkmasın böyle adalet olmaz o zaman sınav yapmayın terbiyesizler 73 alan atansın 79 alan atanamasın bu nasıl atama tabii torpill

banner389

banner394