Mahkeme Kararıyla MEB Şube Müdürü Kadrolarına Atama Başvuruları

Mahkeme kararıyla yeniden yapılan şube müdürlüğü sözlü sınavı kadrolarına yönelik atama duyurusu yayımlandı. İşte atama bilgilerine ilişkin genel bilgiler ve başvuru tarihleri...

banner396

Mahkeme Kararıyla MEB Şube Müdürü Kadrolarına Atama Başvuruları

Mahkeme kararıyla yeniden yapılan şube müdürlüğü sözlü sınavı kadrolarına yönelik atama duyurusu yayımlandı. İşte atama bilgilerine ilişkin genel bilgiler ve başvuru tarihleri...

23 Şubat 2016 Salı 15:14
Mahkeme Kararıyla MEB Şube Müdürü Kadrolarına Atama Başvuruları
Mahkeme kararıyla yeniden yapılan şube müdürlüğü sözlü sınavı kadrolarına yönelik atama duyurusu yayımlandı. İşte atama bilgilerine ilişkin genel bilgiler ve başvuru tarihleri...

Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme  Suretiyle  Atanması Hakkında  Yönetmelik  hükümleri doğrultusunda Bakanlığımızın taşra teşkilatı il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinde boş olan 1709 şube müdürü kadrosuna atama için gerçekleştirilen sözlü sınav işlemlerine karşı Bakanlığımız aleyhine bireysel açılan davalarda verilen mahkeme kararları ile yeniden sözlü sınava alınanların sözlü sınav sonuçları 26/01/2016 tarihinde Bakanlığımız internet sayfasında duyurulmuştur.

Söz konusu Yönetmeliğin “Atama” başlıklı 21-(1) maddesinde “Bu Yönetmelikte belirtilen görevlere ilişkin boş kadrolara; şube müdürü, tesis müdürü ve basımevi müdürleri bakımından yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması ile tercihler, diğer görevler bakımından ise yazılı sınav sonuçları ile tercihler esas alınarak puan üstünlüğüne göre atama yapılır. Başarı puanlarının eşitliği hâlinde, sırasıyla; hizmet süresi fazla olanlara, daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara, üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilmek suretiyle, en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenir.” hükümleri yer almaktadır.

A- BAŞVURUDA BULUNACAKLAR

Mahkeme kararı ile;

- Sözlü sınavı yenilenenlerden sözlü sınav puanı 70 ve üzeri olanlar (Ek-1 Liste),
- Sözlü sınav notu düzeltilenler (Ek-2 Liste),
- Yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması alınarak atamasının yapılması kararı verilmesi istemiyle bireysel dava açanlardan lehte karar alanlar (Ek-3 Liste)
başvuruda bulunabileceklerdir.

B- BAŞVURU ZAMANI VE YERİ

Başvurular 29 Şubat 2016 – 04 Mart 2016 tarihleri (Saat 18:00’e kadar) arasında, http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır. Boş 45  şube  müdürü  kadrosu,  başvurunun  başlangıcı  29/02/2016  tarihinde Bakanlık internet sitesinde duyurulacaktır.

C- BAŞVURU İŞLEMLERİ

1. Başvuruda bulunacakların MEBBİS e-Personel Modülü’ndeki öğrenim durumu, hizmet durumu ve benzeri bilgilerindeki eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda, düzeltmeye esas belgeleri ile birlikte başvuruları üzerine ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli düzeltmeler MEBBİS ortamında yapılacaktır.
2.  Başvuruda  bulunanlar,  başvurularının  onaylanıp-onaylanmadığını başvuru yaptıkları http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresinden başvuru süresi içerisinde takip edeceklerdir.
3. Aday Elektronik Başvuru Formu ile yapmış olduğu başvurusunda, duyuruda belirtilen bütün şartları taşıdığını kabul etmiş sayılacak ve bu konularda yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adayın kendisi sorumlu olacaktır.
 
Ç- BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR

1. Gerekli şartları taşımadığı halde başvuruda bulunan,
2. Elektronik Başvuru Formu dışında bir belgeyle yapılan başvurular, işleme alınmayacaktır. Geçersiz başvuruya dayanılarak yapılan işlemler iptal edilecektir.

D- YAPILACAK İŞLEMLER

İl Millî Eğitim Müdürlüklerince yapılacak işlemler

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.
2. Başvuruda bulunanların şube müdürlüğü kadrosuna atanma için Yönetmeliğin 6 ncı maddesinde aranan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesinde 1. derece şube müdürlüğü kadrosu için öngörülen mezuniyet ve hizmetinin bulunması ile yazılı sınava başvuru koşulu olan hizmet süresi ve eğitime ilişkin şartları, adayın yazılı sınava başvuru tarihinin son günü olan 08/11/2013 tarihinde taşıyıp-taşımadığı özlük dosyalarının tutulduğu il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince incelenecektir.
3. Atama şartlarını taşıyanların başvuruları, sırasıyla okul, ilçe ve son olarak il millî eğitim müdürlüğünce elektronik ortamda onaylanacaktır.
4. MEBBİS e-Personel Modülü’ndeki bilgilerin doğruluğundan, ilgili İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Yönetimi Hizmetleri bölümü sorumlu olacaktır. Bu nedenle başvuruların incelenmesi ve onaylanmasında gerekli özen ve dikkat gösterilecektir.
5. Onaylanan başvuruların çıktısı alınarak İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları
Yönetimi Hizmetleri bölümünde muhafaza edilecektir.

Merkez Teşkilatı Birimlerince Yapılacak İşlemler

1. Başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.
2. Başvuracak merkez teşkilatı personelinin başvuruları birimlerince incelenerek elektronik ortamda onaylanacaktır.

E- DİĞER HUSUSLAR

1. 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin 15. maddesinde;

a) Kendisinin veya eşinin nüfusa kayıtlı olduğu il ve bu il'e bağlı ilçelere,

b) Nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, en az 15 yıl müddetle devamlı olarak ikamet ettikleri veya hizmetini olumsuz yönde etkileyecek maddi ilişkisinin bulunduğu il veya ilçeye, bu il'e bağlı ilçelere, ilçenin bağlı bulunduğu il ve bu il'e bağlı diğer ilçelere atanamayacağı; ancak, son genel nüfus sayımına göre Yönetmeliğe ekli 1 Sayılı Cetvelde merkez nüfusu 50.000’i aşan IV, V ve VI. Bölge Hizmetindeki il/ilçeler ile merkez nüfusu 100.000’i aşan I, II ve III. Bölge Hizmetindeki il/ilçeler için yapılacak atamalarda bu hükmün uygulanmayacağı belirtilmektedir.

6360 sayılı Kanunla Büyükşehir Belediyelerinin sınırları il mülki sınırları olarak belirlendiğinden, il merkezi ile Büyükşehir Belediye sınırları içerisindeki ilçe nüfuslarının birlikte değerlendirilmesi gerektiğinden, başvurularda Büyükşehir Belediyesi olan illerin ilçeleri için 15. madde hükmü dikkate alınmayacaktır.
 
2.  Üst  öğrenim  mezuniyet  notunun  100’lük  not  sistemine  çevrilerek  atama  başvuru ekranına girilmesi sağlanacaktır.
3. Ataması yapılanlar yasal süre içerisinde göreve başlamak zorundadırlar. Bu süre içerisinde başlamayanların atamaları iptal edilecektir.
4. Atama şartlarını taşımayanların atamaları yapılmayacak, atananlardan gerekli şartları taşımadıkları sonradan belirlenenlerin atamaları iptal edilecektir.
5. Yönetmeliklerinde belirtilen usul ve esaslar ile yukarıda yer verilen açıklamalara uymayan başvurular kabul edilmeyecektir.

F- ATAMA

1. Atama, Yönetmeliğin değişik 21. maddesinin birinci fıkrası hükmü çerçevesinde yazılı ve sözlü sınav puanı ortalaması ile tercihleri de dikkate alınarak elektronik ortamda yerleştikleri yere yapılacaktır. Eşitlik olması halinde, sırasıyla;

- Hizmet süresi fazla olanlara,
- Daha üst öğrenimi bitirmiş olanlara,
- Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olanlara öncelik verilecektir.

2. Atama sonuçları 09 Mart 2016 tarihinde, Bakanlığımızın internet sitesinde duyurulacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Telefon: (312) 413 17 26-30-32-34 www.meb.gov.tr http://ikgm.meb.gov.tr/
Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Bakanlıklar 06648 Çankaya/ANKARA

Başvuru Yapacak Personel ListesiMahkeme kararıyla yeniden yapılan şube müdürlüğü sözlü sınavı kadrolarına yönelik atama duyurusu yayımlandı. İşte atama bilgilerine ilişkin genel bilgiler ve başvuru tarihleri...

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 23.02.2016 15:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394