MSB 496 Memur Alımı Kılavuzu Güncellendi-Başvuru Sorunu Nasıl Giderilir?

Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu 496 sivil memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz ay yayımlanan ilana başvurular devam ederken MSB, başvuru kılavuzunu güncelledi ve başvuru esnasında çıkan hatayı en aza indirmeye çalıştı. Peki MSB memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru sorunu nasıl giderilecek?

MSB 496 Memur Alımı Kılavuzu Güncellendi-Başvuru Sorunu Nasıl Giderilir?

Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu 496 sivil memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz ay yayımlanan ilana başvurular devam ederken MSB, başvuru kılavuzunu güncelledi ve başvuru esnasında çıkan hatayı en aza indirmeye çalıştı. Peki MSB memur alımı başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru sorunu nasıl giderilecek?

06 Şubat 2018 Salı 12:37
MSB 496 Memur Alımı Kılavuzu Güncellendi-Başvuru Sorunu Nasıl Giderilir?

Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu adaylar arasından sivil memur alımı yapıyor.

Ocak ayında yayımlanan ilanda Milli Savunma Bakanlığı en az lise mezunu adayları arasından KPSS puanı ile sivil memur alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan sınırlamasının olmadığı personel alımına başvurular internet üzerinden alınmaktadır. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda tüm pozisyonlar için istenen başvuru genel şartları şu şekilde açıklandı:

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

# 18 yaşını tamamlamış olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# TCK'nın 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmaması,

#Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması,

# Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması,

# Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olması,

# Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından 2016-KPSSP03(Lisans), 2016-KPSSP93(Önlisans) ve 2016- KPSSP94 (Ortaöğretim) birine girmiş ve ilgili KPSS puanı almış olmak.

# Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak,

# Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak,

# 11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olan asil ve yedek adaylar Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak,

# Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

BAŞVURU KILAVUZU GÜNCELLENDİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada başvuru kılavuzunun güncellendiği ve başvuru sırasında çıkan sorunların giderilmeye çalışıldığı açıklandı.

BAŞVURU SORUNU NASIL GİDERİLECEK?

Milli Savunma Bakanlığı sivil memur alımına başvuru yapmak isteyen adaylar sitede bir sorun ile karşılaşmaktadır. Çoğu aday cep telefonlarından başvuru yapmak istemekte. Ancak sayfanın hata verdiği ve güvenlik duvarına takıldığı bildirimi ekrana gelmektedir. Adaylar başvurularını bilgisayardan yaparak tamamlayabilirler. Google Chrome'den başvuru yapan ancak müracaatını yapamayan adaylar ise Mozilla ya da İnternet Explorer gibi diğer tarayıcıları kullanabilirler.

KADRO DAĞILIMI

MSB Sivil memur alımı kadro dağılımı ve başvuru özel şartlarına gitmek için TIKLAYIN

BAŞVURU EKRANI

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı başvuru ekranına gitmek için TIKLAYIN

Memur Alım İlanlarından Haberdar Olmak İçin;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Son Güncelleme: 06.02.2018 16:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.