KPSS 2014/3 ile atananların izleyeceği yollar

5-10 Mart 2014 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS 2014/3 Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları bilindiği gibi açıklandı.

KPSS 2014/3 ile atananların izleyeceği yollar

5-10 Mart 2014 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS 2014/3 Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları bilindiği gibi açıklandı.

12 Mart 2014 Çarşamba 14:44
KPSS 2014/3 ile atananların izleyeceği yollar

5-10 Mart 2014 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS 2014/3 Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları bilindiği gibi açıklandı.Toplam  4522 kadro ve poziyon için 2014/3 KPSS Yerleştirme sonuçlarında 6 kadro boş kalmış , 4516 kadro ve poziyona yerleştirme yapılmıştır.

12...


5-10 Mart 2014 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS 2014/3 Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçları bilindiği gibi açıklandı.Toplam  4522 kadro ve poziyon için 2014/3 KPSS Yerleştirme sonuçlarında 6 kadro boş kalmış , 4516 kadro ve poziyona yerleştirme yapılmıştır.12 Temmuz 2014  tarihinde açıklanan yerleştirme sonuçları ile bu kadro ve pozisyonlara yerleştirmeler yapıldı . KPSS ile yerleşen adaylardan nereye, kaç gün içinde başvuru yapılacağı, hangi belgelerin hazırlanacağı gibi sorular içeren mailler almaktayız.Bu sorulara cevap verebilmek adına kpsscafe.com olarak aşağıdaki bilgileri sizler için biraraya getirdik...


 KPSS 2014/3  yerleştirme işlemleri ile yalnızca Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığına ait kadrolara yerleştirme yapılmıştır.


 KADROLARA ATANMA


 


ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadrolara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır


 


  HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR


 


KPSS'de yüksek puan almak, bu kılavuzda yer alan kadrolara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.


  Yerleşen adaylar hangi belgeleri hazırlamalı mı?Hangi belgelerin hazırlanacağına dair genel bir mevzuat düzenlemesi bulunmamaktadır. Her kamu kurumu atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan hükümlere göre atamaya dair belgeler isteyecektir. Bu belgelerin neler olduğu kamu kurumlarının personel birimlerince adaylara bildirilecektir.Çoğu kurum internet sitesinden isteyeceği belgeleri ilan edecektir.Kaç gün içerisinde başvuru yapılmalı?Adayların en hızlı bir şekilde Sağlık Bakanlığı'nın personel birimlerine telefonla ulaşmaları ve istenen belgeleri öğrenmeleri gerekmektedir.İstenen belgelere hangi tarih itibariyle sahip olunmalı?Adayların, diploma veya geçici mezuniyet belgeleri ile tercih edecekleri kadroların karşısındaki başvuru şartları arasında yer alan; Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı, sürücü belgesi, sertifika vb. diğer belgelere, yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibariyle sahip olmaları gerekmektedir.(10 Mart 2014) . KPSS tercih kılavuzunda yer alan açıklama bu şekildedir.


Atama süreci nasıl işleyecektir?Yerleştirmesi çıkan bir adayın öncelikle kamu kurumunun merkez teşkilatındaki personel birimine başvurarak istenen belgeleri öğrenmesi gerekmektedir. İstenen belgeler temin edilip kamu kurumuna verildikten sonra kamu kurumunca atama onayı hazırlanacak ve yerleştirmesi yapılan adayın ataması yapılacaktır. 
İlçe düzeyinde gösterilen kadro ve pozisyonlara yerleştirilen adaylar bu ilçelerde, il düzeyinde gösterilen kadrolara atanma hakkını elde edenler ise, kamu kurum ve kuruluşlarının o il dâhilindeki ilçelere, bölge düzeyinde teşkilatlanan kuruluşlarda ise kuruluşun o bölge dâhilindeki il ve ilçelerine atanmışlardır.


  


Ataması yapılmasının akabinde kamu kurumunca ilgiliye tebligat yapılacaktır. Bu tebligatın adayın eline ulaşmasının akabinde, aday eğer aynı ildeki bir yere atanmış ise ertesi gün, başka bir yerdeki kadroya atanmış ise 15 gün içinde göreve başlaması gerekmektedir.

Göreve başlamayan aday çekilmiş sayılacaktır.Atanan bütün arkadaşlarımıza memuriyet hayatlarında başarılar diliyoruz...

NOT: Kpsscafe.com tarafından hazırlanan bu haber " www.kpsscafe.com.tr" şeklinde Aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz. Aksi takdirde tüm yasal girişimler yapılacaktır.


Son Güncelleme: 12.03.2014 14:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.