Danıştay Başkanlığı Memur Alacak

Danıştay Başkanlığı, 30 Zabıt Katibi, 10 Hizmetli ve 5 Şoför olmak üzere toplam 45 personel alacak. Başvurular 01-05 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak.

banner396

Danıştay Başkanlığı Memur Alacak

Danıştay Başkanlığı, 30 Zabıt Katibi, 10 Hizmetli ve 5 Şoför olmak üzere toplam 45 personel alacak. Başvurular 01-05 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak.

26 Mayıs 2015 Salı 15:28
Danıştay Başkanlığı Memur Alacak
DANIŞTAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Danıştay Başkanlığı’nda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12 inci maddesi ve Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2014 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3,KPSSP93,KPSSP94) puanı ve Danıştay’ca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 6-12. Dereceli otuz(30) Zabıt Katibi, 10. Dereceli beş(5) Şoför, 9-
12. Dereceli on (10) Hizmetli kadrosuna atama yapılacaktır.

I- BAŞVURULARIN TARİHLERİ VE ŞEKLİ

Başvurular 01/06/2015-06/06/2015 tarihleri arasında Danıştay Başkanlığı’nın  internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr  adresi  üzerinden elektronik ortamda yapılacak ve  son gün  saat  24:00’ da  sona  erecektir.  İlan tarihinden itibaren başvuru süresinin bitimine kadar adayların http://www.basvuru.danistay.gov.tr adresinden sisteme kayıt olarak kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmekte olup, oluşturulan bu hesabı kullanarak başvuru süreleri içerisinde başvurular gerçekleştirilecektir.

Şahsen yapılan başvurular ile posta veya kargo yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

II- ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

A)  GENEL ŞARTLAR

a-) 657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu’nun  48  inci  maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b-) 31/12/2015 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak,

c-) 2014-KPSS lisans ve 2014-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için  KPSSP3, önlisans mezunları  için  KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden Zabıt Kâtipliği için en az 70, Şoför ve Hizmetli kadroları için en az 60 puan almış olmak.

B) ÖZEL ŞARTLAR


1-) ZABIT KÂTİBİ KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI

a-)  Fakülte  veya  Yüksekokulların  bilgisayar  bölümü,  adalet  meslek yüksekokulu,  meslek yüksekokullarının  adalet  bölümü,  adalet  önlisans  programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,

b-)   Diğer  lise veya dengi  okulların ticaret  veya  bilgisayar  bölümlerinden mezun olmak,

c-)  Yukarıda  sayılanlar dışında,  en  az  lise  veya dengi  okul mezunu olup,  en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak,

ç-) Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç  dakikada  en  az  doksan  kelime  yazabilmek.

Uygulama sınavı;

Uygulama sınavına alınacak adayların hangi gün, saat ve yerde sınava alınacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Yapılacak  uygulama  sınavında,  sınav  komisyonunca  belirlenecek  metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan kelime yazılması şarttır. (Vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınavına alınmayacaklardır.)

Sözlü sınavı;

Uygulama sınavında başarılı olan adaylar için sözlü sınavın hangi gün, saat ve yerde yapılacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Nihai başarı listesi;

Nihai  başarı  listesi;  sözlü  sınavında  başarılı  olanların,  Danıştay  Personeli  Atama ve Nakil  Yönetmeliği’nin  “Değerlendirme”  başlıklı  13  üncü  maddesi uyarınca  merkezi sınav puanının  %40’ı,  uygulama  sınav  puanının  %40’ı  ve  sözlü  sınav  puanının  %20’si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Yapılacak bu değerlendirme sonucu, en yüksek puandan başlayarak yapılacak sıralamaya göre ilan edilen kadro sayısı kadar aday, aynı sayıda yedek aday, http://www.danistay.gov.tr  adresinde ilan edilecektir.

Sonuçların yayınlanma tarihi aynı zamanda tebligat tarihi olarak kabul edilecek olup, göreve başlatılacaklara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2-) ŞOFÖR KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI

a-) En az lise veya dengi okul mezunu olmak, b-) (E) sınıfta sürücü belgesine sahip olmak,

Uygulama sınavı;

Merkezi Sınavda alınan puanlar esas olmak üzere ilan edilen kadro sayısının on katı kadar aday, araç başında kullanma becerisi ölçülmek üzere uygulama sınavına çağrılacaktır.

Uygulama  sınavına  alınacak  adayların  hangi  gün  ve  saatte  sınava  alınacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Sözlü sınavı;

Uygulama sınavında başarılı olan adaylar ve bunlar için sözlü sınavın hangi gün ve saatte yapılacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir.

Nihai başarı listesi;

Nihai başarı listesi; sözlü sınavında başarılı olanların, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin “Değerlendirme” başlıklı 13 üncü maddesi uyarınca merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Yapılacak bu değerlendirme sonucu, en yüksek puandan başlayarak yapılacak sıralamaya   göre   ilan   edilen  kadro  sayısı   kadar  aday,   aynı   sayıda   yedek  aday, http://www.danistay.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Sonuçların yayınlanma tarihi aynı zamanda tebligat tarihi olarak kabul edilecek olup, göreve başlatılacaklara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3-) HİZMETLİ KADROSUNA BAŞVURU ŞARTLARI

Yardımcı hizmetlerde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu olmak.
 
Sözlü sınavı;

Sözlü sınavı;   Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 12. maddesi uyarınca yapılacaktır.

Sözlü sınavına, başvuran adaylar arasından merkezi sınavda alınan puanlar esas alınmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının beş (5) katı aday çağrılacaktır. (Sözlü sınava çağrılacak en son aday ile aynı puana sahip adaylar da sözlü sınava çağrılır.) Sözlü sınava çağrılacak adaylar ile sözlü sınav tarihi http://www.danistay.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Nihai Başarı Listesi;

Nihai başarı listesi; sözlü sınavında başarılı olanların, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin “Değerlendirme” başlıklı 13 üncü maddesi uyarınca merkezi sınav  puanının  %60’ı  ve  sözlü  sınav  puanının  %40’ı  alınmak  suretiyle  yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Yapılacak bu değerlendirme sonucu, en yüksek puandan başlayarak yapılacak sıralamaya  göre  ilan  edilen  kadro  sayısı  kadar  asıl  aday,  aynı  sayıda yedek  aday, http://www.danistay.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Sonuçların yayınlanma tarihi aynı zamanda tebligat tarihi olarak kabul edilecek olup, göreve başlatılacaklara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

III- ATAMA

1-) Atama işlemi öncesi istenilecek belgeler ile birlikte atama işleminin ne zaman yapılacağı nihai başarı listeleri ile birlikte duyurulacaktır.

2-) Atama şartlarını taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların atamaları yapılmayacak olup, bu hususların atamadan sonra tespiti halinde  yapılan  atamalar   iptal   edilerek   ilgililer   hakkında  genel  hükümlere  göre işlem yapılacaktır.  Ayrıca idare tarafından kendisine  bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

3-)  Ataması  yapılanlardan  geçerli  bir  mazereti  olmaksızın  süresi  içerisinde görevine başlamayanların veya atanma hakkından vazgeçenlerin ataması iptal edilerek yerine yedek adaylar arasından nihai başarı listesindeki  sıralamaya  göre atama yapılacaktır.


Kamuoyuna duyurulur.

>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 26.05.2015 15:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394