Çalışan PTT Personeli Ne Olacak?

  MEVCUT PERSONEL AYNI STATÜSÜYLE GÖREVE DEVAM EDEBİLECEK   Kurumda şuan; a) 657'a tabi memur, b) 399'un I sayılı cetveline tabi memur, c) 399'un II sayılı cetveline tabi sözleşmeli personel, ç) İş sözleşmesi ile görev yapan işçiler,   olmak.

banner396

Çalışan PTT Personeli Ne Olacak?

  MEVCUT PERSONEL AYNI STATÜSÜYLE GÖREVE DEVAM EDEBİLECEK   Kurumda şuan; a) 657'a tabi memur, b) 399'un I sayılı cetveline tabi memur, c) 399'un II sayılı cetveline tabi sözleşmeli personel, ç) İş sözleşmesi ile görev yapan işçiler,   olmak.

07 Mart 2013 Perşembe 10:03
183 Okunma
Çalışan PTT Personeli Ne Olacak?

 

MEVCUT PERSONEL AYNI STATÜSÜYLE GÖREVE DEVAM EDEBİLECEK

 

Kurumda şuan;

a) 657'a tabi memur,

b) 399'un I sayılı cetveline tabi memur,

c) 399'un II sayılı cetveline tabi sözleşmeli personel,

ç) İş sözleşmesi ile görev yapan işçiler,

 

olmak...


 



MEVCUT PERSONEL AYNI STATÜSÜYLE GÖREVE DEVAM EDEBİLECEK


 


Kurumda şuan;


a) 657'a tabi memur,


b) 399'un I sayılı cetveline tabi memur,


c) 399'un II sayılı cetveline tabi sözleşmeli personel,


ç) İş sözleşmesi ile görev yapan işçiler,


 


olmak üzere 4 statüde personel görev yapmaktadır.


 


Posta Hizmetleri Kanunu Tasarısının yasalaşması halinde, PTT'de memur ve 3992a tabi sözleşmeli personel istihdamına son verilecek.


 


PERSONEL İDARİ HİZMET SÖZLEŞMESİ İLE ÇALIŞTIRILACAK


 


Kanun tasarısının personelin statüsünü belirleyen 27. maddesi şu şekildedir:


 


"PTT personeli, 657 sayılı Kanun ve diğer kanunların sözleşmeli personel hakkındaki hükümlerine tabi olmaksızın idari hizmet sözleşmesi ile istihdam edilir."


 


Bu hükme göre, tasarının yasalaştığı tarihten itibaren kuruma yeni alınacak personel, kurumla akdedeceği bir hizmet sözleşmesi ile çalışacaktır.


 


KURUMA YENİ ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONEL, KPSS'YE GİRENLER ARASINDAN SEÇİLECEK


 


Kamu Personeli Seçme Sınavına katılanlar arasından seçilecek olan sözleşmeli personelin; işe alma, unvan, sayı, atama, görevlendirme, eğitim, terfi, görevde yükselme, disiplin, izin, görevden alma, sözleşmenin yenilenip yenilenmemesi veya sona erdirilmesine ilişkin hususlar Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan yönetmelikle düzenlenecektir.


Bu personel, kurulacak yeni şirkete devir olacaktır. Buna dair tasarının geçici 4. maddesi hükmü şu şekildedir: "Mülkiyeti mülga T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğüne ait ...borçları ile personeli, tescil ve ilanı müteakip PTT'ye devredilmiş sayılır."


PTT'YE DEVİR EDİLEN MEVCUT PERSONELE SÖZLEŞME ÖNERİLECEK


 


Tasarı yasalaştıktan sonra, yönetim kurulu idari hizmet sözleşmesi ile çalıştıracağı personelin ücretlerini ilan edecektir. Ücretlerin tebliğ tarihinden itibaren 1 yıl sürecince, yukarıda belirtilen 4 statüdeki personelden isteyenler idari hizmet sözleşmesi ile çalıştırılabilecektir. Ancak idari hizmet sözleşmesi ile çalıştırılmak sadece personelin isteğine bırakılmamıştır, idare de uygun görmelidir. İdarenin uygun görmedikleriyle, idari hizmet sözleşmesi imzalanmayacaktır.


 


İdari hizmet sözleşmesi ile çalışmak istemeyenler, mevcut statüleri ile çalışmaya devam edecek. Yani 657'e tabi memur ise 657'e tabi memur olarak çalışmaya devam edecek.


 


MEVCUT PERSONEL, SÖZLEŞME İMZALAMAZ İSE GÖREVDE YÜKSELEMEYECEK


 


Mevcut statüleri ile PTT'de çalışmaya devam eden personel görevde yükselme suretiyle unvan değiştirebilecektir. Ancak idari hizmet sözleşmesiyle çalıştırılmayı kabul etmesi şartıyla..

>>2016 KPSS'YE GİRECEK ORTAÖĞRETİM ADAYLARI DİKKAT!!!

Son Güncelleme: 07.03.2013 10:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389

banner394