Devlet Personel Uzman Yardımcılığı sınav ilanı

Devlet Personel Başkanlığı 20 uzman yardımcısı alacaktır.

banner396

Devlet Personel Uzman Yardımcılığı sınav ilanı

Devlet Personel Başkanlığı 20 uzman yardımcısı alacaktır.

25 Mart 2011 Cuma 20:08
Devlet Personel Uzman Yardımcılığı sınav ilanı

Devlet Personel Başkanlığı 20 uzman yardımcısı alacaktır. KPSSP47 türünden 85 ve üzeri puan alanlardan 30 Nisan 2011 tarihinde Ankara'da yapılacak olan yazılı sınava en yüksek puanlı ilk 200 kişi alınacaktır.Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığından:
DEVLET PERSONEL...

Devlet Personel Başkanlığı 20 uzman yardımcısı alacaktır. KPSSP47 türünden 85 ve üzeri puan alanlardan 30 Nisan 2011 tarihinde Ankara'da yapılacak olan yazılı sınava en yüksek puanlı ilk 200 kişi alınacaktır.

Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığından:


DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI, DEVLET PERSONEL UZMAN YARDIMCILIĞINA GİRİŞ SINAVI DUYURUSU


SINAV TARİHİ: 30 Nisan 2011 Cumartesi günü.


SINAV YERİ: Ankara


ATAMA YAPILABİLECEK BOŞ KADRO SAYISI:


Genel İdari Hizmetleri Sınıfına (GİH) dahil 8 inci dereceden (10) adet, 9 uncu dereceden (10) adet “Devlet Personel Uzman Yardımcısı” kadrosuna atama yapılabilecektir.


SINAVA KATILMA ŞARTLARI:


a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 nci maddesinde öngörülen genel şartları taşımak,


b) Üniversitelerin Hukuk Fakülteleri ile Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme Fakülteleri ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi ve İşletme bölümlerinin birinden veya öğrenim itibariyle bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onanmış yurtiçi veya yurtdışındaki 4 yıl süreli Fakülte veya Yüksekokullardan mezun olmak,


c) 30/4/2011 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,


d) Ö.S.Y.M. tarafından 27-28 Haziran 2009 tarihinde yapılan 2009 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2009-KPSS) veya 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2010-KPSS) Puan No: KPSSP47 bölümünden (GY:0,1 GK:0,1 HU:0,2 İK:0,2 KY:0,2 MA:0,1 YD:0,1 Test Ağırlıklı Ortalamasından) 85 ve daha yüksek puan almış olmak (Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların sayısının 200 kişiden fazla olması halinde, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 200 aday giriş sınavına alınacaktır. Eşit puan almış olmaları sebebiyle 200 üncü sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.),


e) Devlet Personel Uzman Yardımcılığı sınavında iki kez başarısız olmamak,


f) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.


SINAVA BAŞVURU:


Başvurular, 16-30 Mart 2011 tarihleri arasında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı İzmir Caddesi No:41 Kızılay/ANKARA adresine şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılan başvuruların Başkanlığa en geç son başvuru günü mesai bitimine kadar ulaşması gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler sebebiyle zamanında ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.


BAŞVURU SIRASINDA İSTENECEK BELGELER:


a) İş Talep Formu (Başkanlıktan veya Internet aracılığıyla http://www.dpb.gov.tr/ adresinden temin edilecektir. Ayrıca 0 312 418 80 95 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.),


b) Mezun olunan Yükseköğretim Kurumu diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği (Mezun olunması gereken fakültelere denk sayılan fakülte veya yüksekokullardan mezun olunmuş ise denklik belgesi ile birlikte),


c) KPSS Sınav Sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı veya kurumca onaylı örneği,


d) T.C. Kimlik Numarasının yazılı beyanı


e) Son altı ay içinde çekilen (4,5x6 cm.) 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak).


SINAVA GİRİŞ BELGESİ:


Sınava giriş belgeleri 25 - 29 Nisan 2011 tarihleri arasında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığından alınacaktır. Adaylar sınavda bu belge ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi fotoğraflı geçerli bir kimlik belgesini de yanlarında bulunduracaklardır. Sınava katılamayacak müracaat sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.


SINAV KONULARI:


I - Ekonomi: Mikro-Makro İktisat, Para ve Ekonomi Politikası, Uluslararası Ekonomik İlişkiler ve Kuruluşlar,


II - Maliye: Kamu Gelirleri, Kamu Harcamaları, Maliye Politikası, Bütçe ve Bütçe Politikası, Türk Bütçe Sistemi, Türk Vergi Hukuku,


III- Hukuk: Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Usulü Hukuku, Medeni Hukuk (Aile ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku (Genel Hükümler), Ceza Hukuku (Genel Esaslar),


IV - Atatürk İlkeleri ve Türk İnkılap Tarihi,


V - Kamu Yönetimi: Yönetim Bilimleri, Personel Yönetimi


SINAVIN ŞEKLİ VE DEĞERLENDİRME:


Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacaktır.


Yazılı sınavda I, II, III, IV ve V inci konu gruplarının her birinden ayrı ayrı 100 üzerinden 50 puandan az olmamak üzere ortalama en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır. Yazılı sınav sonuçları Başkanlıkta liste halinde uygun yerlere asılarak ve internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca, başarılı olan adayların adreslerine taahhütlü olarak gönderilecektir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonra belirlenecek tarihlerde Ankara’da sözlü sınava tabi tutulacaktır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar.


Sözlü sınava girme hakkını kazananlara, sözlü sınavdan önce verilmesi gereken belgeler ile sözlü sınavın yeri, günü ve saati yazılı olarak bildirilecektir. İstenilen belgeleri bildirilen süre içinde teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmazlar. Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilir, bu değerlendirme sonucunda 70 puan ve üzeri not alanlar sözlü sınavda başarılı sayılırlar.


Sözlü sınavda da başarılı bulunanların yazılı sınav notu ile sözlü sınav notunun aritmetik ortalaması alınarak giriş sınavı notu belirlenir. Giriş sınavında en yüksek puan alan adaydan başlanarak yapılan sıralamaya göre oluşturulan liste Başkanlıkta uygun yerlere asılarak ve internet adresinde duyurulur. Ayrıca, sınav sonucu sözlü sınava giren tüm adaylara yazılı olarak bildirilir ve başarılı olan adaylardan atanmaları için gerekli olan belgeler istenilir.


Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler, hiçbir hak talep etmeyecek ve haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.


İlan olunur.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 25.03.2011 20:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394