TİM Kamu Personeli Alımı Yapıyor-İşte KPSS ve Mezuniyet Şartı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvurular devam ediyor. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

TİM Kamu Personeli Alımı Yapıyor-İşte KPSS ve Mezuniyet Şartı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvurular devam ediyor. Peki ilana kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

23 Şubat 2018 Cuma 10:42
TİM Kamu Personeli Alımı Yapıyor-İşte KPSS ve Mezuniyet Şartı

Türkiye İhracatçılan Meclisi tarafından bir ilan yayımlandı.

TİM tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanan ilanda, kurum bünyesinde istihdam etmek üzere 3 adet personel alımı yapılacağı bildirilidi. Yayımlanan ilanda alınacak personellerin Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği bünyesinde Uzman Yardımcısı kadrosunda istihdam edileceğine yer verildi. Yayımlanan ilana başvurular geçtiğimiz hafta başlarken başvuru yapacak adayların işlemlerini 27 Şubat tarihine kadar tamamlaması gerekmektedir. 

KİMLER BAŞVURABİLİR?

  1. T.C. vatandaşı olmak,
  2. Askerlik görevini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak,
  3. 01.01.2018 tarihi itibariyle 01.01.1984 ve sonrası doğanlar
  4. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak,
  5. Görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak;
  6. TİM ve İhracatçı Birliklerinden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25'inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,
  7. Yabancı dilbilgisinden,  2016-2017-2018 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS /e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak, (İkinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır.)

MEZUNİYET VE KPSS ŞARTI

Başvuru yapacak adayların 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 ve yukarı puan almış olması gerekmektedir.

FAKÜLTE/BÖLÜM

ÖĞRENİM SÜRESİ

PUAN TÜRÜ

ALINACAK PERSONEL SAYISI

İSTENİLEN YABANCI DİL BİLGİSİ

İKTİSAT, İŞLETME

4 YIL

KPSS P3

2 Uzman Yardımcısı

İngilizce

Almanca

Fransızca

Rusça

Çince

İspanyolca

Arapça

HUKUK

4 YIL

KPSS P3

1 Uzman Yardımcısı

BAŞVURU

İlana başvuru yapacak adayların Türkiye İhracatçılar Meclisi adresine en geç 27 Şubat saat 17.00'a kadar şahsen, posta yoluyla veya insankaynaklari@tim.org.tr adresine müracaatlarını aşağıdaki evraklarla birlikte yapması gerekmektedir.

# Başvuru formu
# Mezuniyet belgesi
# KPSS sonuç belgesi
# 2 adet fotoğraf
# T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı (Nüfus Cüzdan fotokopisi üzerine “doğruluğunu beyan ederim” ibaresinin yazılarak imzalanması)
# CV
# Yabancı dil sınav sonuç belgesi

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.