Aday Öğretmenlerin Görev Yerleri Değiştirilebilir Mi?

17.04.2015 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 29329 sayılı yönetmeliğe göre aday öğretmenlerin yerleri hangi durumlarda değiştirilebilir? İşte detaylar...

banner396

Aday Öğretmenlerin Görev Yerleri Değiştirilebilir Mi?

17.04.2015 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 29329 sayılı yönetmeliğe göre aday öğretmenlerin yerleri hangi durumlarda değiştirilebilir? İşte detaylar...

26 Ekim 2015 Pazartesi 11:38
195 Okunma
Aday Öğretmenlerin Görev Yerleri Değiştirilebilir Mi?
 17.04.2015 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 29329 sayılı yönetmeliğe göre aday öğretmenlerin yerleri hangi durumlarda değiştirilebilir? İşte detaylar...

17.04.2015 Tarihli ve 29329 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Sınav sonrası işlemler" başlıklı 25. maddesi, 3. fıkrasında; "(3) Aday öğretmenlerin, alanında norm fazlası olması ile sınavda başarısız olmaları nedeniyle yapılacak yer değiştirmeler ile 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik kapsamında ifade edilen sağlık ve can güvenliği mazeretlerine bağlı yer değiştirmeler dışında görev yerleri değiştirilemez.

Yerleri değiştirilen aday öğretmenlerin varsa Ek-3'te yer alan Form ile diğer bilgi ve belgeler, değerlendirmede kullanılmak üzere beş iş günü içinde atandıkları eğitim kurumu müdürlüğüne gönderilir." hükümleri bulunmaktadır.

Buna göre;

1- Aday öğretmenler, norm fazlası olarak belirlenebilir.

2- Norm fazlası aday öğretmenler; norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinde duyuru sonrasında, tercihleri alınarak, hizmet puanı üstünlüğüne göre görev yerleri değiştirilebilir.

3- Aday öğretmenler, kadrolu öğretmenliğe atanmak için yapılan sınavda başarısız olmaları nedeniyle görev yerleri değiştirilebilir.

4- Aday öğretmenlerin, Sağlık ve can güvenliği mazeretlerine bağlı olarak görev yerleri değiştirilebilir.

5- Bu kriterler dışında norm fazlası aday öğretmenlerin görev yerleri değiştirilemez.
>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 26.10.2015 10:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394