Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına Girecek Adaylar Dikkat!

Milli Eğitim BAKANLIĞI'nca yayımlanan açıklama kapsamında Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına girecek adaylar hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Açıklama içerisinde sınav takvimine de yer verildi. hepsi ve daha fazlası kpsscafe.com.tr'de...

Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına Girecek Adaylar Dikkat!

Milli Eğitim BAKANLIĞI'nca yayımlanan açıklama kapsamında Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına girecek adaylar hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Açıklama içerisinde sınav takvimine de yer verildi. hepsi ve daha fazlası kpsscafe.com.tr'de...

13 Şubat 2017 Pazartesi 19:43
Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına Girecek Adaylar Dikkat!

Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına Girecek Adaylar Dikkat!

Milli Eğitim Bakanlığı resmi web sayfasında 13 Şubat 2017 tarihinde bir ilan duyurusu yayımladı. Yayımlanan ilan duyuruları kapsamında kurum bünyesinde yapılacak olan Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına girecek adaylar konu alındı.

Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavına girecek olan adaylara önemli uyarılarda bulunuldu ve adayların dikkat etmesi gereken tüm noktalar tek tek açıklandı. Adayların erişimine sunulan sınav takvimi de duyurunun içerisinde yerini aldı. 

İşte Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı takvimi; 

Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı İle İlgili Dikkat Edilecek Hususlar tek tek adaylara açıklandı. Peki bu sınava katılacak olan öğretmen adaylarının hangi noktalara çok dikkat etmesi gerekiyor? işte bahsi geçen Milli Eğitim Bakanlığı duyurusu;

''Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı İle İlgili Dikkat Edilecek Hususlar
17 Nisan 2014 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin hükümleri doğrultusunda Aday Öğretmenlerin asil olarak atanabilmeleri için 19 Mart 2017 tarihinde yazılı ve devamında sözlü sınav yapılacaktır. Sınav, Bakanlığımız ana sayfası duyurular kısmında yer alan sınav kılavuzunda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.
 
Dikkat edilmesi gereken hususlar;
-  Yazılı sınava, performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olan ve sınav tarihinde bir yıl fiilen çalışma şartını tamamlayan aday öğretmenler girebilecektir. 657 sayılı Kanun ve diğer kanunlar uyarınca aylıksız izin almak suretiyle geçirilen süreler,   en az bir yıllık fiili çalışma süresinden sayılmaz.
 - Sınava girecek adaylar, sınav ücreti olarak 100 TL´yi (Yüz Türk Lirası KDV dâhil) MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya         Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, ATM aracılığı veya bu bankaların internet bankacılığı ile ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ SINAVI adı ile 08 Şubat 2017 – 22 Şubat 2017 tarihleri arasında yatıracaktır. Adaylar ücret yatırırken geçerli bir cep telefonu numarası beyan etmek zorundadır.
 - Sınav ücreti yatırma tarihi uzatılmayacağı için 22 Şubat 2017 tarihine kadar sınav ücreti yatırmayanlar sınava giremeyecek ve sınavdan başarısız sayılacaklar.
 - MEBBİS kayıtlarına göre sınava giriş şartlarını taşıyan ve sınav ücretini yatıran adaylara sınava giriş belgesi düzenlenerek www.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. Adaylara sınav giriş belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.
 - Yazılı sınava girecek adaylardan, MEBBİS kayıtlarına göre engelli olanlardan, sınav esnasında ÖDSGM tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan adaylar; MEBBİS aday öğretmen modülünde “yazılı sınavda almak istediği hizmet” seçenekleri arasından uygun olan hizmeti 08/02/2017-22/02/2017 tarihleri arasında seçeceklerdir.
- Adayların görev yaptığı ilde sınava girmesi esastır. Ancak mazereti nedeniyle başka bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen aday öğretmenler dilekçelerini ve belgelerini 01/03/2017 tarihine mesai bitimine kadar ÖYGGM’ne ulaştırmaları halinde talebi değerlendirilecektir.
 - Okutulan cevap kâğıtlarında doğru ve yanlış cevap sayıları tespit edilerek 4 (dört) yanlış 1 (bir) doğruyu götürecektir.
 - Sınav sonuçları 05 Mayıs 2017 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.
-  Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlara ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının ve sınav sonuçlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içerisinde ÖYGGM’ ye yapabileceklerdir. T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) SINAV İTİRAZ ÜCRETİ adı altında yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.
- Yazılı sınava katılan adaylar yazılı sınavın sonucunu beklemeksizin sözlü sınava katılacaktır.
- İl millî eğitim müdürlükleri, il millî eğitim müdürlüğü internet sitesi ana sayfasında en geç 23 Mart 2017 tarihine kadar sözlü sınav tarih, yer ve saati yayımlayarak ilgili adaylara tebliğ edilecektir.
 - Adaylar sözlü sınav sonuçlarına, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren en geç 5 (beş) gün içinde sözlü sınavı yapan sınav komisyonuna itiraz edebilir''

Aday Öğretmenlikte Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı hakkındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak ve grubumuza katılmak için --->tıklayınız  ios uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek isterseniz ----> tıklayınız android uygulamamızı ücretsiz yüklemek isterseniz---->>> tıklayınız

kpsscafe.com.tr|ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.