Engelli Öğretmenlere Gece Nöbeti Verilebilir Mi ?

Engelli öğretmenlere istekleri dışında gece nöbeti belleticilik verilemez.

banner396

Engelli Öğretmenlere Gece Nöbeti Verilebilir Mi ?

Engelli öğretmenlere istekleri dışında gece nöbeti belleticilik verilemez.

17 Mart 2016 Perşembe 01:15
40 Okunma
Engelli Öğretmenlere Gece Nöbeti Verilebilir Mi ?
 Engelli öğretmenlere istekleri dışında gece nöbeti belleticilik verilemez.

23 Temmuz 1965 tarihli Resmi Gazetede 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu yayınlandı. 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 101. maddesinde konuyla alakalı olarak bir açıklama yapılmıştır. 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 101. maddesinin başlığı ise Günün 24 Saatinde Devamlılık Gösteren Hizmetlerde Çalışma Saat Ve Usulünün Tespiti'dir. 

657 sayılı Devlet Memurları kanununun 101. maddesinde 
Günün 24 Saatinde Devamlılık Gösteren Hizmetlerde çalışan devlet memurlarının çalışma saatlerini bağlı olarak çalıştıkları kurum ve kuruluşlar düzenlemek zorundadırlar belirtilmiştir. 

Ancak 657 sayılı Devlet Memurları kanununa bağlı olarak çalışan kadın devlet memurlarına bazı koşullarda gece nöbeti verilemez. Bu koşullar kadın devlet memurlarının hamileliğinin 24. haftası öncesinde ve hamileliğinin 24. haftası sonrasında gece nöbeti verilemez. Ayrıca kadın devlet memurlarına doğumdan sonra 2 yıl süre içerisinde gece nöbeti verilemez. 

Engelli Öğretmenelere ise istekleri dışında gece nöbeti verilemez. Bu hükümler yatılı okullarda görev yapan engelli öğretmenler için geçerlidir. Engelli öğretmenlere normal olarak görev yaptıkları okul öncesi eğtim ilköğretim ile ortaöğretim kurumlarında nöbet yazılabilir.



>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 17.03.2016 01:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394