Yazma Eserler Kurumu Memur Alımı Başvuruları Bugün Başladı

Türkiye Yazma Eserler Kurumu (YEK) memur alımı başvuruları bugün başladı. Peki ilana kimler başvurabilir? Hangi bölümlerden mezun olan adaylar memur alımına başvuru yapabilir? Başvurular nasıl yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman?

Yazma Eserler Kurumu Memur Alımı Başvuruları Bugün Başladı

Türkiye Yazma Eserler Kurumu (YEK) memur alımı başvuruları bugün başladı. Peki ilana kimler başvurabilir? Hangi bölümlerden mezun olan adaylar memur alımına başvuru yapabilir? Başvurular nasıl yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman?

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:35
Yazma Eserler Kurumu Memur Alımı Başvuruları Bugün Başladı

Türkiye Yazma Eserler Kurumu memur alımı başvuruları bugün başladı.

YEK tarafındna geçtiğimiz hafta Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda kurumun merkez teşkilatı bünyesinde yerli uzman kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere 50 personel alımı yapılacağı bildirildi. Geçtiğimiz hafta yayımlanan ilana başvurular bugün itibariyle başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların 16 Mart gününe kadar mürcaatını yapması gerekmektedir. Başvuruların başlaması ile birlikte adaylar, Türkiye Yazma Eserler Kurumu memur alımı başvuru şartlarını ve başvuru şeklini araştırmaya başladı. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak Türkiye Yazma Eserler Kurumu memur alımı başvuru detaylarına haberimizde yer verdik.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı DMK'nın belirtilen maddelerindeki genel şartları taşıyor olmasının yanı sıra aşağıdaki mezuniyet şartını da taşıyor olması gerekmektedir.

35 uzman personel alımı: en az dört yıllık lisans eğitimi veren kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

5 uzman personel alımı: En az dört yıllık lisans eğitimi Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Eczacılık Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olması gerekmektedir.

10 uzman personel alımı: en az dört yıllık lisans eğitimi veren Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Sanat ve Sosyal Bilimler, Sanat Tarihi, Tarih, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, Kültür ve İletişim Bilimleri, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Resimleme ve Baskı, Grafik Tasarımı, Grafik Tasarım, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarım alanlarında programlarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU

İlana başvurular bugün başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların 16 Mart tarihine kadar aşağıdaki evrakları Başkanlık İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile iletmesi gerekmektedir.

# İş talep formu
# Mezuniyet belgesi veya onaylı örneği
# KPDS sonuç belgesi (İstenen bölümler için
# Onaylı nüfus cüzdan örneği
# Adli sicil kaydı
# 1 fotoğraf
# Hizmet belgesi
# Askerlik durum belgesi
# Sağlık beyan
# CV
# Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair belge.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Esra AKCAN 2 yıl önce

Bulundugumuz ilde mi basvuru yapacagiz.