KPSS'ye Giren Memur Adaylarından Başbakan’a Net Sorular

KPSS’ye giren memur adayları Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na atama mağduriyetlerini soruyor. Memur adaylarının tek istediği şey: Atama müjdesi.

banner396

KPSS'ye Giren Memur Adaylarından Başbakan’a Net Sorular

KPSS’ye giren memur adayları Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na atama mağduriyetlerini soruyor. Memur adaylarının tek istediği şey: Atama müjdesi.

21 Ekim 2015 Çarşamba 09:59
KPSS'ye Giren Memur Adaylarından Başbakan’a Net Sorular
  KPSSCAFE.COM.TR - 2015-2 merkezi yerleştirme için DPB’ye kadro bildirimleri sona erdi, genel seçimlere de sayılı günler kaldı. Öğretmenler, memurlar, emekliler, taşeron işçiler, engellilere birtakım müjdeler verildi ancak KPSS’ye giren ve merkezi atama bekleyen yüzbinlerce kişiye henüz hiçbir müjde verilmedi.

KPSS’ye giren memur adayları Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na atama mağduriyetlerini soruyor. Memur adaylarının tek istediği şey: Atama müjdesi.İşte Kpsscafe.com.tr olarak hazırladığımız haberin detayları...

Memur Adaylarından Başbakan’a Net Sorular

1)2015 Şubat’ta 15 bin, Eylül’de 37 bin öğretmen atandı. 2016 Şubat’ta 20-30 bin öğretmen atama müjdesi verdiniz. Sağlık Bakanlığı, 2015 yılında 14 bin personel alımı yaptı. Öğretmen ve sağlıkçı dışında diğer tüm memur adaylarına seçim öncesi bir müjdeniz olacak mı?

2)Memurlara, öğretmenlere, emeklilere, engellilere, taşeron işçilere birtakım iyileştirmelerde bulundunuz veya vaatlerde bulundunuz. KPSS’ye giren adaylara yönelik herhangi bir atama çalışmanız var mıdır?

3)Maliye Bakanımız Mehmet ŞİMŞEK, 2016 yılında 74 bin personel alımı planlandığını açıkladı. 74 bin dağılımında memur adaylarına bir müjdeniz olacak mıdır?

4)Birçok kurum önemli sayıdaki memur alımlarını mülakatla yapmaktadır. Merkezi memur atamalarında alınan memur sayısı her geçen yıl azalmaktadır. Bununla ilgili bir araştırma ve inceleme yapacak mısınız? Mülakatlardaki haksızlıkları önleyecek misiniz?

5)Her sene kurumlara bütçe kanunu doğrultusunda ilave atama izinleri dağıtılmaktadır. Kurumlara verilen atama izinleri, naklen atamalarda ve istisnai kadrolarda kullanılmaktadır. İlk atama kadroları bu yüzden azalmaktadır. Bununla ilgili bir düzenleme yapacak mısınız?

6)Eskiden emeklilik, istifa, ölüm gibi sebeplerden dolayı boşalan kadroların % 50’sine kurumlar atama yapmaktaydı ancak birkaç yıl önce uygulama kaldırılmıştı. Bu yüzden kurumlara memur alımları azaldı. Tekrardan böyle bir uygulamayı getirmeyi düşünüyor musunuz? 

7)B grubu memur alımları için çift haneli KPSS puanları kullanılmaktadır. Yani KPSS puanı 2 yıl geçerlidir. İki yıl boyunca adaylar; merkezi, kurumsal, kadrolu, sözleşmeli gibi alım yöntemleriyle aynı puanı birkaç defa kullanmaktadır. Bir aday, aynı puanla birden fazla atanmaktadır. Bununla ilgili bir düzenleme yapacak mısınız?

8)2015-2 merkezi memur yerleştirmesi Kasım sonunda yapılacaktır. Bir söylentiye göre 2500 civarı, bir başka söylentiye göre 7500 civarı  atama yapılacağı yönündedir. Ne kadar memur atanacağını seçimden önce açıklayacak mısınız? Kasım’da 10 bin üzerinde bir atama sözü verebilecek misiniz?

9)2014 Lisans KPSS’ye 1 milyon 127 bin aday girmiştir. Bugüne kadar iki atama yapıldı. 2014-2’de Lisans mezunlarına 3715, 2015-1’de 7052 kadro açılmıştır. Toplam 10 bin kadro tüm lisans bölümlerine açılmış olup bunların yarıdan fazlası Sağlık Bakanlığı alımlarıdır. Kalan iki atama döneminde Lisans mezunlarına iyi bir sayıda kadro açılacak mıdır?

10)2014 Ön Lisans KPSS’ye 779 bin aday girmiştir. İki atamada ön lisans mezunlarına 770 + 4120 olmak üzere toplamda 4890 kadro ayrılmıştır. Yine kadroların çoğu sağlık bölümlerine ayrılmıştır. Kalan iki atama döneminde Ön Lisans mezunlarına iyi bir sayıda kadro açılacak mıdır?

11)2014 Orta Öğretim KPSS’ye 1 milyon 600 bin aday girmiştir. İki atamada orta öğretim mezunlarına 582 + 2035 olmak üzere 2612 kadro açılmıştır. Burada da Sağlık Bakanlığı kadroları vardır. Kalan iki atama döneminde Orta Öğretim mezunlarına iyi bir sayıda kadro açılacak mıdır?

12)2015 yılı başlarında MEB’e 2320 adet memur atama izni verildiği açıklanmıştı. Daha sonrada kanun tasarısında değişiklikler yapılmıştır. Atama bekleyen memur adaylarına MEB, 2015-2 yerleştirmesi için müjde verecek midir, yani MEB Kasım’da memur alımı yapacak mıdır?

13)Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı atamalarını bekleyen kalabalık bir mühendis ve veteriner hekim topluluğu var. Tarım Eski Bakanı Mehdi EKER, 2 bin atama için Maliye’ye başvurduklarını ifade etmişti. Mühendislik ve Veteriner Hekim mezunlarına atama müjdesi verebilecek misiniz? 

14)İş ve Meslek Danışmanları, yıllardır atama yapılması için mücadele ediyor. Sertifika olayına müdahale edecek misiniz ve sözleşmeli olarak İş ve Meslek Danışmanı alımlarını yapacak mısınız?

15)Aile Bakanlığı, ASDEP kapsamında 7 bin alımdan bahsetmişti. Siz de 2015 yılının başlarında müjde vermiştiniz. Alımların 2015’in ikinci yarısında alımların başlayacağı ifade edilmişti. Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Psikoloji mezunlarına atama müjdesi verebilecek misiniz? Ön Lisans Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmet mezunlarına kadro açılacak mıdır?

16)BESYO mezunlarına, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan müjdeli haber gelmişti. 1000 kadro için henüz net bir açıklama yapılmadı. Bakanlık, mülakatla alım yapacağını açıkladı ancak adaylar merkezi yerleştirmeyle alım istiyorlar. BESYO mezunlarını sevindirecek haber verebilecek misiniz?

17)Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bütçe dışı 3 bin atama izni verilmişti. 1023 adet kadro kullanıldı. Kalan kadrolara atama müjdesi verebilecek misiniz?

18)Üniversitelerin ve diğer tüm kurumların serbest kadrolarına atama izni verilecek midir? Özellikle yeni açılan üniversiteler ile acil ihtiyacı olan kurumlara atama izinleri verilecek midir?

19)Belediyeler, merkezi alımla memur alımı yapmamaktadır. Bununla ilgili bir çalışmanız olacak mıdır? Ön Lisans Yerel yönetim mezunlarına atamalarda kadro açılmamaktadır, atama bekleyen adaylara müjde verebilecek misiniz? 

20)Alanında hiç kadro açılmayan yüksek puanlı memur adaylarına kadro açılacak mıdır? Tüm öğrenim düzeylerinde 85 ve üzeri almış olup da halen atanamayan on binlerce kişi vardır. Bu adaylara kadro açılacak mıdır?

SONUÇ: Atama bekleyen memur adaylarının hem genel hem de özel taleplerine sorularla yer verdik. Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’ndan seçim öncesi memur adaylarına yönelik bir açıklama geleceğini düşünüyoruz. Biz de seçime kadar memur adayları gibi umutla Başbakanımızın yapacağı açıklamayı bekliyor olacağız. Memur adayları istikrar istiyor ama önce atama diyor. 

Sizlerde Alt Kısımda Yorum yaparak düşüncelerinizi dile getirebilirisiniz...

NOT: “www.kpsscafe.com.tr”  tarafından hazırlanan bu haber hiçbir şekilde başka internet sitelerinde kullanılamaz. Aksi takdirde tüm yasal girişimler yapılacaktır.
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 16.11.2015 12:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mühendis 3 yıl önce

Onbinlerce Kadrolar Öğretmenlere Sağlıkçılara ayrılıyor. Geriye kalan LİSANS ÖNLİSANS LİSE mezunlarına 3er 5er kadro! Adalet bu mu

Avatar
Gül 3 yıl önce

spn zamanlarda gördüğüm en güzel habercilik örneği olmuş , elinize sağlık ama maallesef hepimizde biliyoruz ki çabalarımız boş

Avatar
özge 3 yıl önce

tüm adaylara hitap eden güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler

Avatar
hasan güler 3 yıl önce

helal olsun sizin gibi siteye

Avatar
Oktay 3 yıl önce

Haber için teşekkür ederiz umarım gerekli mercilerden bu soruların yanıtlarını alabiliriz.

Avatar
Seyma 3 yıl önce

Yaa gerçekten tak etti bu kadar öğretmen ataması yanlış anlaşılmasın Onların da hakkıdır ama GTHB ye bağlı ziraatgıda muh. Veterinerler kaç senedir bekliyo sadece oyaladılar bizi yaziktir ya bu sınav imi senede bir bu öğretmenle alakalı sendikaların bu ise karşı çıkması lazım bi kaç seneye öğretmen açığı kalmayacak hiç öğrenci olan öğretmen adayları seçim var diye mağdur ediliyor ama sadece onlar oy kullamiyacak bizde kullanicaz #GTHB20BİN

Avatar
ozan 3 yıl önce

sayın başbakanım bizler sizlere güvendik emeğimizi emanet ettik fakat hayal kırıklığına uğradık bizler merkezi atamaların arttırılmasını talep ediyoruz torpilin adam kayırmanın olmadıgı bir ülkede yaşamak istiyoruz

Avatar
sibel özdemir 3 yıl önce

Bizi neden yok sayiyorsunuz bizi duyun aartık atanmak istiyoruz

banner389

banner394