KPSS Başvuru Aşamaları ve Genel Bilgilendirme

Lisans mezunları için 07-08 Temmuz 2012'de gerçekleştirilecek 2012 KPSS'nin başvuruları 9 Nisan'da başladı ve 18 Nisan'da bitiyor.

banner396

KPSS Başvuru Aşamaları ve Genel Bilgilendirme

Lisans mezunları için 07-08 Temmuz 2012'de gerçekleştirilecek 2012 KPSS'nin başvuruları 9 Nisan'da başladı ve 18 Nisan'da bitiyor.

05 Nisan 2012 Perşembe 23:03
KPSS Başvuru Aşamaları ve Genel Bilgilendirme

Lisans mezunları için 07-08 Temmuz 2012'de gerçekleştirilecek 2012 KPSS'nin başvuruları 9 Nisan'da başladı ve 18 Nisan'da bitiyor. Kpsscafe.com sitesi olarak bizde adaylardan sıkça gelen mailler ve sorular üzerine 2012 KPSS Başvuruları hakkında genel bir bilgilendirme...


Lisans mezunları için 07-08 Temmuz 2012'de gerçekleştirilecek 2012 KPSS'nin başvuruları 9 Nisan'da başladı ve 18 Nisan'da bitiyor. Kpsscafe.com sitesi olarak bizde adaylardan sıkça gelen mailler ve sorular üzerine 2012 KPSS Başvuruları hakkında genel bir bilgilendirme yapma gereği duyduk.İşte KPSS Başvuru Aşamaları2012-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar gireceklerdir.Sınava başvurma işlemleri, 9-18 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri KPSS’de başvuru merkezi olarak görev yapacaklardır.


 2012 KPSS LİSANS BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZKPSS LİSANS BAŞVURMA SÜRESİ : 09 – 18 Nisan 2012

KPSS LİSANS SINAV TARİHİ : 07 – 08 Temmuz 2012

KPSS LİSANS SINAV SAATİ : Sabah oturumları 09:30, Öğleden sonra oturumları 14:30

KPSS LİSANS BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL

KPSS LİSANS SINAV ÜCRETİ :*Sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 35,00 TL;

*Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 55,00 TL;

*Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 75,00 TL;

*Tüm oturumlara girecek adaylar 95,00 TL.KPSS ÖNLİSANS-LİSE BAŞVURMA SÜRESİ : 18.06.2012 04.07.2012

KPSS ÖNLİSANS-LİSE SINAV TARİHİ : 23.09.2012

KPSS ÖNLİSANS-LİSE SINAV SAATİ :  09:30,

KPSS ÖNLİSANS-LİSE SINAV ÜCRETİ : 35 TL1) 2012 KPSS LİSANS SINAVINA BAŞVURMA KOŞULLARIBu Sınava Kimler Başvurabilir?

Bu sınava lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.DİKKAT: 2012-KPSS LİSANS’a son başvuru tarihi olan 18 Nisan 2012 tarihi itibariyle lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar önlisans veya ortaöğretim düzeyinde yapılacak sınava başvuramazlar. Bir adayın hem 2012-KPSS Lisans’a hem de 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a katılması mümkün değildir.Kpss Cafe2012-KPSS Lisans’a başvurmuş adayların 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a da başvuru yapmaları mümkün olmayacak, bu adayların 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir. Buna göre, özellikle halen bir lisans programında okumakta olan ve 18 Nisan 2012 tarihinden sonra mezun olacak adayların 2012-KPSS’ye hangi düzeyde gireceklerine karar verirken bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.2) 2012 KPSS LİSANS SINAVINA BAŞVURMA İŞLEMLERİSınava girmek isteyen adaylar, 2012-KPSS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.1.2010 ve 2011 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından en az birine lisans düzeyinde (2010 ve

2011 yıllarında KPSS’ye lisans düzeyinde başvuran adaylardan öğrenim bilgilerinde değişiklik bulunmayanlar) başvurmuş olan adaylar (“eski” adaylar), kılavuzun arka sayfasında yer alan banka şubelerinden birine giderek sınav ücretini yatıracaklar ve başvuru süresi içerisinde internet bağlantısı olan ve yazıcısı bulunan bir bilgisayarı kullanarak başvuru işlemlerini başvuru merkezine gitmeksizin kendileri yapabilecekler ya da başvuru merkezlerinden yararlanabileceklerdir.Başvuru işlemlerini internet üzerinden kendileri yapacak olan adaylardan başvuru ekranındaki fotoğrafı ile bugünkü görünümü arasında, tanınmalarını güçleştirecek derecede fark bulunanlar ile internetteki başvuru ekranında fotoğrafı bulunmayanlar başvurularını mutlaka başvuru merkezlerinden yapacaklardır. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra adayların fotoğraflarında değişiklik yapma istekleri kabul edilmeyecektir.2. 2010 ve 2011 yıllarında yapılan KPSS’ye başvurmamış adaylar (“yeni” adaylar), 2010 ve 2011 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından en az birine lisans düzeyinde başvurmamış

adaylar ile
2010 ve 2011 yıllarında KPSS’ye lisans düzeyinde başvuran adaylardan öğrenim

bilgilerinde değişiklik olanlar herhangi bir başvuru merkezinden randevu alacaklar, sınavın

hangi oturumlarına gireceklerine karar verdikten sonra kılavuzun arka sayfasında yer alan

banka şubelerinden birine giderek sınav ücretini yatıracaklar ve başvurularını başvuru

merkezi aracılığıyla yapacaklardır.
Kpss Cafe3. KKTC’den başvuran adaylar, sınava KKTC’den başvuracak olan adaylar, KKTC ÖSYM

Sınav Merkezi Yöneticiliğine başvurarak sınav ücretini yatıracakları banka hesap numarasını

öğrenecekler, sınav ücretini bu banka hesap numarasına yatıracaklar, başvurularını Sınav Merkezi Yöneticiliğine yapacaklardır. Bu adaylar internet üzerinden bireysel başvuru (eski adaylar dahil) yapamayacaklardır. Başvuruda banka dekontunun bir örneğini Başvuru Merkezine vereceklerdir.3) İNTERNETTEN BİREYSEL BAŞVURULAR2010 ve 2011 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından en az birine lisans düzeyinde başvuran

adaylardan ADAY BİLGİ FORMU’nun “ÖĞRENİM BİLGİLERİ” alanlarında değişiklik bulunmayanlar başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla kendileri yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların sınav ücretini yatırdıktan sonra ÖSYM'nin internet adresinde "BAŞVURULAR" başlıklı alana şifreleri ile girmeleri ve buradaki açıklamalar doğrultusunda mevcut bilgilerini kontrol ederek ve gerekli düzeltmeleri yaparak başvurularını tamamlamaları gerekir. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra adayların, Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünü yazıcıdan alıp kontrol etmeleri ve bu belgeyi saklamaları gerekir. 3) BAŞVURULARDA ÖZEL DURUMLARBaşvurma süresince başvuru merkezine gidemeyecek durumda olan ağır hasta ve tutuklu adaylar ile sürekli yurt dışında bulunanlar (eğitim, tedavi vb.) başvurularını postayla yapacaklardır. Bu durumdaki adaylar, başvurma süresi içerisinde, aşağıdaki belgeleri bir dilekçe ekinde ve sağlam bir zarfta ÖSYM'ye gönderebilirler veya elden teslim ettirebilirler. Belgelerden bir veya birden fazlası eksik olan, Aday Bilgi Formu üzerindeki bilgi alanları tam olarak doldurulmamış olan ya da başvurma süresi içerisinde ÖSYM’ye ulaşmayan belgeler işleme konulmayacaktır.Belgeler:

• Doldurulmuş 2012-KPSS LİSANS Aday Bilgi Formu

• Ağır hasta adayların başvurma süresince başvuru merkezine gidemeyecek durumda olduğunu gösterir sağlık kurulu raporu

• Başvurma süresince yurt dışında bulunan adayların yurt dışında bulunma nedenini ve süresini belirten resmî bir belge

• Öğrenim bilgilerinin yer aldığı diploma, transkript, karne vb. onaylı bir belge

• Sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu

• Fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesinin (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) onaylı bir örneği

• Son üç ay içinde cepheden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş bir fotoğraf (Bu niteliklere uymayan fotoğraf yapıştıran adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 05.04.2012 23:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394