Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Alınacağını Açıkladı.

banner396

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Alınacağını Açıkladı.

04 Eylül 2015 Cuma 09:26
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
 Abant İzzet Baysal Üniversitesinden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini (http://www.ibu.edu.tr/index.php/tr/akademik linkinden temin edilebilir.) sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi,fotoğraf, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir.

İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.

Birim

Anabilim /Anasanat Dalı

Ünvan

Derece

Adet

Açıklama

Tıp Fakültesi

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Doçent

2

1

Uluslararası geçerliliğe sahip İleri Yaşam Desteği Eğitmen Sertifikasına sahip olmak. Transözofagial ekokardiyografi üzerine yurtdışı deneyimi olmak.

Tıp Fakültesi

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yardımcı

Doçent

5

1

Semptomsuz menapozda ve menapoz sonrasında endometrium örneklemesi ve endokrinolojik karakteristikler konusunda çalışmaları olmak.

Tıp Fakültesi

İç Hastalıkları

Yardımcı

Doçent

4

1

Subklinik ve Tip 2 diyabetli hastalarda serum Visfatin düzeyleri ve trombosit hacminin koroner arter hastalığı risk faktörleri ile ilişkisi üzerine çalışmaları olmak.

Tıp Fakültesi

Radyoloji

Yardımcı

Doçent

5

1

Karaciğer tümörlerinde C kollu bilgisayarlı tomografi ile perfüzyon konusunda çalışmış olmak.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Bilgisayar Yazılımı

Yardımcı

Doçent

4

1

Yazılımsal metotlarla moleküler yapıların simülasyonu konusunda çalışmış olmak.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği

Yardımcı

Doçent

5

1

Kanatlı etlerinin teknolojik ve biyokimyasal özellikleri konusunda çalışmış olmak. Kanatlı sektöründe en az üç yıl deneyimli olmak.

Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu

İnşaat Teknolojisi

Yardımcı

Doçent

4

1

Toprak dolgu barajların gövde dolgularının zeminlerinin minerolojik özelliklerinin mühendislik davranışlarına etkileri konusunda çalışmış olmak.


>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 04.09.2015 09:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394