YEK Memur Alımı Başvuruları Başlıyor-O Bölümlerden Mezun Olanlar Başvurabilir

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı memur alımı başvuruları için geri sayım sona eriyor. Peki başvuruları 26 Şubat günü başlayacak ilanın detayları nelerdir? Hangi bölümlerden mezun olan adaylar başvuru yapabilir?

YEK Memur Alımı Başvuruları Başlıyor-O Bölümlerden Mezun Olanlar Başvurabilir

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı memur alımı başvuruları için geri sayım sona eriyor. Peki başvuruları 26 Şubat günü başlayacak ilanın detayları nelerdir? Hangi bölümlerden mezun olan adaylar başvuru yapabilir?

23 Şubat 2018 Cuma 14:45
YEK Memur Alımı Başvuruları Başlıyor-O Bölümlerden Mezun Olanlar Başvurabilir

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün DPB'de bir ilan yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanda Yazma Eserler Kurumu, merkez teşkilatında yerli uzman kadrosunda istihdam etmek üzere 50 adet memur alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilanda yapılacak personel alımı için iki aşamalı sınav uyguanacağına yer verildi. Bu aşamalardan bilki yazılı, ikincisi de sözlü sınav olacak. Buna göre alınacak personeller Merkez Teşkilatı/ Çeviri ve Yayım Dairesi Başkanlığı ile Kitap Şifahanesi ve Arşiv Dairesi Başkanlığında çalıştırılacak. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşıyor olması, Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olması şartları aranır.

SINAV ŞARTI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan KPDS şartı ise şu şekilde;

B Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için Arapça veya Farsça dan KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

C Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

MEZUNİYET ŞARTI

A grubu 35 uzman personel alımına başvuru yapacak adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olması gerekmektedir.

B grubu 5 uzman personel alımına başvuru yapacak adayların en az dört yıllık lisans eğitimi Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Eczacılık Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olması gerekmektedir.

C grubu 10 uzman personel alımına başvuru yapacak adayların, en az dört yıllık lisans eğitimi veren Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Sanat ve Sosyal Bilimler, Sanat Tarihi, Tarih, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, Kültür ve İletişim Bilimleri, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Resimleme ve Baskı, Grafik Tasarımı, Grafik Tasarım, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarım alanlarında programlarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU

İlana başvurular 26 Şubat 2018 günü başlayacak. 16 Mart tarihine kadar alınacak başvuru için adayların aşağıdaki evrakları Başkanlık İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen ya da posta yolu ile yollaması gerekmektedir.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

Son Güncelleme: 23.02.2018 15:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.