Sağlık Bakanlığı 3 bin Aile Sağlığı Elemanı alım ilanı

T.

banner396

Sağlık Bakanlığı 3 bin Aile Sağlığı Elemanı alım ilanı

T.

05 Temmuz 2011 Salı 10:57
Sağlık Bakanlığı 3 bin Aile Sağlığı Elemanı alım ilanı

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Sayı : B.10.0.TSH.0.20.00.01
Konu : Kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı istihdamı
VALİLİĞİNE
(İl Sağlık Müdürlüğü)
İlgi: Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarihli ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı...

T.C.


SAĞLIK BAKANLIĞI


Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü


Sayı : B.10.0.TSH.0.20.00.01


Konu : Kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı istihdamı


VALİLİĞİNE


(İl Sağlık Müdürlüğü)


İlgi: Maliye Bakanlığının 01.06.2011 tarihli ve B.07.0.BMK.0.20/6976 sayılı yazısı.


Bakanlığımızca; 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun'un 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasına istinaden Maliye Bakanlığının ilgi yazısı doğrultusunda kamu görevlisi olmayan sözleşmeli aile sağlığı elemanı olarak istihdam edilmek üzere İlinize ekte yer alan tabloda bildirilen sayıda pozisyon tahsis edilmesi uygun görülmüştür.


5258 sayılı Kanun ve bu kanuna istinaden yayımlanan yönetmelikler çerçevesinde, ekte yer alan tabloda bildirilen sayıda pozisyona kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı olarak çalışmak üzere başvuran kişilerin aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde başvurularının kabul edilerek sözleşme imzalanması hususunda;


1-Söz konusu pozisyonlara;


a)Türkiye'de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı), acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecektir.


b)Vekil ebe-hemşire- sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir.


2- Başvuru için ilinizde ikâmet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır.


3- Başvuru tarihi itibariyle üç ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır.


4- Başvuru bir dosya ile doğrudan aile sağlığı elemam olarak sözleşme yapılacak kişi tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne yapılacak olup posta veya diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru dosyasında kişiye ait;


- T.C. Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi,


- Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın noter onaylı sureti,


- İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir belge,


- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu,


- Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve üç ay öncesine kadar başvuru tarihi itibariyle kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçe ile


- Dört adet vesikalık fotoğraf yer alacaktır.


Kişiye ait bu belgelere ek olarak;


- İlinizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istendiğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe de bulunacaktır.


5- Başvuru dosyasında eksiklik bulunmadığı tespit edildikten sonra kişi, çalışacağı sözleşmeli aile hekimi ile birlikte Müdürlüğünüzde aile sağlığı elemanı sözleşmesi imzalayacaktır.


6- Başvuruya ilişkin usul ve esaslar, Müdürlüğünüz ve Bakanlığımız internet sayfalarında ilan edilecektir. Müdürlük internet sayfasındaki ilanda ayrıca; ilan tarihi itibariyle yanında sözleşmeli aile sağlığı elemanı bulunmayan aile hekimlerinin isimleri, aile hekimliği birim kodları, çalıştıkları aile sağlığı merkezlerinin isimleri, irtibat telefon numaraları ve adresleri bulunacaktır.


7- Her başvuru dosyasına Müdürlüğünüzden resmi evrak numarası verilecek olup ekte yer alan tabloda bildirilen sayıda pozisyon sayısından fazla başvuru bulunduğu takdirde evrak giriş numarasına göre işlem yapılacaktır. Başvuru dosyasının eksik olması veya gerçeğe aykırı beyan yapıldığının tespiti halinde başvuru yapılmamış sayılacak, sözleşme yapılmışsa feshedilecektir.


8 - Aile sağlığı elemanları, Müdürlüğünüzün planlamasına göre göreve başladıktan sonra en kısa süre içinde 30 saatlik uyum eğitimine tabi tutulacaktır. Bu eğitime ilişkin; teorik ve uygulamalı dersler, eğitimciler, eğitim yeri v.b tüm iş ve işlemler Müdürlüğünüzce ve Müdürlüğünüz imkânlarıyla gerçekleştirilecektir.


Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Doç. Dr. Turan Bozgun


Bakan a.


Müsteşar Yardımcısı


 

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 05.07.2011 10:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394