Maliye Bakanlığı İç Denetçi Aday Belirleme Sınav İlanı

Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulandan: İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI İLANI İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 18 Eylül 2011 tarihlerinde Ankarada İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı yapılacaktır.

banner396

Maliye Bakanlığı İç Denetçi Aday Belirleme Sınav İlanı

Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulandan: İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI İLANI İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 18 Eylül 2011 tarihlerinde Ankarada İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı yapılacaktır.

04 Temmuz 2011 Pazartesi 15:22
Maliye Bakanlığı İç Denetçi Aday Belirleme Sınav İlanı

Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulandan:
İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI İLANI
İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 18 Eylül 2011 tarihlerinde Ankara'da "İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı" yapılacaktır. Sınav...

Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulandan:İÇ DENETÇİ ADAY BELİRLEME SINAVI İLANIİç Denetçi Sertifika Eğitimine katılacak 100 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla 18 Eylül 2011 tarihlerinde Ankara'da "İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı" yapılacaktır. Sınav sonucunda 70 ve üzeri puan almış olan adaylar arasından ilk 100 kişi asıl ve takıp eden 10 kişi yedek olarak belirlenecek, asıl adaylardan eğitime katılmayanların yerine sırasıyla yedekler çağırılacaktır.I - Sınav Başvuru Şartları1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartlan taşımak.2- En az dört yıl süreli eğitim veren yükseköğretim kurumları ile denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki eşdeğer eğitim kurumlarından birini bitirmek3- Aşağıda belirtilen süre zarfında 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununa tabi genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde çalışmış olma şanım yerine getirmek:a)Yardımcılıkta geçen süreler dahil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla kamu idarelerinde denetim elemanı olarak en az beş yılb)Yardımcılıkta geçen süreler dahil olmak üzere, mesleğe yarışma sınavına tabı tutulmak suretiyle alındıktan sonra yapılan yeterlik sınavında başarı göstermek kaydıyla uzman olarak en az sekiz yıl.c)Araştırma görevliliğinde geçen süreler dahil olmak üzere, doktora unvanını almış öğretim elemanı olarak en az sekiz yıl.d)Müdür ve daha üst unvanlarda en az sekiz yıl.4- Sınavın son başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde alınmış olması kaydıyla. İngilizce. Almanca veya Fransızca dillerinden birinden Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az elli (50) puan almış olmak ya da denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarından eşdeğer puan almış olmak.5- Sınavın son başvuru tarihi itibariyle kırkbeş yaşından büyük olmamak (22 Temmuz 1966 tarihinden sonra doğanlar bu sınava başvurabileceklerdir).


6- Uyarma ve kınama cezalan hariç disiplin cezası almamış olmak7- İç Denetim Koordinasyon Kumlunun belirlediği mesleki etik kurallara ve kamuda uygulanan genel etik kurallara uygun özgeçmişe sahip olmak.8- Sınav ücreti olarak Akbank, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, T.C. Ziraat Bankası'nın tüm şubeleri ve Akbank, T. Garanti Bankası, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası. T.C. Ziraat Bankasının internet bankacılığı aracılığıyla ÖSYM adına KDV dahil 50 (elli) TL yatırmış olmak.II - Sınav Başvurusu:Sınava girmek isteyenler, başvurularını 11-22 Temmuz 2011 tarihleri arasında İç Denetim Koordinasyon Kurulunun 4. Cadde No:112 Kat.4 Emek Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla yapabileceklerdir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İç denetçilerin görev, yetki ve sorumlulukları ile başvuru belgeleri ve Sınava ilişkin diğer hususlara                   http: http://www.idkk.gov.tr/ internet adresinde yer alan Sınav Başvuru Kılavuzundan ulaşılabilecektir.III - Sınav Tarihi ve Başlama Saati:Sınav 18 Eylül 2011 Pazar günü Ankara'da yapılacaktır. Sınav saat 09 30'da başlayacak ve 2,5 saat sürecektir.IV - Sınav Giriş Belgesi, Sınav Şekli ve YeriAdaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, en geç 12 Eylül 2011 günü Saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr/ internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecektir.


Adaylar sınava, internetten edinecekten Sınava Giriş Belgesi ve özel kimlik belgesi (Yalnız nüfus cüzdanı veya pasaport özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Ehliyet özel kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir) ile gelecektir Tüm adaylar ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanan Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirlerine uymak zorundadır.V- Sınav KonularıSınavda adaylara, çoktan seçmeli sorulardan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi. Yabancı Dil Testi ite Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır.Testlerin konuları aşağıda belirtilen şekilde olacaktır:Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi (GYGK):1)Türkçe.2)Matematik.3)Atatürk İlkeleri ve inkılap Tarihi.4)Temel Yurttaşlık 3ilgisiYabancı Dil Testi (YD):Almanca, Fransızca, İngilizce dillerinden biriAlan Bilgisi Testi (AB):Genel Muhasebe


2) Türkiye EkonomisiVI- Sınavın DeğerlendirilmesiDeğerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar göz önünde bulundurulacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.


Testteki sorulardan herhangi biri biçimsel veya bilimsel bir nedenle "geçersiz" sayıldığı takdirde, bu soru, ilgili testi işaretleyen tüm adaylar için doğru cevaplandırılmış kabul edilecektir.Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi (65) tam puan üzerinden; Yabancı Dil Testi (20) tam puan üzerinden Alan Bilgisi Testi (15) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adayların sınav puanı belirlenirken Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Puanı. Yabancı Dil Testi Puanı ile Alan Bilgisi Testi Puanı toplanacak ve böylece yüz (100) tam puan üzerinden Sınav Puanı hesaplanmış olacaktır Sınavdan 100 tam puan üzerinden 70 ve üzen puan almış adaylar arasından en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilk 100 aday (100 üncü adayla aynı puanı alan adaylar dahil) İç Denetçi Sertifika Eğitimine katılmaya hak kazanacaktır. 70 puanı aşan adaylar arasından 100 üncü adayı takıp eden 10 kişi (10 uncu adayla  aynı puanı alan adaylar dahil) yedek olarak belirlenecektir.VII - Sınav Sonucu ve İtirazSınav sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin http.sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifrelen ile öğrenebileceklerdirAdaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazların, sonuçlarını internette açıklanma tarihinden itibaren en geç 10 gün içerisinde ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi" konulu duyuruyu dikkate alarak ÖSYM'ye yapacaktır. ÖSYM süresi içinde yapılan itirazlar inceleyecek, sonuçlarım adaylara 10 gün içersin de posta ile bildirecektir.VIII - Hak İddia Edilemeyecek DurumlarSınavda başarılı olan adaylardan gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler ile sınava giriş şartlarını taşımadığına karar verilenlerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Kendilerine Kamu İç Denetçi Sertifikası verilmiş olsa dahi iptal edilecektir Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler hiçbir hak talebinde bulunamayacaklar ve ayrıca haklarında işlem yapılmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.İlan olunur.


 


 

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 04.07.2011 15:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394