Danıştay Bakanlığı Memur Personel Alımı Sınav İlanı

Türkiye Cumhuriyeti Danıştay Başkanlığı personel alımı için sınav düzenliyor. Danıştay Başkanlığı personel alım sınavına başvurular 18 Ocak - 27 Oacak 2016 tarihleri arasında alınacaktır. İşte detaylar...

banner396

Danıştay Bakanlığı Memur Personel Alımı Sınav İlanı

Türkiye Cumhuriyeti Danıştay Başkanlığı personel alımı için sınav düzenliyor. Danıştay Başkanlığı personel alım sınavına başvurular 18 Ocak - 27 Oacak 2016 tarihleri arasında alınacaktır. İşte detaylar...

09 Ocak 2016 Cumartesi 23:26
Danıştay Bakanlığı Memur Personel Alımı Sınav İlanı
 Türkiye Cumhuriyeti Danıştay Başkanlığı personel alımı için sınav düzenliyor. Danıştay Başkanlığı personel alım sınavına başvurular 18 Ocak - 27 Oacak 2016 tarihleri arasında alınacaktır. İşte detaylar...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DANIŞTAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI SINAVI

1) GENEL BİLGİLER

BAŞVURU TARİHLERİ:

18 OCAK 2016 - 27 OCAK 2016 (BAŞVURULAR 18 OCAK 2016 TARİHİNDE SAAT 09.00’DA BAŞLAYIP, 27 OCAK 2016 TARİHİNDE SAAT 17.00’DE SONA

ERECEKTİR.)

SINAV TARİHİ VE SAATİ:

14 ŞUBAT 2016 PAZAR SAAT: 10:00

SINAV SÜRESİ: 120 DAKİKA (TEK OTURUM)

SORU SAYILARI: 5 SEÇENEK-100 SORU

SINAV YERİ: ANKARA

SINAV BAŞARI NOTU VE DEĞERLENDİRME

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak, 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır ve sınav puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevap/cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır. Bu husus soru kitapçığında
belirtilecektir. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir. Sınavda iptal edilen soru/sorular olması durumunda bu soru/sorular değerlendirmeye alınmayacaktır. Adayların puanları kalan sorular üzerinden hesaplanacaktır.

ADAYIN SORUMLULUKLARI

Sınavın uygulanmasında ve sonuçların değerlendirilmesinde aday tarafından verilen bilgiler esas alınacağından, Aday Başvuru Formuna yazılan bilgilerdeki eksik ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Adaylar, beyan ettikleri bütün bilgilerden sorumludurlar. Bir adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Eksik veya yanlış bilgilerden adayların yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz.

2) BAŞVURU

BAŞVURU: DANIŞTAY BAŞKANLIĞI

DANIŞTAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI SINAVI UYGULAMA KILAVUZU ’na asym.ankara.edu.tr internet adresinden erişilebilir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

BAŞVURULARIN YAPILMASI

Başvurusunu DANIŞTAY’A yapan ve başvurusu kabul edilen Adaylar aday.ankara.edu.tr internet adresinde “Sisteme kayıt olmak için tıklayınız.” linkinden aday kayıt formunu eksiksiz olarak dolduracaklardır. (Sınav Giriş Belgeleri aday.ankara.edu.tr internet adresinden 05.02.2016 tarihinden itibaren alınabilir.)

3) SINAV ÖNCESİ

ADAYLARIN SINAV GÜNÜ YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

Adayların sınava girebilmeleri için aşağıda yer alan her iki belgeyi de yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Belgelerden herhangi biri eksik olan aday sınava alınmayacaktır.

a) DANIŞTAY BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI SINAVINA AİT SINAV GİRİŞ BELGESİ:

Adaylar sınav giriş belgelerini aday.ankara.edu.tr internet adresinden 05.02.2016 tarihinden itibaren alabileceklerdir. Her aday sınava, sınava giriş belgesinde belirtilen salon ve sırada girmek zorundadır.

b) NÜFUS CÜZDANI VEYA SÜRESİ GEÇERLİ PASAPORT:

Adaylar sınava gelirken ASYM tarafından verilen sınav giriş belgelerini ve resmi kimlik belgelerini (TC Kimlik no yazılı güncel fotoğraflı Nüfus Cüzdanı ve Süresi Geçerli Pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Sınava giriş belgesi ile birlikte TC Kimlik No yazılı güncel fotoğraflı Nüfus Cüzdanı veya Süresi Geçerli Pasaporttan birini görevlilere ibraz etmeyen aday ile adayın tanınmasını zorlaştıracak kadar deforme olmuş kimlik belgesine sahip veya resmi kimlik özelliklerinden yoksun kimlik belgesine sahip (soğuk damga olmaması, mühür olmaması vb.) adaylar sınava alınmayacaktır. Bunun dışındaki sınavın uygulanmasına ilişkin kurallar ASYM tarafından belirlenir. Adaylar ASYM’nin belirlediği kurallara uymakla yükümlüdür.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZDanıştay Bakanlığı Memur Personel Alımı Sınav İlanı 
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 09.01.2016 23:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394