CTE 2018'de Kaç İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapacak? İşte KPSS, Yaş ve Boy-Kilo Şartı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 2018 yılı boyunca kaç İnfaz Koruma Memuru alımı yapacak? Önceki yıl kaç İKM alınmıştı? Başvuru şartları nelerdir? İlanlar ne zaman yayımlanacak?

CTE 2018'de Kaç İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapacak? İşte KPSS, Yaş ve Boy-Kilo Şartı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 2018 yılı boyunca kaç İnfaz Koruma Memuru alımı yapacak? Önceki yıl kaç İKM alınmıştı? Başvuru şartları nelerdir? İlanlar ne zaman yayımlanacak?

09 Şubat 2018 Cuma 18:26
CTE 2018'de Kaç İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapacak? İşte KPSS, Yaş ve Boy-Kilo Şartı

Adalet Bakanlığı 2018 yılı memur alım ilanları bekleniyor.

Adalet Bakanlığının TBMM'de kabul edilen bütçesinde en az lise mezunu adaylar arasından 20187 yılı boyunca 10 bin yardımcı personel alımı yapılacağı açıklandı. Yardımcı personel alımı açıklamasının gelmesinin ardından memur adayları, ilanların ne zaman yayımlanacağını araştırmaya başladı. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak ilan tarihlerini araştırdık.

Adalet Bakanlığından 2018 yılı memur alımı için henüz bir tarih açıklaması gelmedi. Ancak Bakanlığın yakın zamanda icra kâtibi, zabıt kâtibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz koruma, infaz koruma kâtibi kadrolarına personel alımı yapılacağı bilgisini aldık. Adalet Bakanlığındaki kaynaklarımızdan net bir tarih alamasak da memur adaylarının merakını giderecek derecede bilgi almaya çalıştık. Peki 2018'de kaç İKM alımı olacak?

ÖNCEKİ YILLARDA KAÇ İKM ALIMI OLMUŞTU?

2017 yılı Adalet Bakanlığı bütçesinde kuruma toplamda 16 bin memur ve personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu sayıya hakim ve savcı da dahildi. Sayı 16 bin iken 2017'de Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne sadece 3 bin 222 İnfaz Koruma Memuru alınmıştı. Bu yıl ise bu sayı 15 bin 500'e düştü. Bu nedenle İKM alımı sayısının yine geçtiğimiz yılki sayıya denk olması bekleniyor.

ALIMLAR KAÇA BÖLÜNECEK?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 2017 yılında toplu memur alımına sadece 1 defa çıktı. Daha önceki yıllarda alımları 3 döneme ayıran Bakanlık geçtiğimiz yıl bu alımları tek dönemde yapınca ciddi bir yığılma olmuştu. Ancak aynı hataya bu yıl düşülmemeli ve (Hiç olmasa) alımların birkaç döneme ayrılması gerekiyor.

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

İKM ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

# Türk Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

# Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,  

#  Askerlikle ilgisi bulunmamak veya  askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

# Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

# Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

# Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak ve KPSS'nin yapıldığı tarihte 30 yaşını aşmamış olmak.

# Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,

# Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.

SAYI ARTTIRILMALIDIR

İşsiz genç sayısının her gün arttığı bu dönemde memur alımlarının arttırılması gerekiyor. Özellikle son alıma bakıldığında 3222 İKM alımına on binlerce aday başvuru yapmıştı.

İLAN YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

KPSSCFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 1 yıl önce

bakıyorum işsiz genç saysı artıyor deniyor kurbanım size nedir o zaman kpss şartı hem de 70 puan işsizler iş ararken 70 puan kpss şartı koymuşlar bütün şartlar tutuyor kpss şartı tutmuyor en azından 55 60 olsaydı daha iyi olmazmıydı şahsen ben 60 aldım ama şimdi başvuru yapamyıyorum benim birçok arkadaşım var 68 69 alan var şimdi onlar başvuru yapamayacak olmaz ki ku kpss şartı ya kalrılımalı yada puan düşürülmlidir

Avatar
Tufan 1 yıl önce

KPSS şartı koyuyorlar bunca mezun işsiz KPSS olmamalı

Avatar
selim 12 ay önce

lisans kpss mi yoksa lise kpss mi bu kpss