Düşük KPSS Puanı ile Nerelere Atanabilirim?

KPSS puanınız düşükse, atanabileceğiniz bazı kurumların listesi.

banner396

Düşük KPSS Puanı ile Nerelere Atanabilirim?

KPSS puanınız düşükse, atanabileceğiniz bazı kurumların listesi.

29 Eylül 2014 Pazartesi 22:13
Düşük KPSS Puanı ile Nerelere Atanabilirim?
KPSS puanınız düşükse, atanabileceğiniz bazı kurumların listesi... (Lisans, Önlisans, Ortaöğretim)

Her geçen yıl aday sayısı artmakta ve kamu personeli olmak biraz daha zorlaşmaktadır. Fakat bazı meslekler var ki; onlar hâlâ revaçta. Bu meslekleri icra etme yeterliliğine sahip olan adayların KPSS’yi kazanmaları çok daha kolay.

Düşük Puanla Atanan Memurlar (Lisans)

1. Sağlık ile İlgili Bölümler

Bilhassa son yıllarda yapılan ve hızla devam eden sağlık yatırımları bu alandaki istihdam olanağını da arttırdı.  Dolayısıyla düşük puanlarla ataması yapılan Hemşirelik, Veterinerlik, Ebelik ve Çocuk Gelişimi gibi sağlık bölümlerinden mezun olan kişilerin atanma ihtimali bir hayli fazla. Özellikle Hemşirelik kadrolarına 69-70 civarı puanlarla atanılabilir. Ebe kadrolarının puanı 60’a kadar düşüyor. Çocuk Gelişimcisi kadrolarına ise 60’lı puanlarla atanmanız mümkün. Bu bölümler çok revaçta.

2. Kütüphanecilik, Arşiv Memuru

Kütüphanecilik de Arşiv Memuru da düşük puanla ataması yapılan kadrolardır. Bu kadrolara atanmak isteyen adayların Kütüphanecilik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dökümantasyon, Enformasyon ve Arşivcilik bölümlerinden mezun olması gerekir. KPSS 2013 /1 tercih sonuçlarını incelediğimiz zaman bu bölümlerden mezun olan adayların 64-65 civarı puanlarla dahi atanabildiğini görüyoruz.

3. Sosyal Çalışmacı

Sosyal Hizmetler veya Sosyal Hizmet lisans programını bitiren adayların başvurabileceği Sosyal Çalışmacı kadrolarının da 2013 yılı itibariyle 70’li puanlarla ataması yapılmıştır.

4. Bilgisayar İşletmeni

2013 / 1 tercih sonuçlarına baktığımız zaman bazı Bilgisayar İşletmeni kadrolarına “Fotograf ve Grafik Sanatlar(Fotoğraf), Fotoğraf veya Fotoğraf ve Video lisans programından mezun olmak” şartı konulmuştur. Bu kadroların puanları da 53’e kadar düşmüştür. Diğer Bilgisayar İşletmeni kadrolarını ayrıca değerlendirmek gerekir.

5. Fizyoterapist

4587 ‘kodu ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak’ koşulu arayan Fizyoterapist kadrolarına da 70’li puanlarla atanmak mümkün.

6. Restoratör

2013 / 1 tercih sonuçlarında çok düşük puanlarla ataması yapılan kadrolardan biri de Restoratör kadrosu oldu.”Restorasyon lisans yada Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım lisans programlarından birinden mezun olmak.” koşulu aranan Restoratör kadrosunun atama puanları 49 ile 62 arasında değişti.

7. Folklor Araştırmacısı

Halkbilim, Halk Bilim, Halk Bilimi (Folklor), Halkbilimi (Folklor) lisans programlarının birinden mezun olmak” koşulu arayan Folklor Araştırmacısı kadrosu atama puanları da çok düşük olmasa bile makul seviyede, 75-81 arasında.

8. Meteoroloji Mühendisliği

Çok fazla kadro ayrılmamış olsa da 2013 / 1 tercih sonuçları ile en düşük puanla atanan mesleklerden biri de Meteoroloji Mühendisliği oldu. Puanı 50 ile 60 arasında değişiyor.

9. Antrenör

Antrenörlük Eğitimi lisans programından mezun olmak şartı arayan Antrenörlük kadrosuna 70’li puanlarla atanmak mümkün.

10. Sportif Eğitim Uzmanı

Spor Yöneticiliği veya Spor Yönetimi lisans programından mezun olmak.” koşulu ile ataması yapılan bu kadro için de 70’li puanlar yeterli oldu.

11. En Çok Açık Bulunan Öğretmenlik Branşları

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenliği, Özel Eğitim, İngilizce Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2013 yılı itibariyle en çok ihtiyacın bulunduğu öğretmenlik branşlarıdır.

Düşük Puanla Atanan Memurlar (Önlisans)

1. Şoför

Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık), Otobüs Şoförlüğü, Otobüs Kaptanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.” ve “E Sınıfı Sürücü Belgesi Sahibi Olmak” koşulu arayan Şoför kadroları için 70 civarı puanlarla atama yapıldı.

2. Sağlık Teknikeri

2013 / 1 tercihleri neticesinde Sağlık Teknikeri kadroları da makul sayılabilecek puanlarla atama yapmıştır. 57-58 puan alan adayların dahi bu kadrolara atanabildiği gözlenmiştir.

3. Koruma ve Güvenlik Görevlisi 

İlgili önlisans bölümlerinden mezun olan adayların başvurabileceği Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadroları için de atama puanları 75-80 civarındadır.

4. ARFF Memuru

Aranan Nitelikler;

Cinsiyeti erkek olmak.
İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak.”
(Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü ARFF Memuru -İtfaiyeci-)
Taban puanlara baktığımız zaman ARFF memurluğuna da 60 ile 70 arasında puanlarla atanmanın mümkün olduğunu görüyoruz.

5. Hemşire

Lisans mezunları için olduğu gibi önlisans mezunları için de Hemşire kadroları çok caziptir. Taban puanları son derece uygun seviyededir. 63 üzeri puan alan adayların atanması mümkün olmuştur.

Düşük Puanla Atanan Memurlar (Ortaöğretim / Lise)

1. Ebe

Lise mezunlarının en düşük puanla atabileceği kadro Ebe kadrosudur. Bu kadroya atanabilmek için ‘Ortaöğretim kurumlarının Ebelik veya Ebelik-Hemşirelik Bölümünden mezun olmak’ koşulunu sağlamak gerekir.

2. Sağlık Memuru

İlgili alanlardan mezun olan adaylar Sağlık Memuru kadrolarına başvurabilir. 70’li puanlarla atanmak mümkündür.

3. Teknisyen

Teknisyen kadroları da Ortaöğretim mezunlarının yönelebileceği kadrolardır. Fakat bu kadrolara girebilmek için öncelikle aranan niteliklerde yer alan kurumlardan mezun olmak gerekir.

 

KPSS puanınız düşükse bu bölümlere atanma ihtimaliniz yüksek... Umudunuzu kaybetmeyin..

 

kaynak: ogretmenlerdiyari
>>2018 LİSE-ÖNLİSANS KPSS'YE GİRECEK ADAYLAR DİKKAT!!!


Son Güncelleme: 29.09.2014 22:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
rabia 2 yıl önce

56 puanla nereye gelebilirim

Avatar
melek şahin 2 yıl önce

63 puan aldım çocuk gelişimi muzunuyum atanabilirmiyim

Avatar
Tülay 2 yıl önce

Cocuk gelişimi mezunuyum 56aldim atanabilirmiyim

Avatar
rabia 2 yıl önce

56 puanla nereye gelebilirim

Avatar
Figen 2 yıl önce

60 aldım çocuk gelişimi mezunuyum liseden atanabilirmiyim

Avatar
Erman 2 yıl önce

Meslek Lisesi mezunuyum 58puan aldım atanırmıyım

Avatar
Naciye gokcr 1 yıl önce

Kpss 61aldim atanabilirmiyim

Avatar
nese 1 yıl önce

58 puanla atanabilir miyim duz lise mezunuyum

banner389

banner394