Kamu İhale Kurumu Personel Alım İlanı

  T.

banner396

Kamu İhale Kurumu Personel Alım İlanı

  T.

03 Haziran 2013 Pazartesi 11:26
Kamu İhale Kurumu Personel Alım İlanı

 

T.C. KAMU İHALE KURUMUNDAN AVUKAT, PROGRAMCI, BÜRO GÖREVLİSİ VE İLETİŞİM GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

 

Kamu İhale Kurumunda istihdam edilmek üzere aşağıda unvan ve sayıları belirtilen kadrolar için personel alımı yapılacaktır.

 

SIRA...


 T.C. KAMU İHALE KURUMUNDAN AVUKAT, PROGRAMCI, BÜRO GÖREVLİSİ VE İLETİŞİM GÖREVLİSİ KADROLARI İÇİN GİRİŞ SINAVI DUYURUSU


 


Kamu İhale Kurumunda istihdam edilmek üzere aşağıda unvan ve sayıları belirtilen kadrolar için personel alımı yapılacaktır.


 


SIRA NO

UNVAN

KADRO SAYISI

SÖZLÜ SINAVAÇAĞIRILACAK ADAYSAYISI

KPSS PUAN TÜRÜ

GEREKLİ ŞARTLAR

1

Avukat

4

20

KPSSP:3

Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve Avukatlık ruhsatınasahip olmak.

2

Programcı

3

15

KPSSP:3

Üniversitelerinmühendislik fakülteleri ile istatistik, matematik, fizik veya bilgisayarprogramlamabölümlerinin herhangi birisinden en az lisansprogramı mezunu olmak, asgari 2programlama dilini bildiğini belgelemek,Milli EğitimBakanlığından veya Milli EğitimBakanlığından onaylı kurslardan ya dayükseköğrenimkurumlarından alınmışbilgisayar programcılığısertifikası ile yabancı dil bilgisini gösterir belgeye (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az "D" düzeyinde veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından bu puana denk puan alındığını gösterir belge) sahip olmak.

3

Büro Görevlisi

5

25

KPSSP: 3

En az dört yıllık eğitim veren; Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Matematik, İstatistik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Arşivcilik, Kütüphanecilik lisans programlarından mezun olmak.

4

İletişim Görevlisi

8

40

KPSSP: 93

En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların ya da dengi okulların; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Halkla İlişkiler, İletişim ve Halkla İlişkiler ön lisans programlarından mezun olmak. SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI:


 


Sınava girebilmek için;


 


1) ÖSYM tarafından 09-10 Temmuz 2011 veya 07-08 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında tabloda belirtilen KPSS puan türlerinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak ve en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 5 (beş) katı aday arasına girmiş olmak (son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir),


 


2) Tabloda belirtilen eğitim kurumlarının birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen, yurt içi ve yurt dışındaki eğitim kurumlarından mezun olmak,


 


3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, gerekmektedir.


 


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:


 


1) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin ya da yurt içi veya yurt dışındaki eğitim kurumlarına ait diploma denklik belgesinin fotokopisi,


 


2) Avukat kadrosuna başvuru yapan adaylar için avukatlık ruhsatının fotokopisi,


 


3) Programcı kadrosuna başvuru yapan adaylar için; asgari 2 programlama dilini bildiğini gösteren belgenin fotokopisi ile Milli Eğitim Bakanlığından veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı kurslardan ya da yükseköğrenim kurumlarından alınmış bilgisayar programcılığı sertifikasının fotokopisi ve yabancı dil bilgisini gösterir belgenin (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az "D" düzeyinde veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından bu puana denk puan alındığını gösterir belge) fotokopisi,


 


4) 2011 veya 2012 KPSS sonuç belgesinin fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı,


 


5) Son altı ay içinde çekilmiş 4,5 X 6 ebadında 1 adet fotoğraf,


 


6) Sınav Başvuru Formu.


 


BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ:


 


Başvurular 24 Haziran 2013 tarihinde başlayacak olup, 5 Temmuz 2013 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar; sınava katılabilmek için Kurumun resmi internet sitesinde (www.ihale.gov.tr) yer alan "2013 Yılı Açıktan Atama Sözlü Giriş Sınavı" modülü içindeki "Sınav Başvuru Formunu" elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra başvuru için istenen belgeleri tarayıcıda (scanner) taratmak suretiyle söz konusu modüle ekleyerek, elektronik ortamda sınav başvurusunu tamamlamış olacaktır. Başvuru formu ve ekleri aday tarafından şahsen veya posta yoluyla gönderilmeyecek olup, belirtilen gün ve saate kadar Kuruma elektronik ortamda ulaşmayan başvurular ile başvuru için gerekli belgeleri bulunmayan veya eksik olan başvurular dikkate alınmayacak ve belgelerin sonradan tamamlanması da mümkün olmayacaktır.


 


SINAV TÜRÜ VE YERİ:


 


Sınav; sözlü giriş sınavı olarak, Kurumumuzun Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 Balgat/Ankara adresindeki hizmet binasında yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile adayların sınava gireceği tarih ve saate ilişkin bilgiler, Kurumun www.ihale.gov.tr internet sitesinden ilan edilecek ve ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır.


 


SINAV GİRİŞ BELGESİ:


 


Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi; sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylarca, Kurumun resmi internet sitesinde yer alan "2013 Yılı Açıktan Atama Sözlü Giriş Sınavı" modülünden temin edilecek olup, adaylara ayrıca sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adayların sınava gelirken, Sınav Giriş Belgesi ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgeleri bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.


 


SINAV KONULARI:


 


Sözlü sınav, adayların genel yetenek ve genel kültür bilgisi ve/veya eğitim gördükleri alana ilişkin bilgi düzeyi, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden ayrı ayrı puan verilerek tutanağa geçirilmek suretiyle gerçekleştirilir. Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekir.


 


SINAV SONUCU:


 


Sınav başarı puanı; sözlü sınavda başarılı olan adayın sözlü sınav puanının %50'si ile KPSS puanının %50'si dikkate alınmak suretiyle belirlenir. Bu şekilde hesaplanan puanların ortalaması genel başarı sırasını belirler ve en yüksek ortalamadan başlayarak boş kadro sayısı kadar aday, giriş sınavını başarmış sayılır. Sınavda yedek liste ilan edilmeyecektir. Sınav başvurusu ve/veya atama aşamasında yanlış bilgi, beyan ve sahte belge vererek ya da belgelerde tahrifat, silinti ve kazıntı yapmak suretiyle Kurumu yanıltanlar hakkında, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur. Kurumu yanıltanlar kamu görevlisi ise bu durum ayrıca çalıştıkları kurumlara da bildirilir. ilan olunur.


 


İLETİŞİM BİLGİLERİ:


 


Tlf : (312) 218 48 43


 


Faks : (312) 218 48 83


 


Not: Sınava ilişkin gerekli görülen bilgilendirmeler, Kurumun www.ihale.gov.tr internet sitesinden ilgililere duyurulacaktır.


 


Bunun dışında adaylara şahsen veya telefonla ayrıca bir bildirim yapılmayacaktır.


 >>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 03.06.2013 11:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394