Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Arşiv ve Araştırma Uzmanı Alım İlanı

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA SÖZLEŞMELİ ARŞİV VE ARAŞTIRMA UZMANI ALINACAK Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.

banner396

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Arşiv ve Araştırma Uzmanı Alım İlanı

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA SÖZLEŞMELİ ARŞİV VE ARAŞTIRMA UZMANI ALINACAK Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.

09 Ekim 2009 Cuma 00:00
Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Arşiv ve Araştırma Uzmanı Alım İlanı
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA SÖZLEŞMELİ ARŞİV VE ARAŞTIRMA UZMANI ALINACAK

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına...
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA SÖZLEŞMELİ ARŞİV VE ARAŞTIRMA UZMANI ALINACAK

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" çerçevesinde, çalıştırılmak üzere "Sözleşmeli Arşiv ve Araştırma Uzmanı" unvanlı 4 adet sözleşmeli personel alınacaktır.


A) Adaylarda Aranan Genel Şartlar:


1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları haiz olmak;


2) Son başvuru tarihinde 31 yaşından gün almamış (24 Ekim 1979) tarihinden sonra doğmuş olanlar) olmak;


3) Erkek adaylar için, askerlik hizmetini yapmış veya tecilli olmak;


4) Dışişleri Bakanlığı personeli olmaya engel hali bulunmamak (Bu konuda Dışişleri Bakanlığının takdiri esastır);


5) En az dört yıllık fakülte mezunu olmak;


6) Arşiv konusunda deneyim sahibi olmak ve belgelendirmek.


7) Yabancı dil bilgisine sahip olmak, (yabancı dil ağırlıklı eğitim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olduğunu belgelendirenler, yükseköğretimde zorunlu seçmeli yabancı dil hazırlık eğitimi görüp başarılı olanlar ile yabancı dil ağırlıklı ya da yabancı dille eğitim veren yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak, veya KPDS sınavından en az 70 puana sahip olmak)


8) 28 Haziran - 29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavında ( 2008-KPSS ) en az "80" KPSSP3(B) puanına sahip olmak,


B) Başvuru:


Adayların, Dışişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı İç Hizmetler Şubesi'nden (Oda No: 423) ya da internet aracılığıyla www.mfa.gov.tr adresinden temin edecekleri İş Talep Formu'nu doldurarak, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi; Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSSP3-B) sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi, aslı yok ise noter onaylı bir örneği, öğrenim belgesinin aslı ve fotokopisi, erkek adaylar için askerlik terhis/tecil belgesinin aslı ve fotokopisi, Arşivci olarak daha önce görev yaptığını belirleyen belgenin aslı ile birlikte en geç 23 Ekim 2009 günü mesai saati sonuna kadar şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru evrakındaki yanlışlık ve noksanlıklar ile eksik belgelerden başvuru sahibi sorumlu olup süresi içerisinde tamamlanmadığı takdirde başvuru geçerli kabul edilmeyecektir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


Başvuruların tamamlanmasını müteakip, 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar"ın Sınav Şartı başlıklı Ek 2 nci maddesinin (b) bendi uyarınca, KPSSP3 (B) puanı en yüksek adaydan başlamak üzere, dört adayın ataması yapılacaktır.


KPSSP3(B) puanı eşit olan adayların sıralamasında, Arşiv deneyimi gözönüne alınacaktır.


Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen ve/veya başvuru belgelerinde eksik ya da gerçeğe aykırı beyanı olduğu tespit edilen adayın ataması yapılmaz, yapılmış olsa da iptal edilir.


Ataması yapılamayan veya iptal edilen adayların yerine, diğer adaylardan puan sıralamasına göre atama yapılabilecektir.


>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 09.10.2009 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394