Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli subay alım ilanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli subay alınacaktır.

banner396

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli subay alım ilanı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli subay alınacaktır.

02 Ağustos 2009 Pazar 00:00
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli subay alım ilanı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli subay alınacaktır.

GİRİŞ KOŞULLARI:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.


2. Alımı yapılacak branşlara göre kaynak olarak belirlenen okullardan mezun olmak (Örgün eğitim ve öğretim kurumlarından mezun olanların başvuruları...
Deniz Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli subay alınacaktır.

GİRİŞ KOŞULLARI:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.


2. Alımı yapılacak branşlara göre kaynak olarak belirlenen okullardan mezun olmak (Örgün eğitim ve öğretim kurumlarından mezun olanların başvuruları kabul edilir.).


3. Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden, diplomalarının yurt içinde denkliği Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış olmak.


4. Son müracaat tarihi itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 27 yaşından (02 Ekim 1982 ve daha sonra doğmuş olmak), lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak,

(02 Ekim 1977 ve daha sonra doğmuş olmak)


5. Yapılacak genel kültür, mesleki bilgisi, fiziki yeterlilik ile mülakatta başarılı olmak, Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.


6. Bayan adaylar için en az 164 cm., erkek adaylar için en az 169 cm. boyunda olmak ve Bilgilendirme Kılavuzunda yer alan boy-kilo standartları içinde olmak.


7. Muayeneye gönderileceği asker hastanesinden “Sözleşmeli Subay Olur” kararlı sağlık raporu almak (Sınavları kazanan adaylar bilahare Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığınca sevk edilecektir.).


8. Herhangi bir kamu ve özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü (Tıp fakültesi mezunları için 5907 Sayılı Kanun değişikliği ile mecburi hizmet yükümlüğü aranmayacaktır) ve tazminat borcu olmamak.


9. Yedeksubay ve uzman erbaş olarak müracaat eden adayların askerlik hizmet süresi içinde almış oldukları sicil not ortalaması sicil tam notunun % 85’inden aşağı olmamak.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER


1. Dilekçe (Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2009 Yılı Sözleşmeli Subay Alımları Bilgilendirme Kılavuzundan örnekleri verilmiştir),


2. Mezun olduğu üniversiteden alınan diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter/üniversite onaylı (onaylayan makamın adı, soyadı ve makamı ile mühür bulunacaktır) örneği.


3. Üniversite öğrenimini yurt dışında bitirenler için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’nca onaylı denklik belgesinin aslı.


4. Beden eğitimi öğretmeni branşından müracaat edenler için Atletizm branşında yardımcı antrenörlük ya da antrenörlük belgesinin aslı veya noter/üniversite onaylı (onaylayan makamın adı, soyadı ve makamı ile mühür bulunacaktır) örneği.


5. Varsa lisansüstü öğrenimine ait belgenin aslı veya noter/üniversite onaylı (onaylayan makamın adı, soyadı ve makamı ile mühür bulunacaktır) örneği.


6. Silahlı Kuvvetlerde görev yapan personel için nitelik belgesi (Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2009 Yılı Sözleşmeli Subay Alımları Bilgilendirme Kılavuzundan örnekleri verilmiştir).


7. Kendisi, anne, baba ve kardeşleri ile evli ise eşini kapsayan vukuatlı nüfus kayıt örneği.


8. Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı (Cumhuriyet Baş Savcılığından veya Adli Sicil Müdürlüklerinden alınacak ve başvuru tarihi itibariyle üç aydan eski olmayacaktır.).


9. Yetkili makamlarca (muhtarlık veya noter) onaylanmış fotoğraflı nüfus cüzdanı sureti, (nüfus cüzdanı fotokopisi noter onaylı olsa dahi kabul edilmez, fotoğrafları son üç ay içinde çekilmiş olmayanlar ile fotoğrafsız nüfus cüzdanı sureti gönderenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir).


10. Askerlik hizmetini bitirenler için terhis belgesinin aslı veya askerlik şubesi yada noter onaylı sureti.


11. Askerlik hizmetini yapmayan adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durumunu belirtir belgenin aslı.


12. Son halini gösterir 4 Adet 4,5X6 cm. ebadında renkli vesikalık fotoğraf.


13. 8 TL değerinde posta pulu (1 TL’lik ve 50 Krş.’luk değerlerde).


BAŞVURU BELGELERİNİN TESLİM ZAMANI VE YERİ


1. Giriş koşullarını taşıyan adaylar, başvurularını 10 Ağustos – 02 Ekim 2009 tarihleri arasında posta yoluyla ve şahsen “Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı İnsan Kaynakları Değerlendirme Grup Başkanlığı Beylerbeyi/İSTANBUL” adresine yapacaklardır.Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımları Hakkında Detaylı Bilgilere "2009 Yılı Sözleşmeli Subay Alımları Başvuru Kılavuzu"ndan ulaşabilirsiniz.

2. Eksik belge gönderen veya nitelikleri uygun olmadığı halde başvuranların dilekçelerine işlem yapılmayacaktır.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 02.08.2009 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394