Cezayir Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı

    Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu Büyükelçiliğimiz personel ihtiyacını karşılamak üzere sınavla bir adet Türk uyruklu Sözleşmeli Sekreter alınacaktır.

Cezayir Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı

    Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu Büyükelçiliğimiz personel ihtiyacını karşılamak üzere sınavla bir adet Türk uyruklu Sözleşmeli Sekreter alınacaktır.

23 Ocak 2012 Pazartesi 21:31
Cezayir Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı

 

 

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu

Büyükelçiliğimiz personel ihtiyacını karşılamak üzere sınavla bir adet Türk uyruklu Sözleşmeli Sekreter alınacaktır.

1) Adaylarda Aranan Nitelikler :

1. T.C. vatandaşı olmak

2. Sınav tarihi...


  Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı DuyurusuBüyükelçiliğimiz personel ihtiyacını karşılamak üzere sınavla bir adet Türk uyruklu Sözleşmeli Sekreter alınacaktır.1) Adaylarda Aranan Nitelikler :1. T.C. vatandaşı olmak2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak3. En az lise veya dengi okullar ile bu okullara eşdeğer olduğu Milli EğitimBakanlığımızca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.5. Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.6. Erkek adaylar için: askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını Sağlık Kurulu Raporu ile belgelemek (sınavı kazanan adaylardan istenecektir).8. Adayların okuma, yazma, konuşma ve anlama bakımından yeterli düzeyde Fransızca bilmeleri ve bilgisayar kullanmaları zorunludur. 2) Sınavlar:A. Yazılı Eleme Sınavı (01 Mart 2012 Perşembe günü, 10.00-17.00 saatleri arasında Büyükelçilik binasında yapılacaktır)10.00 – 12.001. Fransızca’dan Türkçe’ye çeviri (1 saat)2. Türkçe’den Fransızca’ya çeviri (1 saat) 14.00 – 17.003. Türkçe Kompozisyon (1 saat)4. Matematik (1 saat)Yazılı eleme sınavında başarılı olan adaylar tarih ve saati daha sonra bildirilecek günlerde sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.B. Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:- Genel Kültür (Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı ve Türk İnkılâp Tarihi)- Bilgisayar/Daktilo kullanımı3) Adaylardan İstenen Belgeler:- Başvuru dilekçesi ve kısa özgeçmiş (dilekçede; adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir).- Pasaportun aslı veya yazılı sayfalarının onaylı fotokopileri- Nüfus Hüviyet Cüzdanının aslı veya onaylı fotokopisi (arkalı önlü)- Son aldığı diplomanın aslı veya onaylı fotokopisi- İki adet vesikalık fotoğraf- Erkek adaylar için: askerlik terhis belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi- Varsa daha önce çalışılan işyerlerinden alınan referans belgeleri,Sınava katılmak isteyenlerin, en geç 14 Şubat 2012 Salı günü mesai bitimine kadar şahsen veya yazılı olarak (posta ya da e-posta), yukarıdaki belgelerle Türkiye Cumhuriyeti ’ne başvurmaları gerekmektedir (E-posta ile başvuranların belgelerini sınava girmeden önce teslim etmeleri gerekmektedir).Yazılı sınava girerken, pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir. Adres : Ambassade de Turquie, Boulevard Colonel Bougara,Chemin de la Rochelle, 21 Villa Dar El Ouard, 16000 EL BIAR, ALGER-CEZAYİRTel: 021 23 00 04, 021 23 00 60 Faks : 021 23 01 12e-posta : ambassade.alger@mfa.gov.tr web : www.cezayir.be.mfa.gov.tr Son Güncelleme: 23.01.2012 21:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.