Sağlık Bakanlığı Sigara Kullanmayan Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı eleman alımı.

banner396

Sağlık Bakanlığı Sigara Kullanmayan Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı eleman alımı.

17 Temmuz 2014 Perşembe 17:00
Sağlık Bakanlığı Sigara Kullanmayan Personel Alacak
Sağlık Bakanlığı eleman alımı...
Sağlık Bakanlığı sigara kullanmayan personel alacak.
Bakanlık, 81 ildeki 88 kamu hastanesine sigara kullanmayan klinik destek personeli alacak.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) 81 ildeki hastanelerde görev yapacak ‘Klinik Destek Hizmet Alımı’ kapsamında personel istihdam edecek. Klinik destek elemanları, sağlık hizmeti sunan yataklı tedavi kurumlarında hasta bakımı hizmetlerinin etkin, verimli ve zamanında sunulması amacıyla istihdam edilecek.
Bakanlık, hastanın şifa ile taburcu olması ve hasta memnuniyetinin artırması bakımından destek personeli istihdamına önem veriyor. Özellikle fiziksel bakımını bağımsız olarak kendi başına yerine getiremeyen hastaların bakımında, belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi klinik destek personeli çalıştırılacak. Ayrıca bu personel kendi başına ihtiyaçlarını gideremeyen hastalarını bakımının yapıldığı birimlerin yanı sıra gerekli görülen servislerde de görev alabilecek.

Klinik destek personeli alımlarının ihaleleri Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreterlikleri tarafından toplu alım şeklinde yapılabileceği gibi verilecek yetki doğrultusundan sağlık tesisi ölçeğinde her bir sağlık tesisince de uygulanabilecek. Klinik destek hizmet alımı kapsamında çalıştırılacak kişilere öngörülecek ücretler hususunda bakanlık ve TKHK düzenlemeleri doğrultusunda hareket edilecek.
Sağlık Bakanlığı, istihdam edilecek klinik destek personelinin alımında aranan niteliklerde önemli bir düzenlemeye gitti. Bakanlık, destek hizmeti vermek için görev yapacakların tercihen sigara kullanmayan kişiler arasından seçecek. Tercihen lise mezunu olması istenen adayların güler yüzlü ve sabırlı, pratik, sorumluluk sahibi ve soğukkanlı olmaları bekleniyor.
Bakanlık, alımı planlanan ‘Klinik Destek Personeli’nin niteliklerini şu şekilde sıraladı: "Tercihen lise mezunu, tercihen sigara kullanmayan, güler yüzlü ve sabırlı, pratik sorumluluk sahibi ve soğukkanlı, temizlik ve hijyen kurallarına uyan, kişisel hijyen konusunda bilgili ve titiz, hasta ve yakınlarına yönelik davranış kurallarını bilen, hasta hatları, mahremiyeti ve hasta güvenliği konusunda bilgiye sahip."

KLİNİK DESTEK PERSONELİ TABURCU OLAN HASTAYI ARACINA GÖTÜRECEK

Klinik destek personeli kıyafetleri sağlık çalışanları ebe, hemşire, ATT, sağlık memurunu çağrıştırmayacak. Personel, hastaya kullanılan tüm cihaz ve malzemeler arasından sağlık çalışanlarının uygun gördüklerini, temizleyip kullanıma hazır hale getirecek. Klinikteki iş ve işleyiş esnasında kullanılan evrakları ilgili birimlere iletecek. Sağlık çalışanlarının talebi doğrultusunda malzeme, cihaz, tıbbi sarf, ilaç transferlerini sağlayacak.

Sağlık çalışanının uygun gördüğü hastanın birimler arası transferini yapacak. Hasta numunelerini (kan, idrar vb.) laboratuvarlara götürüp, getirilmesi gereken materyal ve malzemeleri getirecek. Hastaya pozisyon vermede sağlık çalışanına yardımcı olacak. Sağlık çalışanının gözetiminde hastanın kişisel bakımını (tuvalet, banyo, vücut temizliği) yapmasına yardımcı olacak. Ameliyat sınasında sirküler sağlık çalışanına salon dışından malzeme temin edecek. Hiçbir şekilde hastaya ve yakınlarına bilgi, eğitim ve öneri vermeyecek. Kurumun gerekli gördüğü eğitimlere katılacak. Görev yaptığı alanda atıkların uygun şekilde ayrıştırılmasına yardımcı olacak. Taburcu olan hastayı aracına götürecek. Vefat eden hastaların hazırlanmasına yardımcı olup, morga transferini sağlayacak.

EN FAZLA ALIM 306 İLE İSTANBUL’A

81 ildeki hastanelerde görev yapacak Klinik Destek Personeli’ne TKHK tarafından şu eğitimler verilecek: "Sağlık ve Hastalık Kavramları, Hasta Odası ve Özelliği, İletişim, Genel Hijyen Kuralları, Hasta Mobilizasyonu ve Transferi, Hasta Organizasyonu ve Kliniklerin Tanıtılması, Ölüm, Hasta Hakları ve Çalışan Güvenliği, Hasta Mahremiyeti, Genel Mevzuat Bilgisi."

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun 81 ildeki 88 genel sekreterliğinde istihdam edilecek 2 bin 300 klinik destek personeli en fazla alım 306 kişi ile İstanbul’a yapılacak. Kurum Ankara’da 156, İzmir’de 116, Bursa’da 84, Konya’da 68, Manisa’da 57, Samsun’da 50, Diyarbakır’da 45 ve Antalya’da 44 personel alımı yapacak.

Kurum en az klinik destek personeli alımını ise şu illerde yapacak: "Hakkari 7, Gümüşhane 6, Düzce 6, Çankırı 6, Bilecik 6, Artvin 6, Iğdır 5, Yalova 4, Kilis 4, Tunceli 3, Ardahan 3, Bayburt 3."
egitimajansi
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 17.07.2014 17:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394