Atama Bekleyen Kimya Öğretmenlerinden MEB'e Çağrı!

Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarıyla ilgili kimya öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığından istedikleri bazı talepler var. İşte detaylar...

banner396

Atama Bekleyen Kimya Öğretmenlerinden MEB'e Çağrı!

Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarıyla ilgili kimya öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığından istedikleri bazı talepler var. İşte detaylar...

20 Kasım 2015 Cuma 09:56
Atama Bekleyen Kimya Öğretmenlerinden MEB'e Çağrı!
 Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarıyla ilgili kimya öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığından istedikleri bazı talepler var. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın şubat ayında yapacağı öğretmen atamaları nedeniyle, atama bekleyen öğretmenlerimizin sesi olmaya devam ediyoruz. Bugün Kimya öğretmenlerimizin sesi oluyoruz.

İşte Kimya öğretmenlerimizin talepleri.

Milli Eğitim Bakanlığı’ nın şubat ayında yapacağı öğretmen atamaları nedeniyle, atama bekleyen öğretmenlerimizin sesi olmaya devam ediyoruz. Bugün Kimya öğretmenlerimizin sesi oluyoruz. İşte Kimya öğretmenlerimizin talepleri.


-Ülkemizde Kimya Öğretmeni açığı aşırı derecede artmıştır.


-Binlerce Kimya öğretmeni yüksek puanlarla yıllardır boş beklemektedir.


-Son beş yılda 210.000 alımda sadece 1310 Kimya Öğretmeni alınmıştır.


-Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretli öğretmenlik sitemi ile ve farklı branş öğretmenlerini kullanarak bu işi götürmeye çalışması, ülkemizin ve milletimizin geleceğine zarar vermektedir.


-Dershane sistemini bitirerek, okullardaki eğitim kalitesini iyileştirmek isteyen devlet yetkilileri, liselerdeki boş Kimya Öğretmeni kadrolarına atama yapmalıdır.


-ÖSYM en zor soruları Kimya Öğretmenlerine sormaktadır. Buna rağmen Kimya Öğretmenlerinin puanları yüksektir. Gerekli nitelikleri de fazlasıyla sağlamaktadırlar.


Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda Kimya Öğretmeni açığı aşırı derecede artmıştır. Liselerin zorunlu olması, 10.sınıflarda Kimya dersinin zorunlu olması ve diğer etkilerle bu yıl Kimya Öğretmeni açığı yaklaşık 3000 civarında olacaktır.


Binlerce Kimya Öğretmeni yıllardır emek verdiği halde, sınavlardan yüksek puan aldığı halde, boş olan kadrolara atama yapılmamaktadır. Liselerde Kimya dersleri boş geçmekte veya “ücretli öğretmenlik” sistemi ile öğretmenler güvencesiz ve zor şartlar çalıştırılmaktadır. Çoğu okullarda da Kimya derslerine farklı branş öğretmenleri girmektedir.


Kimya Öğretmeni alımları yıllardır çok az olmaktadır. Son beş yılda 210.000 öğretmen atamasında sadece 1310 Kimya Öğretmeni alınmıştır. Bu % 0,6 kimi çok az bir orana karşılık gelmektedir. Kimya Öğretmenlerine beş yılda verilen toplam kontenjandan daha fazlası,  başka alanlara sadece bir yılda verilmektedir.


Ayrıca alan değişikliği ile başka alanlardan Kimya Öğretmenliğine geçiş yapılması, atama bekleyen Kimya Öğretmenlerini mağdur etmektedir. 2014 Şubat ayında 376 Sınıf Öğretmeni Kimya Öğretmenliği'ne alan değişikliği ile geçirilmiştir. Başka alanlardan geçiş için verilen bu kadar bol kontenjan, atama bekleyen Kimya Öğretmenlerine hiçbir zaman verilmemiştir.


Kimya Öğretmenleri gerekli niteliklere fazlasıyla sahiptir. ÖSYM iki yıldır en zor soruları Kimya Öğretmenlerine sormasına rağmen, Kimya Öğretmenleri en yüksek puanları almaktadır.

( ÖSYM sayısal bilgilerine göre, alan sınavında ikinci en yüksek standart sapma Kimya Öğretmenlerine aittir). Genç, dinamik, bilişim çağının ihtiyaçlarına cevap verebilen, eğitimde teknolojiyi kullanabilen Kimya Öğretmenlerinin, ihtiyaç olmasına rağmen boş bekletilmesi vicdanları sızlatmaktadır.


Liselerdeki boş Kimya Öğretmenliği kadrolarına yeterli atama yapılmaması, genç Kimya Öğretmenlerini mağdur ettiği gibi, ülkemizin ve milletimizin geleceğine de zarar vermektedir.


ATAMASI YAPILMAYAN KİMYA ÖĞRETMENLERİ
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 20.11.2015 10:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394