TED Koleji Öğretmen Alım İlanı

Türk Eğitim Derneği 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda Öğretmen istihdam edecektir.

TED Koleji Öğretmen Alım İlanı

Türk Eğitim Derneği 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda Öğretmen istihdam edecektir.

17 Aralık 2014 Çarşamba 14:37
TED Koleji Öğretmen Alım İlanı
banner400
 Türk Eğitim Derneği 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda Öğretmen istihdam edecektir.

TED Okullarına öğretmen ve uzman başvuruları ve adayların değerlendirilmesi TED Genel Merkezi tarafından yapılmaktadır. Başvurularının internet ortamında İnsan Kaynakları Başvuru Sistemi aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Şahsen, faks ya da e-posta ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.

TED Okullarında 2015-2016 öğretim yılında görevlendirilmek üzere;

* Okul Öncesi Öğretmenleri
* İlköğretim Sınıf ve Branş Öğretmenleri
* Tüm ranşlarda Lise Öğretmenleri
* PDR/Ölçme Değerlendirme/ Program Geliştirme Uzmanları
alınacaktır.

İstihdam süreciyle ilgili bilgiye ve başvuru formuna www.ted.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru yapmak için
tıklayınız

AÇIKLAMALAR

Lütfen başvuru formunu doldurmadan önce aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

Türk Eğitim Derneği İnsan Kaynakları Başvuru Sistemi sürekli açık bir sistemdir.

Her yıl öğretmen alım tarihleri duyurusu web sitesi üzerinden yapılır.

Başvurularda fotoğraf olması zorunludur. Eklenen fotoğraf “.jpg” formatında olmalı ve dosya büyüklüğü 70 KB’tan küçük olmalıdır.

Öğretmen ve uzman başvurularının, http://ik.ted.org.tr web sayfası üzerinden İnsan Kaynakları Başvuru Sistemi aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Şahsen, faks, posta ya da e-posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmez.

Öğretmen olarak başvuru yapan adayların değerlendirmeye alınabilmeleri için Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın “Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları”nı düzenleyen 07/07/2009 Tarihli 80 Sayılı Kurul Kararı ve 80 Sayılı Kararın Ek Çizelgesi’nde belirlenen niteliklere sahip olmaları gerekir.

Bilgilerde yanlış beyanda bulunulması durumunda, yapılan başvuru geçersiz sayılacaktır.

Aday başvuruları, adayların başvuru esnasında verdikleri e-posta adreslerine kullanıcı şifresi gönderildiğinde geçerli olacaktır.

Öğretmenlik deneyimi hesaplanırken, eğitim fakültesi mezunları için lisans mezuniyet tarihi, eğitim fakültesi dışındaki bir fakülteden mezun olan adaylar için formasyon alınan tarih itibari ile resmi okul, özel okul veya dershanelerdeki öğretmenlik süresi dikkate alınır. Bunların dışındaki geçen çalışma süreleri öğretmenlik deneyimi olarak sayılmaz.

Başvuruda cep telefonu numarasının ve e-posta adresinin eksiksiz doldurulması gerekir. İletişim bilgilerinin geçersiz olması ya da eksik olması nedeniyle ulaşılamayan adayların başvuruları sistemden silinir.

TED Ankara Koleji’ne başvuru yapmak isteyen adaylar http://www.tedankara.k12.tr adresinden, TED İstanbul Koleji’ne başvuru yapmak isteyen adaylar ise http://www.tedistanbul.k12.tr adresinden başvurularını yapabilirler. TED Rönesans Koleji’ne (Küçükyalı İstanbul) ve TED Atakent Koleji (Halkalı)’ne başvuru yapmak isteyen adayların, başvurularını Türk Eğitim Derneği İnsan Kaynakları Sistemi (http://ik.ted.org.tr) üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

2015–2016 eğitim-öğretim yılında TED Okulları’nda görev yapmak için TED İnsan Kaynakları Sistemi’ne başvuru yapmış olan adayların dikkatine duyurulur:

Mülakata davet edilmiş ve mülakat sonucu “olumlu” olarak bildirilmesine karşın, boş pozisyon olmaması nedeniyle istihdam edilememiş olan adayların, 2 yıl boyunca tekrar sınava ve/veya mülakata girmelerine gerek yoktur. İhtiyaç olması durumunda kendileri ile irtibata geçilecektir.

Yazılı sınava girmiş olup, ancak düşük puan alınması veya ihtiyacın karşılanmış olmasına bağlı olarak mülakata davet edilmeyen adaylar, istemeleri halinde TED İnsan Kaynakları Sistemi üzerinden önceki başvurularını iptal edip tekrar başvuru yaparak yazılı sınava girebilirler.

Mülakata alınmış ve mülakat sonucu “olumsuz” olarak bildirilen adaylar, sınava girdikleri yıldan itibaren iki yıl süreyle TED İnsan Kaynakları Sistemi’nde değerlendirmeye alınmaz; tekrar mülakata giremezler.

Hangi adayların hem yazılı sınava hem de mülakata alınacağına dair bilgi aşağıda yer almaktadır. 

Öğretmenlik deneyimi 0-2 yıl olan adaylar, (PDR, ölçme ve değerlendirme, program geliştirme uzmanları ve İngilizce, Almanca, Fransızca öğretmenleri hariç) yazılı sınava alınırlar. Okulların öğretmen ihtiyaçları doğrultusunda yazılı sınav puanları değerlendirilerek mülakata davet edilirler.

İngilizce, Almanca ve Fransızca öğretmenlerinin tamamı (deneyime bakılmaksızın) yazılı sınava alınırlar. Okulların öğretmen ihtiyaçları doğrultusunda yazılı sınav puanları değerlendirilerek mülakata davet edilirler.

PDR, ölçme ve değerlendirme, program geliştirme uzmanları, okulların öğretmen ihtiyaçları doğrultusunda doğrudan mülakata alınırlar. 

Hangi adayların yazılı sınava girmeden doğrudan mülakata alınacağına dair bilgi aşağıda yer almaktadır. 

Almanca, Biyoloji, coğrafya, fen ve teknoloji, Fransızca, fizik, ilköğretim matematik, İngilizce, kimya, lise matematik, okul öncesi, sosyal bilgiler, tarih, Türkçe ve Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin girecekleri yazılı sınav, alan bilgisi ve eğitim bilimleri sorularını kapsamaktadır.

Beden eğitimi, bilişim teknolojileri, din kültürü ve ahlak bilgisi, felsefe grubu, görsel sanatlar, müzik, sınıf ve teknoloji ve tasarım öğretmenlerinin girecekleri yazılı sınav eğitim bilimleri sorularını kapsamaktadır.

Başvuru formunun doldurulmuş olması nedeniyle Türk Eğitim Derneği istihdam ile ilgili herhangi bir taahhütte bulunmuş sayılamaz.

Başvurular gizli tutulacaktır.

Başvurularla ilgili sorularınız için aşağıdaki iletişim adresini kullanabilirsiniz.
e-posta : ik@ted.org.trSon Güncelleme: 17.12.2014 14:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.