Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilişim Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez teşkilatına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacaktır.

banner396

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilişim Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez teşkilatına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacaktır.

08 Ekim 2011 Cumartesi 00:24
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilişim Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez teşkilatına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacaktır.Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8 inci ve 9 uncu dereceli kadrolar için toplam 23 (yirmi üç) adet  Bilişim...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez teşkilatına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacaktır.Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8 inci ve 9 uncu dereceli kadrolar için toplam 23 (yirmi üç) adet  Bilişim Uzman Yardımcılarıkadroya atanacaktır.


İşte ilanın detayları...Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan:


BİLİŞİM UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI İLANI


1 - Genel Bilgiler


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu merkez teşkilatına yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak giriş sınavı ile Bilişim Uzman Yardımcısı alınacaktır.


Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8 inci ve 9 uncu dereceli kadrolar için toplam 23 (yirmi üç) adet kadroya atanacak Bilişim Uzman Yardımcılarının alan/bölüm ve kontenjanları aşağıda gösterilmiştir:

ALAN
ADET


Elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, bilgisayar ve telekomünikasyon mühendisliği
6


İktisat, işletme, maliye, hukuk
172 - Sınava Katılma Şartları


Yapılacak olan giriş sınavına katılabilmek için;


a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,


b) En az dört yıllık lisans öğrenimi veren, mühendislik alanında elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, bilgisayar ve telekomünikasyon mühendisliği bölümlerinden; sosyal bilimler alanında iktisat, işletme, maliye ve hukuk bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,


c) Yazılı sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak ( 19.11.1976 ve sonraki tarihlerde doğanlar),


d) 10-11 Temmuz 2010 veya 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) ilgili puan türünde en az 70 puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada;


- Elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, bilgisayar ve telekomünikasyon mühendisliği bölümleri için KPSSP–5 puan türünden ilk 120,


- İktisat, işletme, maliye, hukuk bölümleri için KPSSP–40 puan türünden ilk 340 aday arasına girmiş olmak,


e) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden KPSS yabancı dil testinde soruların en az yüzde 70’ine doğru cevap vermiş olmak veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az 70 puan almış olmak


gerekmektedir.


Alanlar itibariyle son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına girmeye hak kazanacaktır.


3 - Sınava Başvuru ve Başvuru Belgeleri


Giriş sınavına katılmak isteyen adayların öncelikle Kurumun internet sitesinde (www.btk.gov.tr) yer alan başvuru formunu doldurarak, elektronik ortamda göndermeleri gerekmektedir. Adayların, müteakiben;


a) Yüksek öğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği,


b) T.C. kimlik numarası beyanı,


c) Üç adet vesikalık fotoğraf (4,5x 6 cm.),


ç) KPSS sonuç belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği,


d) KPDS dil puanını beyan edecekler için sonuç belgesinin aslı veya kurumca onaylı örneği ile başvurularını 24.10.2011 – 28.10.2011 tarihleri arasında Kurumun merkez teşkilatının bulunduğu Yeşilırmak Sokak No.16 Demirtepe/ANKARA adresine şahsen ya da posta ile yapmaları gerekir. Posta ile yapılan başvurularda, istenilen belgelerin Kuruma en geç son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ulaşması şarttır; postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.


Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olan adayların, diploma denkliğinin Yükseköğretim Kurulunca kabul edildiğini gösterir belgenin aslını veya kurumca onaylı örneğini de başvuru belgelerine eklemeleri gerekir.


Adaylardan istenen belgelerin asılları ibraz edilmek kaydıyla, fotokopileri başvuru esnasında tasdik edilecektir.


Posta ile başvuru yapacak adaylar belgelerin noter onaylı suretlerini gönderebilirler ya da asıllarını da göndermeleri durumunda fotokopileri Kurum tarafından tasdik olunur. Belgelerin asılları, talep etmeleri halinde adaylara iade edilecektir.


4 - Sınav ve Değerlendirme


Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar önce yazılı sınava alınacaktır. Yazılı sınav, 19.11.2011 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.


Yazılı sınava katılan adaylar arasında alanlar itibariyle en yüksek puandan başlamak üzere yapılacak sıralamada atama yapılacak boş kadro sayısının 4 katı aday başarılı kabul edilerek sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Son sıradaki adaylarla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava kabul edilecektir.


Sözlü sınava girmeye hak kazananların sınavdan önce aşağıdaki belgeleri en geç sözlü sınav tarihinden 3 (üç) gün önce Kuruma teslim etmeleri gerekmektedir:


a) Adayın özgeçmişi,


b) Erkek adaylardan, askerlikle ilişkisinin bulunmadığına dair yazılı beyan,


c) Sabıka kaydının bulunmadığına dair yazılı beyan,


ç) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir durumu bulunmadığına dair yazılı beyan.


İstenen belgeleri bildirilen süre içinde teslim etmeyen adaylar sözlü sınava girme hakkını kaybederler.


Adayların yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olabilmeleri için en az 70 puan almaları şarttır.


Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olanların yazılı ve sözlü notlarının aritmetik ortalaması alınarak adayların giriş sınavı puanı ve başarı sırası belirlenecektir. Duyuruda yer alan kadro sayısı kadar aday başarılı olmuş kabul edilecektir. Gerek görüldüğünde boş kadro sayısının yarısı kadar da yedek aday belirlenebilir.


Yazılı ve sözlü sınavlara girmeye hak kazananlar ile sınavlarda başarılı olanlar Kurumun hizmet binasında ve internet sitesinde ilan edilecek, ayrıca sınav giriş belgeleri ile sınav sonuçları adreslerine gönderilecektir.


5 - Sınav Konuları


Yazılı sınav konuları;


- Yukarıda sayılan mühendislik bölümleri için; Matematik ve Mühendislik Uygulamaları, Sayısal Mantık Tasarımı, Bilgisayar Mimarisi, Veri Haberleşmesi, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Ağları, Veri Yapıları ve Algoritmalar, Internet ve Bilgi Güvenliği, Ağ ve Bilgi Güvenliği, Yöneylem Araştırması, Genel Matematik, Genel İstatistik, Olasılık Hesapları konularından,


- İktisat, İşletme, Maliye ve Hukuk için; Mikro İktisat, Makro İktisat, Türkiye Ekonomisi, Para-Banka, Genel Muhasebe, Tek Düzen Muhasebe Sistemi, Bütçeleme ve Mali Tablolar Analizi, Kamu Maliyesi, Maliye Politikası, Vergi Hukuku, Bütçe ve Türk Vergi Sistemi, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Medeni Hukuk (Başlangıç Hükümleri, Şahsın Hukuku), Ticaret Hukuku (Ticari İşletme, Şirketler Hukuku ve Kıymetli Evrak Hukuku), Ceza Hukuku (Genel Esaslar), Telekomünikasyon Hukuku konularından oluşacaktır.


6 - Diğer Hususlar


Sınava katılma şartlarını taşımadığı daha sonra tespit edilenler sınava alınmazlar. Bunlardan sınava girmiş olanların sınavları geçersiz sayılır, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir.


İstenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bunlar hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.


Adaylar, sınav giriş belgeleriyle birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere, yanlarında ayrıca fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi gibi) bulunduracaklardır. Adayların yazılı sınavda yanlarında yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmaları da gerekmektedir.


Sınav sürecine ilişkin gerekli bilgilendirmeler Kurumun internet sitesi üzerinden (www.btk.gov.tr) yapılacaktır.


>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 08.10.2011 00:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394