Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 38 Kadrolu Personel Alıyor! (Uzman Yardımcısı)

Sermaye Piyasası Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi üzerinde yayımladığı ilan detaylarında aktarılan niteliklere uygun; uzman yardımcısı alımı gerçekleştirmektedir. Alınacak olan 38 uzman yardımcısı kadrolu olarak görev alacaktır...

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 38 Kadrolu Personel Alıyor! (Uzman Yardımcısı)

Sermaye Piyasası Kurulu, Devlet Personel Başkanlığı resmi web adresi üzerinde yayımladığı ilan detaylarında aktarılan niteliklere uygun; uzman yardımcısı alımı gerçekleştirmektedir. Alınacak olan 38 uzman yardımcısı kadrolu olarak görev alacaktır...

05 Nisan 2017 Çarşamba 11:11
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 38 Kadrolu Personel Alıyor! (Uzman Yardımcısı)

Sermaye Piyasası Kurulu, 38 kadrolu uzman yardımcısı alımı gerçekleştirmektedir. Alınacak olan personeller, 8. derece kadrolu 25 adete kadar “Uzman Yardımcısı” ve 5 adete kadar Bilişim Uzman Yardımcısı ile Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu 8 adete kadar Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere alınacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

18 yaşından büyük olmak

T.C vatandaşı olmak,

Hüküm giymemiş olmak,

Sağlık problemi bulunmamak,

Kamu zararına faaliyette ismi anılmamış olmak,

Eğitim şartlarını barındırmak,

KPSS puanı bulunmak,

Mesleki bilgi sahibi olmak,

Mesai saatlerine rivayet edebilmek,

İletişim becerileri kuvvetli olmak,

Sözlü ve uygulamaları sınavlardan başarılı olarak ayrılmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Giriş Sınavı’na katılabilmek için “Başvuru Formu” ve istenen belgelerle, 10 Nisan – 21 Nisan 2017 tarihleri (saat 9.30 – 17.30) arasında Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgelerin en geç son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde Kurula ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu ve meslek personelinin görev ve yetkilerini, sınava katılma koşullarını, sınav konularını, sınavların yapılış şeklini ve sınavların değerlendirilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgileri içeren “Sınav Broşürü” ve “Başvuru Formu” Kurul’un aşağıda adresleri gösterilen Ankara Merkezinden veya internet sayfasından (www.spk.gov.tr) temin edilebilir.

KİMLER BAŞVURABİLİR? 

a) Uzman Yardımcısı için, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, İşletme ve Ekonomi, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Hukuk, Fen, Fen - Edebiyat, Mühendislik, Ticari Bilimler Fakültelerinin ve 4 yıllık eğitim veren; Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm İşletmeciliği ve Bilişim Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokullarının bölümleri olan, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Ekonomi/İktisat, Ekonomi ve Finans, vs. bölümlerinden mezun olmak.

b) Uzman Hukukçu Yardımcısı için, Üniversitelerin Hukuk fakültelerinden veya buna denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak ve avukatlık stajını tamamlamış bulunmak veya en geç sözlü sınav tarihinden 1 hafta önce staj bitim belgesini Kurul’a vermek (staj bitim belgesini söz konusu süre içerisinde getirmeyenler sözlü sınava alınmazlar)

c) Bilişim Uzman Yardımcılığı için, En az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya yukarıda sayılanlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak, 3) 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, 4) Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, 5) Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak, 6) Diğer nitelikler bakımından “Sınav Broşürü”nde gösterilen şartları taşımak

Tüm detaylara erişmek için kılavuza mutlaka göz atmanız gerekmektedir.

KILAVUZA ULAŞMAK İÇİN > TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | KONYA

Son Güncelleme: 05.04.2017 18:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.