Flaş Haber
Kapat

50 Kamu Personeli Alımı Başvurusu İçin Son Saatler !

Yazma Eserler Kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alımına başvurular bugün sona eriyor. Başvuru yapmak isteyen adayların müracaatlarını 16 Mart mesai bitimine kadar yapması gerekmektedir.

50 Kamu Personeli Alımı Başvurusu İçin Son Saatler !

Yazma Eserler Kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alımına başvurular bugün sona eriyor. Başvuru yapmak isteyen adayların müracaatlarını 16 Mart mesai bitimine kadar yapması gerekmektedir.

16 Mart 2018 Cuma 09:23
50 Kamu Personeli Alımı Başvurusu İçin Son Saatler !

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru için son saatlere girildi.

Yazma Eserler Kurumu Başkanlığınca yayımlanan ilanda, merkez teşkilat bünyesinde istihdam etmek üzere belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar arasından kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilanda alınacak personellerin yerli uzman kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam edileceğine yer verildi.

MEZUNİYET ŞARTI

A grubu 35 uzman personel alımı için adayların kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakültelerinden mezun olması gerekmektedir.

B grubu 5 uzman personel alımı için adayların Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Eczacılık Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi mezunu olması gerekmektedir.

C grubu 10 uzman personel alımı için adayların, Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Sanat ve Sosyal Bilimler, Sanat Tarihi, Tarih, Geleneksel Türk El Sanatları, Geleneksel Türk Sanatları, Kültür ve İletişim Bilimleri, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı, Grafik, Grafik Resimleme ve Baskı, Grafik Tasarımı, Grafik Tasarım, Fotoğraf, Fotoğraf ve Video, Görsel İletişim, Görsel İletişim Tasarım mezunu olması gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak,
  • Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,
  • B Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için Arapça veya Farsça dan KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,
  • C Grubu Sözleşmeli Yerli Uzman için KPDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak

BAŞVURU

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evrakları bugün mesai bitimine kadar kuruma iletmesi gerekmektedir.

# İş talep formu
# Mezuniyet belgesi veya onaylı örneği
# KPDS sonuç belgesi (İstenen bölümler için
# Onaylı nüfus cüzdan örneği
# Adli sicil kaydı
# 1 fotoğraf
# Hizmet belgesi
# Askerlik durum belgesi
# Sağlık beyan
# CV
# Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair belge.

KPSSCAFE.COM.TR  |ANKARA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.