Merkez Bankası Avukat Alacak

Merkez Bankası KPSS P11 puanı ile yabancı dil sınavı puanı en az 80 olan adaylar arasından yapılacak sözlü sınavla avukat alacak.

Merkez Bankası Avukat Alacak

Merkez Bankası KPSS P11 puanı ile yabancı dil sınavı puanı en az 80 olan adaylar arasından yapılacak sözlü sınavla avukat alacak.

01 Aralık 2015 Salı 00:36
Merkez Bankası Avukat Alacak
Merkez Bankası KPSS P11 puanı ile yabancı dil sınavı puanı en az 80 olan adaylar arasından yapılacak sözlü sınavla avukat alacak.

Sınava İlişkin Bilgiler

Bankamızda çalıştırılmak üzere, sınavla Avukat alınacaktır.

1-    ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-    Avukatlık stajını tamamlamış olmak,

-    2014  veya  2015  yıllarında  yapılan  Kamu  Personel  Seçme  Sınavından  80  ve üzerinde KPSSP11 puanı almış olmak,

-   İyi derecede İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL-IBT)’den en az 96 puan almış olmak]

-   Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (18.12.1985 ve daha sonra doğanlar),

-   Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2-  SINAVLAR

Koşulları taşıyan adaylar KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralanacak ve ilk 15 aday (15’inci adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağrılacaktır.

Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi ve mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönlerinden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat  puanı  bulunacaktır.  Mülakat  puanı  yetmişin  altındaki  adaylar  başarısız  sayılırlar. Adayların KPSS puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınarak başarı sıraları belirlenecektir.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata  katılmaya  hak  kazanan  adaylar  ile  sınavların  yer,  zaman  ve  sonuçları Bankamız  internet  sitesi  (www.tcmb.gov.tr)  İnsan  Kaynakları  sayfasında  ilan  edilecektir. (Adaylara ayrıca yazılı olarak duyuruda bulunulmayacaktır.)

3-  BAŞVURU

a)  Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar  başvurularını  01.12.2015 (saat  10:00) - 18.12.2015 (saat  17:30)  tarihleri arasında Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
b)  Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

- Fotoğraf
- Diploma
- Yabancı Dil Belgesi
- Avukatlık Ruhsatı
- Özgeçmiş (Türkçe)

ÖNEMLİ NOT:

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın  internet  sitesinde  ilan  yoluyla  yapılacak  ve  kâğıt  ortamında  herhangi  bir yazışma yapılmayacaktır.

Son Güncelleme: 01.12.2015 00:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.