Dış Ticarette Standardizasyon Denetmen Yardımcısı alım ilanı

Dış Ticaret Müsteşarlığı; yapılacak sınav sonucunda, yeterlilik ve başarı düzeyine göre 20 Denetmen Yardımcısını Güney Anadolu, Batı Anadolu ve Marmara Bölge Müdürlüklerinde istihdamı etmeyi planlamaktadır.

banner396

Dış Ticarette Standardizasyon Denetmen Yardımcısı alım ilanı

Dış Ticaret Müsteşarlığı; yapılacak sınav sonucunda, yeterlilik ve başarı düzeyine göre 20 Denetmen Yardımcısını Güney Anadolu, Batı Anadolu ve Marmara Bölge Müdürlüklerinde istihdamı etmeyi planlamaktadır.

23 Ağustos 2009 Pazar 00:00
Dış Ticarette Standardizasyon Denetmen Yardımcısı alım ilanı
Dış Ticaret Müsteşarlığı; yapılacak sınav sonucunda, yeterlilik ve başarı düzeyine göre 20 Denetmen Yardımcısını Güney Anadolu, Batı Anadolu ve Marmara Bölge Müdürlüklerinde istihdamı etmeyi planlamaktadır.Başvurular 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü başlayacak ve 11 Eylül...
Dış Ticaret Müsteşarlığı; yapılacak sınav sonucunda, yeterlilik ve başarı düzeyine göre 20 Denetmen Yardımcısını Güney Anadolu, Batı Anadolu ve Marmara Bölge Müdürlüklerinde istihdamı etmeyi planlamaktadır.Başvurular 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü başlayacak ve 11 Eylül 2009 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir.

T.C. BAŞBAKANLIK

DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞINA

YARIŞMA SINAVI İLE DIŞ TİCARETTE STANDARDİZASYON DENETMEN YARDIMCISI

ALINACAKTIR


I. GENEL BİLGİLER

Dış Ticarette Standardizasyon Denetmen Yardımcıları, Müsteşarlığımızın Taşra Teşkilatında, Dış Ticarette Standardizasyon mevzuatına uygun olarak yürütülen hizmetlerde sorumluluk alan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre kadrolu (sözleşmesiz) olarak çalışan, müfettiş yardımcılığı statüsünde olmayan denetim memurlarıdır.

Bahse konu denetim işlemleri, ihracatta ve ithalatta bazı malların standartlara uygunluğunu kapsamaktadır. Anılan kadronun özlük haklarına ilişkin detaylı bilgiye, Dış Ticarette Standardizasyon Genel Müdürlüğünden ulaşılabilir. (Tel: 0 312 204 81 03)


Yapılacak sınav sonucunda, yeterlilik ve başarı düzeyine göre 20 Denetmen Yardımcısının Güney Anadolu, Batı Anadolu ve Marmara Bölge Müdürlüklerimizde istihdamı öngörülmektedir. Sınavda başarılı olan adaylar Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8’inci derece kadrolarda işe başlatılacaklardır. Müsteşarlık, başka bir kurumda çalışmakta iken sınavı kazanan adayların, bu görevlerinde olumsuz sicil ve mütalaa ile disiplin cezalarını değerlendirme hakkını saklı tutar.

Atama yapılacak toplam 20 kadro için, alınacak Denetmen Yardımcılarının bölüm ve kontenjanları aşağıdaki şekildedir :

Mühendislik Fakültelerinin; Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği), Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Ziraat Mühendisliği bölümlerinden en az ikişer olmak üzere toplam 20 adet kontenjan ayrılmıştır.


II. SINAV HAKKINDA GENEL BİLGİLER

A. SINAVA KATILMA ŞARTLARI :

Sınava katılabilmek için :

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2) 4 yıllık eğitim veren Üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri ile yüksek okullarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksek okullardan mezun olmak,

3) 01 Ocak 2009 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1979 ve daha sonra doğanlar)

4) 28-29 Haziran 2008 ve 27-28 Haziran 2009 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavları’nın;

- Mühendislik Fakültelerinin; Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği), Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Ziraat Mühendisliği bölümlerinden mezun adaylar için “KPSS 90” puan türünden asgari 70 ( yetmiş ) puan almış olmak gerekmektedir,

Sınava başvuran adaylardan KPSS-2008 ve KPSS-2009 sonuçlarına göre, Mühendislik Fakültelerinin; Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği), Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Ziraat Mühendisliği bölümlerinden mezun en yüksek puan alan her branştan ilk 20 kişi sınava çağrılacaktır. Ancak son sıradaki adayla aynı puanı almış olan adaylar da sınava katılmaya hak kazanır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, 25 Eylül 2009 Cuma gününden itibaren Müsteşarlığın internet sitesinde ( http://www.dtm.gov.tr ) ve Müsteşarlık binasının girişine asılacak listelerde ilan edilecek olup, kişilere ayrıca özel bir duyuru yapılmayacaktır. Sınava daha önce katılıp iki defa başarısız olanlar üçüncü defa sınava giremezler.

B. SINAV KONULARI, SINAV YERİ VE TARİHİ :

Sınav sözlü olarak tek aşamalı, Ankara’da Müsteşarlık Merkez Binası’nda 05-07 Ekim 2009 tarihlerinde 09.30 - 18.00 saatleri arasında yapılacaktır.

SINAV KONULARI :

Sözlü sınavda, Alan Bilgisi, Genel Kültür, Yabancı Dil (İngilizce, Fransızca ya da Almanca) ile ilgili konularda sorular yöneltilecek olup, adayların muhakeme, kavrayış, Türkçe ve yabancı dilde ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu değerlendirilecektir.


III. SINAVA BAŞVURU ŞEKLİ VE GEREKLİ BELGELER :

1. BAŞVURU ŞEKLİ :

Başvurular 31 Ağustos 2009 Pazartesi günü başlayacak ve 11 Eylül 2009 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir. Başvuru esnasında 2’nci maddede belirtilen belgelerin tümünün tamamlanmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

2. GEREKLİ BELGELER :

a) Müsteşarlığımız Personel Dairesi Başkanlığından veya Müsteşarlığın web sitesinden ( http://www.dtm.gov.tr ) temin edilerek başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve resim yapıştırılmış Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu.

b) Üniversite diploması veya mezuniyet belgesinin ( yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte ) ( Müsteşarlık tarafından aslı görüldüğünde onaylanabilir ) örneği.

c) KPSS sonuç belgesinin aslı veya onaylı ( Müsteşarlık tarafından aslı görüldüğünde onaylanabilir ) örneği.

d) Nüfus cüzdanının (Müsteşarlık tarafından aslı görüldüğünde onaylanabilir) örneği.

Eksik belge ve bilgileri bulunan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır. Sınava gelen adaylar, yanlarında geçerli bir kimlik belgesi bulunduracaklardır.

Sınavı kazanarak ataması yapılacak adaylardan yukarıdaki belgelere ilave olarak aşağıdaki belgeler de istenecektir.

a) Sağlık durumunun her mevsim ve koşulda, hizmete elverişli olduğunu gösterir Tam Teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.

b) Erkek adaylar için askerlik görevini yaptığını veya tecil durumunu gösterir belgelerin aslı veya onaylı sureti.

c) Son 6 ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

d) Cumhuriyet Savcılığından son üç ay içerisinde alınmış sabıka kaydı belgesi aslı.

e) Nüfus cüzdanının aslı veya noterden onaylı örneği.

f) Öğrenim belgesinin aslı veya noterden onaylı örneği.


IV. SINAV BAŞVURUSU İÇİN MÜRACAAT EDİLECEK YER :

T.C. Başbakanlık, Dış Ticaret Müsteşarlığı

Personel Dairesi Başkanlığı 11. Kat Emek / ANKARA (Tel : 0 312 204 78 96)

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 23.08.2009 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394