"

En iyi film ödülü Abluka'nın

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film Ödülü"ne, yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı "Abluka" layık görüldü.

banner396

En iyi film ödülü Abluka'nın

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film Ödülü"ne, yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı "Abluka" layık görüldü.

19 Eylül 2015 Cumartesi 14:52
En iyi film ödülü Abluka'nın

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ödül alan sanatçı ve eserler belirlendi. 

"En İyi Film Ödülü"ne, yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı "Abluka" layık görüldü.

Terör olayları nedeniyle geleneksel açılış ve kapanış törenleri ile konserlerin iptal edildiği festivalde ödül alanlar, bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Programda, festivalin kısa metraj film yarışmalarının koordinatörü Hilmi Etikan ve Adana Konulu Senaryo Yarışması'nın jüri üyesi Işıl Özgentürk de hazır bulundu.

Ödüle layık görülen sanatçı ve eserler

Festivalde "En İyi Film Ödülü"ne layık görülen, yönetmenliğini Emin Alper'in yaptığı "Abluka", ekibe aynı zamanda "En İyi Sanat Yönetmeni", "En İyi Kurgu", "Umut Veren Genç Erkek Oyuncu" ödüllerini kazandırdı. Film, "Adana İzleyici Ödülü"nün de sahibi oldu.

- En İyi Film Ödülü: Abluka (Emin Alper)

- Yılmaz Güney Ödülü: Kar Korsanları (Faruk Hacıhafızoğlu)

- Adana İzleyici Ödülü: Abluka (Emin Alper)

- En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

- En İyi Senaryo Ödülü: Senem Tüzen (Ana Yurdu)

- En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nihal Koldaş (Ana Yurdu)

- En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Nadir Sarıbacak (Sarmaşık)

- En İyi Müzik Ödülü: Demircan Demir (Kasap Havası)

- En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Vedat Özdemir (Ana Yurdu) - Türksoy Gölebeyi (Kar Korsanları)

- En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: İsmail Durmaz (Abluka)

- En İyi Kurgu Ödülü: Osman Bayraktaroğlu (Abluka)

- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Hülya Böceklioğlu (Yarım)

- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Özgür Emre Yıldırım (Eksik)

- Türkan Şoray Umut Genç Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar)

- Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Berkay Ateş (Abluka)

- Jüri Özel Mansiyon Ödülü - Ece Atay (Yarım)

- Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) En İyi Film Ödülü: Ana Yurdu (Senem Tüzen)

- Film Yönetmenleri Derneği İyi Yönetmen Ödülü: Senem Tüzen (Ana Yurdu)

- Jüri Özel Mansiyon Ödülü - Ece Atay (Yarım)

- "Bu ülkede sanat gelişmeli, büyümeli, yücelmeli"

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Anahtar Kelimeler:
Kültür
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394