Az Önce DPB'de Yayımlandı: Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alım İlanı

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfası üzerinden yayımlandı. Peki Adli Tıp Kurumu personel alımına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

Az Önce DPB'de Yayımlandı: Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alım İlanı

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfası üzerinden yayımlandı. Peki Adli Tıp Kurumu personel alımına kimler başvurabilir? Başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl yapılacak?

06 Şubat 2018 Salı 13:39
Az Önce DPB'de Yayımlandı: Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alım İlanı

Devlet Personel Başkanlığı resmi sayfasında Adli Tıp Kurumu memur alım ilanı yayımlandı.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından DPB'de yayımlanan ilanda 42 Mühendis, 10 Tekniker ve 20 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olmak üzere toplamda 72 memur alımı yapılacağı bildirildi. 2016 yılında yapılan KPSS'ye girenler arasından yapılacak alımda adaylar sözlü sınava tabi tutulacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Son başvuru günü olan 23 Şubat 2018 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

# Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

# 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

# Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Mühendis (Bilgisayar) kadrosunda istihdam edilebilmek için; yükseköğretim kurumlarının Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi, Bilgisayar Sistemleri ve Ağları, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği lisans programından mezun olmak. 2016 yılı KPSS P3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

Mühendis (Elektronik) kadrosunda istihdam edilebilmek için; yükseköğretim kurumlarının Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak. 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

Tekniker kadrosunda istihdam edilebilmek için; yükseköğretim kurumlarının Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Donanımı, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme, Telekomünikasyon, Haberleşme, Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi veya Mekatronik önlisans programından mezun olmak. 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P93 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunda istihdam edilebilmek için; yükseköğretim kurumlarının Adalet Meslek Eğitimi, Adalet Önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak. 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P93 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

Başvurular Adli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Başvurular 12 Şubat'ta başlayacak ve 23 Şubat'ta sona erecek.

Memur ve personel alım ilanları için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

Son Güncelleme: 06.02.2018 16:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.