İstanbul Adliyesi Tercüman Alımı Başvuruları Başladı (En Az İlkokul Mezunu)

İstanbul Adliyesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu tercüman alımı yapılıyor. İşte yayımlanan ilanın detayları ve başvuru şekli.

İstanbul Adliyesi Tercüman Alımı Başvuruları Başladı (En Az İlkokul Mezunu)

İstanbul Adliyesi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu tercüman alımı yapılıyor. İşte yayımlanan ilanın detayları ve başvuru şekli.

05 Ekim 2017 Perşembe 20:59
İstanbul Adliyesi Tercüman Alımı Başvuruları Başladı (En Az İlkokul Mezunu)

İstanbul Adliyesi tarafından bir personel alım ilanı yayımlandı. İstanbul Adliyesi resmi internet sayfası üzerinde yayımlanan ilanda en az ilkokul mezunu tercüman alımı yapılacağı açıklandı.

İstanbul adliyesi tarafından yayımlanan ilanda tercüman alım ilanı için, "Soruşturma veya kovuşturma evresinde meramını anlatabilecek ölçüde Türkçe bilmeyen ya da engelli olan mağdur, tanık, şüpheli veya sanığın iddia veya savunmaya ilişkin beyanlarının, kovuşturma evresinde iddianamenin okunması ve esas hakkındaki mütalaanın verilmesi üzerine sanığın kendisini daha iyi ifade edebileceğini beyan ettiği başka bir dilde yapacağı sözlü savunmasının, Türkçe'ye çevrilmesi için oluşturulacak." ifadelerine yer verildi.

Başvuru Şartları

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak,

# En az ilkokul mezunu olmak,

# Başvuru tarihinde 18 yaşını tamamlamış olmak, (31/10/1999 tarihi ve öncesi doğumlular)

# Affa uğramış ya da ertelenmiş olsalar bile, Devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda yer alan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından hükümlü olmaması veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak,

# Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olmak,

# Komisyonunun bağlı bulunduğu il çevresinde oturmak veya bir meslekî faaliyeti icra etmek,

# Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmamak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlana başvuru yapacak adayların İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına 31 Ekim tarihine kadar şahsen veya mahallî Cumhuriyet Başsavcılıkları aracığıyla müracaat etmesi gerekmektedir. 

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru Formu,
# Nüfus cüzdanı fotokopisi,
# Adrese dayalı nüfus kayıt örneği,
# Tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma, ruhsatname, sertifika gibi belgelerin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, (Onaysız belgelerin, aslı görülmek suretiyle Komisyonca onayı yapılacaktır.) böyle bir belgenin olmaması durumunda tercümanlık faaliyetini yerine getirecek derecede bildiği her dil için ayrı ayrı yazılı beyan, (EK-2)
# İki adet vesikalık fotoğraf,
# Mezuniyet durumunu gösterir belgenin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği (Onaysız belgelerin, aslı görülmek suretiyle Komisyonca onayı yapılacaktır).
# Başvuru kabul şartlarından 6. Maddede belirtilen disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olduğunu gösterir belge.

Başvuru kılavuzuna gitmek için lütfen TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.