Kamu İhale Kurumu uzman yardımcılığı sınav ilanı

T.

banner396

Kamu İhale Kurumu uzman yardımcılığı sınav ilanı

T.

29 Ocak 2011 Cumartesi 00:45
Kamu İhale Kurumu uzman yardımcılığı sınav ilanı

T.C. Kamu İhale Kurumundan:
KAMU İHALE UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU
Kamu İhale Kurumunda (KİK) görevlendirilmek amacıyla;
GRUP PUAN TÜRÜ BÖLÜM KONTENJAN SAYISI 1.Grup KPSSP:103 Hukuk Fakültesi 5 Kişi 2.Grup KPSSP:104 İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve...

T.C. Kamu İhale Kurumundan:


KAMU İHALE UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU


Kamu İhale Kurumunda (KİK) görevlendirilmek amacıyla;


GRUP PUAN TÜRÜ BÖLÜM KONTENJAN SAYISI
1.Grup KPSSP:103 Hukuk Fakültesi 5 Kişi
2.Grup KPSSP:104 İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler 5 Kişi
3.Grup KPSSP:5     İnşaat Mühendisliği 3 Kişi olmak üzere toplam 13 (onüç) kişi, kamu ihale uzman yardımcısı olarak alınacaktır.


Giriş sınavı yazılı (klasik) ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar, sözlü sınava katılamayacaktır. Yazılı sınav 26-27 Mart 2011 tarihlerinde yapılacak olup, sözlü sınav tarihi daha sonra KİK tarafından kazanan adaylara bildirilecektir.


Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri, http://www.ihale.gov.tr/ adresinden yazılı sınavdan en az 10 (on) gün önce adaylara duyurulacaktır. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara Sınav Giriş Belgesi gönderilecektir. Bunun dışında Kurum tarafından adaylara şahsen veya telefonla ayrıca bir bildirim yapılmayacaktır.


SINAVA KATILMA KOŞULLARI:


1) ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 veya 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) tabloda belirtilen puan türlerinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak, (yazılı sınava katılacak adayların sayısı, atama yapılacak kadro sayısının yirmi katından fazla olamayacağından, 1. ve 2. gruptan sınava girecek adayların en yüksek puanlı 100 kişi, 3. gruptan sınava girecek adayların ise en yüksek puanlı 60 kişi içinde bulunmaları gerekmektedir. Her grup için son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da bu sınava kabul edilir).


2) Söz konusu sınavların yabancı dil testinden (İngilizce, Fransızca veya Almanca) %60 (36 doğru) veya daha fazla oranda doğru cevabı bulunmak veya bu yıllara ait Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavında (KPDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden en az 60 (altmış) puan almış olmak,


3) En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,


4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,


5) 01.01.2011 tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak,


6) Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak. (Müracaat tarihinde askerliğinin bitmesine 2 ay veya daha az kalmış olan adaylar da bu durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla sınava başvurabilirler).


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:


1) Son altı ay içinde çekilmiş 4,5 X 6 ebadında iki adet fotoğraf,


2) Nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2009 veya 2010 KPSS Sonuç Belgesinin fotokopisi,


3) Sınav Başvuru Formu. (Adaylar, Kamu İhale Kurumu hizmet binasından veya http://www.ihale.gov.tr/ internet adresinden formu temin edebileceklerdir).


BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ: Adayların sınava katılabilmek için Sınav Başvuru Formunu elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte en geç 28/02/2011 günü mesai bitimine kadar (saat:18.00), Kurumun İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 06520 Balgat/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen gün ve saate kadar Kuruma ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.


SINAV GİRİŞ BELGESİ: Kurum tarafından düzenlenecek fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi, yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların Başvuru Formunda belirttikleri haberleşme adreslerine gönderilir.


Yazılı sınavda adaylar fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgesini yanlarında bulunduracak, bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.


SINAV KONULARI:


1) 1. ve 2. gruptan sınava girecek adaylar için alan bilgisi sınav konuları aşağıda belirtilmiştir:


a) Kamu Hukuku Grubu: Anayasa Hukuku ve T.C. Anayasası, İdare Hukuku, İdari Yargı, Ceza Hukuku (Genel Hükümler, Millete ve Devlete Karşı Suçlar), Ceza Usul Hukuku,


b) Özel Hukuk Grubu: Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Ticari İşletmeler Hukuku, Şirketler Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku), İcra ve İflas Hukuku, Medeni Usul Hukuku,


c) İktisat Grubu: Mikro İktisat, Makro İktisat, Uluslararası İktisat, Türkiye Ekonomisi,


d) Maliye Grubu: Kamu Maliyesi, Maliye Politikası, Bütçe, Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi,


e) İşletme ve Muhasebe Grubu: Genel Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi, İşletme İktisadı,


2) 3. gruptan sınava girecek adaylar için sınav konuları; inşaat mühendisliği müfredatı kapsamında olacaktır.


YAZILI SINAV: 1. veya 2. gruptan sınava girecek adaylar, yukarıdaki beş soru grubundan sınava müracaatları sırasında belirleyecekleri ve en az birisi (a) veya (b) grubundan olmak üzere toplam üç grubun sorularını cevaplamak zorundadır. Adaylar sadece Sınav Başvuru Formunda işaretledikleri soru grubundan sınava katılabilirler.


Yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve daha yukarı puan alan adaylar başarılı sayılarak, sözlü sınava girmeye hak kazanacaklardır. Sözlü sınava çağırılan adayların isimleri, sözlü sınavın nerede ve ne zaman yapılacağı Kurum ilan panosunda ve internet adresinde ilan edilir.


SÖZLÜ SINAV: Sözlü sınavda, adayların yazılı sınavda tabi olunan konulardaki bilgi düzeyi ve konulara hakimiyeti ile birlikte, genel tavır ve davranışları, kavrayış ve muhakemeleri ile anlatım ve temsil yeteneği gibi Kurum hizmetlerinin ve uzmanlığın gerektirdiği kişisel niteliklere ve yeteneklere sahip olup olmadıkları ölçülür. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekir.


SINAV SONUCU: Giriş Sınav Komisyonu tarafından adayların yazılı sınav sonucu %40, sözlü sınav sonucu % 50 ve KPSS puanı % 10 oranında ağırlıklandırılarak, öğrenim dalları itibariyle adayların başarı puanı belirlenir.


Başarı puanı, gruplar itibariyle en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanarak, en yüksek puanı alan adaydan başlamak suretiyle kontenjan sayısı kadar aday atanmaya hak kazanır. Ayrıca her grup için kontenjan sayısı kadar yedek aday listesi oluşturulur.


Giriş sınav sonuçları, sınavın bitimini takip eden üç iş günü içinde öğrenim dalları itibari ile Kurum ilan panosunda ve internet adresinde ilan edilir. Sonuçlar kazanan adayların adreslerine ayrıca tebliğ edilir.


Sınav başvurusu ve/veya atama aşamasında yanlış bilgi, beyan ve sahte belge vererek ya da belgelerde tahrifat, silinti ve kazıntı yapmak suretiyle Kurumu yanıltanlar hakkında, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Kurumu yanıltanlar kamu görevlisi ise bu durum ayrıca çalıştıkları kurumlara da bildirilir.


İlan olunur.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:


Tlf: (312) 218 48 37


Faks: (312) 218 48 83


Not: Kamu ihale uzman yardımcılığı giriş sınavına ilişkin gerekli görülen bilgilendirmeler, Kurumun http://www.ihale.gov.tr/ adresinden ilgililere duyurulacaktır.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 29.01.2011 00:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394